Uncategorized

Miasto okupowane. Co ukrywaja ?

Jestem zlotowlosa dziewczynka.

Przetlumaczyla i przyslala Olga Degani

Malmö 2017, Europa 2020. Smutny artykuł którego nie wolno przeoczyć.

Europa – 28.2.2017

Jak wygląda okupowane miasto? Nawet mnie zaskoczyła ta sytuacja w szwedzkim Malmö, Jest to obraz całej Europy za kilka lat. W artykule, którego nie przeoczcie odkryjecie, co prasa i sekta PC usiłują ukryć, odkryjecie prawdę potwierdzoną pisemnie i zdjęciami. Pierwodruk w klubie GPlanet Prime. 

 


„Jestem złotowłosą dziewczynką”: Malmö 2017 – miasto pod okupacją. Co oni ukrywają? 
 
1. Prasa miejscowa w Malmö, na południu Szwecji, pisała dumnie o szwedzkich liberalnych wolontariuszach, którzy pomogli dwóm młodym uchodźcom z Syrii, otworzyć biznes, kawiarnię, w której pali się nargilę, w Helsingborg 60 km na południe od Malmö. Co za wspaniali wolontariusze. Co za wspaniali wolontariusze i pracowici uchodźcy. Przyszłość w integracji, pracowitości i sukcesie oczekuje setki tysięcy uchodźców muzułmańskich, przepełniających to państwo. I kto powiedział że nie integrują?
Ale, w trakcie  obchodu policyjnego wykryto coś strasznego.
W piwnicy tego sklepu znaleźli szwedzką nastolatkę, przykutą żelaznym łańcuchem do rury wodnej. Była ona niewolnicą seksualną co najmniej siedmiu Arabów, na czele z dwoma pracowitymi uchodźcami z Syrii: 28 letni Haled Aziz Hegrs i jego wspólnik w interesie, 23 letni Tareq Bakkar.

Okazuje się, że czterech proszących azyl uchodźców arabskich porwało nastolatkę z ulicy w Malmö . Oni wciągnęli ją do samochodu i przywieźli do potwornej piwnicy pod kawiarnią z nargilą. Tam ją przykuli łańcuchem do rury wodnej i zrobili z niej niewolnicę seksu, wszyscy sześcioro wykonywali na niej wszystkie możliwe rodzaje gwałtu, bijąc ją i znęcając się brutalnie. To nie było jednorazowe. Nie uwolnili jej, lecz pozostawili na stałe, dla zaspokojenia potrzeb całej szóstki.

Proces dwóch właścicieli sklepu skończył się w styczniu tego roku, obydwóch skazano tylko na cztery lata i odszkodowanie w wysokości 30 000 dolarów dla tej dziewczyny. Oskarżeni byli tylko o gwałt, nie o porwanie ani o torturowanie, iświatły sędzia orzekł, że w miejsce wykonania kary będą wydaleni z kraju i tak się stało. Proces reszty oskarżonych trwa do tej pory, bo mają trudności w postępowaniu dowodowym.
Okazuje się, że pierwszy z nich, Hegrs, przybył nielegalnie do Szwecji w 2010 roku. Pomimo że jego prośba o azyl została odrzucona, pozwolono mu na pobyt w Szwecji. Ten drugi, Bakkar, przybył w 2008 roku, dostał 800 $ na miesiąc i stypendium na naukę, z kieszeni podatnika.
Trochę wcześniej podano, że odbywa się śledztwo w sprawie zgwałcenia matki dwojga dzieci przez młodych muzułmanów. Policja myślała, że to jeszcze jeden gwałt, ale zdumienie było wielkie gdy okazało się po zbadaniu, że wykryto 48 różnego rodzaju plemników na sukni tej zgwałconej kobiety. Co najmniej 48 mężczyzn ją gwałciło, ogromną bandą. Została zgwałcona w obozie uchodźców, zbudowanym dla nowoprzybyłych uchodźców.
To jeszcze nie koniec. Dwa tygodnie temu, w innym mieście, w Upsali, było jeszcze jedno potworne wydarzenie: grupa afgańskich uchodźców porwała miejscową szwedzką dziewczynę, podobno pijaną, przez kilka godzin ją gwałcili, fotografując i transmitując na żywo ten film w facebook. Dziesiątki tysięcy oglądały ten film i niektórzy go kopiowali. Niektórzy z widzów zawiadomili policję, która w trakcie fotografowania wdarła się do mieszkania i sfotografowano aresztowanie gwałcicieli. Później wyświetlono jeszcze jeden film, w którym ta dziewczyna twierdzi, że wszystko było za jej zgodą, ale można przypuszczać, że grozili jej śmiercią, aby to powiedziała.
A jak reagują władze? Sąd w tym samym mieście, Upsali, nie zgodził się na wysiedlenie pięciu młodych Afgańczyków, którzy zgwałcili chłopca szwedzkiego, bo w Afaganistanie przewidziana kara według islamskiego szariatu jest „zbyt niebezpieczna”.
Naga i wystraszona, przykuta łańcuchem do rury, i gwałcona przyz tych którzy sprowadzili ją do tego domu, to już nie dziewczynka o złotych włosach, lecz kraj pod okupacją, oszołomiony alkoholem, narkotykami i iluzjami.
 
Jakaż pogarda wobec miejscowych kobiet, są uważane za dozwolone wszystkim; co za pogarda dla szwedzkiego stylu życia; pogarda dla Europy i wszystkiego co kiedyś reprezentowała. (ABBA, naiwne lata siedemdziesiąte XX w, przed nadejściem tzunami):
miałam wielkie szczęście
dziewczynka o złotych włosach
śpiewam głośno wszystkim
jakie szczęście, jakie życie, co za możliwości !
2. -16 stycznia dziesiątki Szwedów wyszły na ulicę miasta Malmö, na południu Szwecji, aby protestować przeciw epidemii brutalności szalejącej w mieście, skracającej życie wielu ludziom. Wówczas, ostatnim z zamordowanych był młody człowiek pochodzenia irackiego, szesnastoletni Ahmed Oweid, zabity w bitwie serią strzałów. ” Nasze dzieci powinny bawić się w parkach i  spać spokojnie”, powiedział kuzyn zabitego, Hosam Abbas.
 
Dziesiątki Szwedów wyszło na ulice ? to wiele na tak flegmatyczny naród, jego przyszłość jest w płomieniach.
Kiedyś Malmö było cichym miastem, ale dzisiaj jest stolicą brutalności północnej Europy, z kulturą strachu: dzieci już nie wychodzą na ulicę, z pewnością nie po zachodzie słońca, kobiety nie chodzą same do ośrodków handlowych, które stały się domeną wyłącznie męską, według zwyczajów Bliskiego Wschodu. Rzecznik rejonowej policji Ewa-Gan Westford powiedziała: wzrasta liczba gwałtów i molestowania seksualnego przeciw kobietom i dzieciom. Przypuszczamy, że jeszcze bardziej będzie wzrastać.” Wzrasta? W ostatnich latach podskoczyła o 1472 % w gwałtach i molestowaniu, oraz o 300 %  w ogólnej brutalności.
Co naprawdę doprowadziło do tego?
(1) To są sunnici. Miejsca publiczne należą do nich. Dopiero co przyszli i już są panami domu. Id al Fitr, Malmö, 2015. Jest to deklaracja panowania: obsianie miasta meczetami. Prelegent mówi z akcentem egipskim.
Okręgi w Europie pod okupacją (art. po hebrajsku)
3. W Szwecji nie wolno o tym mówić, tym bardziej pytać, co się stało. Ale wszyscy wiedzą: Malmö przemieniło się w miasto z ogromną liczbą ludności muzułmańskiej. Miasto ma 350 tys. mieszkańców, w tym 100 do 150 tysięcy muzułmanów, wiele z nich skupia się w dzielnicy Rosenberg ( 90 % jej mieszkańców to muzułmanie), ale nie tylko w tej dzielnicy. Od czasu gwałtownego wzrostu liczby uchodźców i innych przybyszy z krajów islamskich w ostatnich trzech latach, muzułmanie zaczęli się rozprzestrzeniać do innych dzielnic, mniej do centrum miasta. Oceniają, że jest ich czterdzieści procent, pomimo, że nie są publikowane dane tyczące wyznania, jest to nawet zabronione w Szwecji. Przecież to „rasizm”.
Innymi słowy, zbliża się dzień, gdy w mieście będzie większość muzułmańska. Ich procent wciąż wzrasta, z powodu o wiele większej dzietności niż wśród miejscowych, ciągłości napływu uchodźców ( w tempie dziesiątków tysięcy rocznie do całej Szwecji) i połączenia rodzin. Wielu z nich dobija do Malmö.
 
W Malmö społeczności się wymieniają: miejscowa społeczność chrześcijańska masowo opuszcza miasto, głównie do Sztokholmu i poza granice Szwecji, ich miejsce wypełniają nowo przybyli muzułmanie. W całej Szwecji jest już milion obywateli muzułmańskich, a wszystkiego 9.5 milionów ludności, więc liczba muzułmanów przekracza 10 %, podobnie do Izraela ( 14.5% obywateli muzułmańskich). Jest to czarodziejska niewidzialna granica, ponad którą muzułmanie czują się władcami terenu.
Więc Malmö stała się „wspaniałym miastem kosmopolitycznym, z bogatą kuchnią śródziemnomorską, (z polecanymi – szczególnie dziewczynkom – wspaniałymi kawiarniami z nargilą) jak to widzi religia Politycznie Poprawnych ale jest to, w rzeczywistości, miasto pod okupacją, z nowymi właścicielami, nowym językiem, z nową religą i nową perspektywą Szarijatu.Gdy pytamy się młodych muzułmanów jak ten terror islamski stał się możliwy, odpowiedź jest wszystkich taka sama: to nie są muzułmanie.
 
Dziwne, że jeszcze nie żądają dwóch państw. Może to nadejdzie.
(2) To są Szyici.Teren publiczny należy do nich: demonstracja Aszura 2016 na ulicach Malmö. Nie, to nie jest miasto na Bliskim Wschodzie ani nie w Pakistanie, była to kiedyś Szwecja, państwo utopijnego doświadczenia społecznego, które padło ofiarą innego utopijnego doświadczenia społecznego, odwrotnego.
4. W Szwecji, jak widzieliśmy to w poprzednim artykule, nie wolno krytykować napływu muzułmańskiego, i absolutnie nie wolno krytykować polityków, którzy to popierają. Karą może być nawet więzienie. Polityczna poprawność ważniejsza jest od swobody wypowiadania się. 
 
Jeden ze szczególnie wyraźnych przykładów jest przypadek oficera policji, Petera Springera, który ostatnio zaczął przełamywać barierę milczenia i mówi, że wszystkie przestępstwa gwałtu, mordersw i brutalności są dokonywane tylko przez uchodźców muzułmańskich. Biedaka wzięto na śledztwo, oskarżono o rozpowszechnianie nienawiści rasowej. Obecnie wielu próbuje mu pomóc, między innymi przez facebook. Ale w Szwecji ten, kto odważy się podać w zwątpienie korzyści związanych z napływem ludności biednej, lecz hegemonicznej i mściwej, jest rasistowskim faszystą którego należy reedukować. Jasne, że media miejscowe starają się nie podawać do wiadomości tego co widzimy chyba, że nie ma rady, bo w sieci już rozpowszechniono obciążające, w rozumieniu sekty PC, filmy.
Film pokazuje co się dzieje w Szwecji. Prawda poza udaną fasadą (Sztokholm). Historia pewnej grupy tekewizji australijskiej, która zdziera maskę z jednego z najbardziej „postępowych ” miejsc, z mnóstwem rejionów, do których policji nie wolno wchodzić.
5. Ciekawe, że w Malmö jest duża społeczność szyicka, do której należy wielki meczet w mieście. Wielu z nich jest z Iraku, Libanu i Afganistanu. Dlatego świętowanie Aszury odbywają szyici na głównych ulicach miasta, w ogromnych porcesjach, niby w Teheranie albo w Kabulu. Miejsce publiczne przecież do nich należy. W ostatnich trzech latach przybyło też wielu sunnitów, przybyli Syryjczycy, Irakczycy, Jordańczycy, Palestyńczycy i Egipcjanie. Więc jest już napięcie pomiędzy sunnitami a szyitami. Bo sunnici jeszcze nie dostali swojego ogromnego meczetu (Dżam-a), więc swe modlitwy przeprowadzają w miejskim parku (w video). Tą drogą deklarują, że pozostaną w tym miejscu na zawsze, bo oni są właściwie panami. Jest to prowokacja, ostrzeżenie, a także groźba. Szwedzi albo nie rozumieją tej informacji, albo udają że nie rozumieją.
Szwedzi otwarli bramy klątwie sunnicko szyickej, najstraszniejszemu upiorowi świata islamskiego.
 
Młodzież szyicka opłakuje śmierć imama Huseina. (art. po hebrajsku), bierzmują się, Malmö 2015, taka będzie przyszłość.
6. Dziesiątki tysięcy muzułmańskich dzieci w Malmö starają się nie mieszać z dziećmi miejscowymi, prawie ich nie spotykają. Te muzułmańskie dzieci nie uczą się i nie pracują, kręcą się po ośrodkach handlowych, które są ich wyłącznym terytorium, albo uczą się w szkole islamskiej (El Hakma na przykład), zorganizowanej w Malmö. Ważne dla ich przywódców, aby wychowywać następne pokolenie w duchu islamu, tak bardzo różnym od wychowania miejscowego. Ważne jest utrzymanie znajomości języka arabskiego.
Ich przywództwo zabrania zbytniego przybliżenia się do Szwedów, bo uważa ich za heretyków i grzeszników żyjących w zbytku i w godnej pogardy rozpuście. Obawiają się wpływów na ich młodzież. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które powinny pozostawać okryte, skromne i zamknięte w domu.
 
Czy to w Europie? Typowa  „Husa” (ferajna) iracka – żadnego związku z Europą. Ale to jest w Malmö. Integrować? owszem, niech Szwedzi także zrobią husa i faktycznie, oni to zrobią. Oczywiście, przestrzeń wyłącznie dla mężczyzn. Nie ma już dla ciebie miejsca w Malmö, dziewczynko o złotych włosach.
a tutaj kilka artykułów o Europie po polsku:
7. Lewica szwedzka doskonale rozumie jaką siłę wyborczą ma społeczeństwo muzułmańskie i przypuszcza że wszyscy będą na nich głosować, bo przecież ich sprowadzili. Znów lewica popiera islam, choć pozornie nie ma z nim nic wspólnego.
To jest powodem, że lewicowy rząd szwedzki stoi na czele antysemickiego obozu w Europie, aby zadowolić islamistów, aby znowu ich wybrali. Dzisiaj rządzi Szwecją mniejszościowa lewica w koalicji, nie ma większości, a jednak w dalszym ciągu ten rząd rządzi. Jak to się dzieje? Prawica obawia się obalić ten rząd, aby w następnych wyborach nie wygrała prawdziwa prawica,partia „Szwedów Demokratycznych” której popularność bardzo wzrasta, właśnie z powodu tego wszystkiego, co tutaj opisujemy.
W wyborach do Rad Miejscowych nie trzeba być nawet obywatelem szwedzkim, wzmacnia to siłę uchodźców muzulmańskich i już dziś są w stanie ustalić, kim będą władcy państwa. „Islamofobia” jest ogólnie ganiona w Szwecji, ale z drugiej strony, obecnie, tak jak wiele lat temu, antysemityzm jest wyrażeniem opinii, prawie legalny. Najlepszy rapper miejscowy, Dani M. nie przestaje głosić przekazów antysemickich i to działa. Lewica żywi się nienawiścią, którą wyzyskuje dla swych potrzeb.
 
Co stanie się z tym krajem? z przeszłością, której już nie ma, z krajem dziewczynki, przykutej do rury, krajem obecnie gwałconym? Mona Salin, lewicowa polityk, nawet ufarbowała swe włosy na czarno, bycie blondynką w Szwecji już nie jest poprawne politycznie. To obraża uchodźców.
Kto mówi o uchodźcach, islamofobia – jest rasistą.  Kto mówi o nienawiści do Zydów, antysemityzm – jest liberałem. Dziś wolno być trochę antysemitą, a w Malmö mocnym antysemitą, jako składnik legalnej kultury antysemickiej, którą przynieśli z sobą uchodźcy muzułmańscy z krajów ich pochodzenia.
(3) Przestrzeń publiczna należy do nich. Z rodzaju wydarzeń miejscowych, które prasa zatai: więc po co podpalają samochód? Nienawiść do państwa, które ich przyjęło? Wandalizm? dowód władania? I tak to trwa, w tym okupowanym mieście, w Malmö.
8.Te dzielnice w Malmö są pełne broni trzymanej bez zezwolenia, używanej przez gangi do wzajemnych walk. Przykład tego zareprezentowali oni w wigilię ostatniego Nowego Roku, w centrum miasta Malmö. Nie powinno się mieć wątpliwości, że w tych dzielnicach, do których policja nie ma dostępu, są zwolennicy dżihadystów. Obecnie muzułmanie otrzymują od państwa prawie wszystko, czego chcą, bo państwo nie chce ich obrócić przeciw sobie, ale jeśli nadejdzie dzień, w którym nie dostaną czego chcą, wówczas wybuch może być o wiele bardziej niebezpieczniejszy niż to, co się wydarzyło w Sztokholmie trzy lata temu.
Tak samo jak dzielnica Molenbeek w Brukseli i dzielnice w innych miastach, Malmö pełne jest zaułków, do których policja nie ma dostępu, włącznie z ośrodkami handlowymi, które są miejscem sprzedaży narkotyków, broni i prostytucji. Policja w Malmö przyznała się w tym miesiącu, że nie jest w stanie opanować miasta. Bez policji nie ma tam władzy.
 
9. Szwecja przybliża się do sytuacji, w której już Żydów nie będzie. To państwo jest niebezpieczne dla Żydów identyfikujących się z żydostwem, w szczególności w Malmö. W państwie pozostało 15 000 Żydów, wystraszonych i ukrywających się. To jest życie? W roku 2010 zaatakowano synagogę w Malmö, od tego czasu nie ma miejsca dla Żydów w tym mieście. Centrum Szymona Wiesenthala radzi Żydom nie odwiedzać tego miasta. Jest to już miasto antysemickie, w którym, jeśli pojawi się Żyd w sposób, że można go zidentyfikować jako Żyda, wystawia się z całą pewnością na niebezpieczeństwo dokuczania i brutalności. Z tego powodu wiele rodzin żydowskich już opuściło Malmö, mała część z nich – do Izraela (w 2016 roku przybyło do Izraela 28 Żydów ze Szwecji). „Zydzi prowadzą kampanię przeciw” wyraziła się Minister Spraw Zagranicznych  Margot Wallstrom która, jak wielu innych Szwedów, wychowała się w atmosferze posłuszeństwa socjalistycznego, bez zadawania zbyt wielu pytań. Ona także bardzo kocha Żydów.
 
Co nie udało się nazistom, udaje się groźbie islamizacji i Żydzi uciekają. To się dzieje w roku 2017 i stanowi przykład dla całej Europy: postęp który doprowadził do zacofania i katastrofy. To początek upadku.
 
 
(4) Przestrzeń publiczna należy do nich: sztuczne ognie ku pamięci przeszłości. Wybuchy sztucznych ogni na ulicach Malmö, Nowy Rok 2017. Tłum „mlodzieży” znów zawładnął przestrzenią publiczną i strzelają w kierunku przechodniów i w kierunku policji, w szaleństwie żądzy zła. Jeśliby tylko mogli, byłyby to prawdziwe rakiety i może to także nadejdzie. Malmö jest rodzajem prologu do Syrii.
10. Malmö 2017 to Europa 2020. Możliwe, że w zachodniej i centralnej Europie, jako reakcja, dojdą do władzy partie prawicowe, ale może już jest za późno. Tych dziesiątków milionów muzułmanów, którzy przeszli barierę graniczną i już wtargnęli do Europy nie można będzie wyrzucić, ani ich, ani ich rodzin. Tak samo jak Arabowie, których Brytyjczycy zachęcali do zamieszkania na terenach Erec Jisrael przed powstaniem państwa, aby ta arabska ludność zapuściła w tym państwie korzenie na zawsze, jako równowaga do Żydów którzy pojedynczo, kropla po kropli, przybywali do Izraela. Nawet jeśli do władzy dojdzie skrajna prawicowa partia , Demokracja Szwedzka, wątpliwe czy to cokolwiek pomoże, może nawet odwrotnie, zaostrzy wzburzenia społeczne i polityczne.
 
Nie zazdroście Europejczykom, oni topią się głęboko we własnym błocie, nie mają wyjścia i to jest najstraszniejsze: jest to pułapka bez wyjścia. Malmö jest lustrem, w którym odbija się szybka likwidacja kultury zachodniej.
 
jestem złotowłosą dziewczynką,
pragnę głośno śpiewać
jakie to szczęście, jakie życie, co za możliwości
 
więc dziękuję muzyce, pieśniom które śpiewam
dzięki za całe to szczęście które otrzymujemy
kto może bez tego żyć, pytam poważnie
i jak by to życie wyglądało?
 
Jak by wyglądało? niedługo już zobaczycie, a może już widzicie.
Ile lat upłynęło od czasu gdy zaczęliśmy pisać o Szwecji? (art. po polsku) i problem wciąż potężnieje.
 
 Dr Guy Bechor
Dr Guy Bechor, heads the Middle East Division at the Lauder School of the Governement. He has written several books and academic articles on Arab civil law and the politics and history of the Arab Middle East. Dr. Bechor has served as a lecturer and consultant to the IDF, Israel Police and Israeli Ministry of Foreign Affairs. He helped establish the Arabic website of the Yedioth Aharonot daily newspaper and has been an Arab affairs commentator for leading newspapers and TV stations like CNN, Al-Jazeera and the BBC. Dr. Bechor is a member of the Israeli Bar Association and the Israeli Press Council.

Tłumaczenie z hebrajskiego przez Olgę Degani
 http://www.fzp.net.pl/opinie/miasto-okupowane-co-ukrywaja-jestem-zlotowlosa-dziewczynka

Kategorie: Uncategorized

9 odpowiedzi »

 1. Jedna uwaga – jestem mezczyzna.
  Ale najlepiej u Pana Boga za piecem.
  Nie wszystko jest w porzadku w Izraelu’ ale to moj kat na globusie.

 2. Pani ARA nie mam zadnego konfliktu z tym co pani mowi, I ja szczerze podziwiam pani patriotyzm do Izraela. Kazdy wierzy w kraj w ktory wierzy, ktory kocha i ocenia. To nie pani, to Zydzi w Szwecji, Danii czy Francji ktorzy beda musieli odpowiedziec na pytanie, a dokad teraz?. Zadna alternatywa nie jest lekka, ale jedno jest pewne: u Pana Boga za piecem znow nie tak dobrze.

 3. nie jest latwo zyc w izraelu. ale to jest moj kraj. jedni co chca nas z izraela wyrzucic to „palestynczycy”. nie mam problemu „dokad teraz ?”. tu sie urodzily moje dzieci i wnuki.

 4. Drogi pan/pani ARA kiedy odwiedzilem Polske w 1990 roku na wielu murach bylo napisane haslo „Zydzi do Izraela”. Zydow juz w Polsce nie bylo ale antysemistyczne hasla jeszcze istnialy. To byl okres niepewnosci, okres wybuchu wolnosci ale rowniez i ukrytej przez lata nienawsci i antysemityzmu. Jezeli okres ten sie powtorzy w kazdym innym kraju od radzu powiedza to samo: „Zydzi do Izraela”. Tak ze pani Danuta, zyje gdzie zyje bedzie niedlugo zaproszona razem z tysiacami innych Zydow jej kraj oposcic i przeniesc sie do Izraela albo gdziekolwiek indziej. Historia kolem sie toczy i to napewno to samo z antysemityzmem. Zydzi ktorzy wyjechali z Polski do Szwecji albo do Danii w roku 1968, mieli te iluzje ze w tych krajach antysemityzm nie istenieje i ze beda mogli zyc spokojnie tam u pana Boga za piecem. Niestety to tak nie wyszlo. Antysemityzm w tych krajach byl po prostu jeszcze w spiaczce. Imigracja z Arabskich krajow te spiaczke zakonczylal i antesemityzm w tych krajach wubuchl jak w kazdych innych krajach. Zydzi w tych krajach razem z uchodzcami 1968 roku z Polski nagle sie za glowe lapia i krzycza „jak to jest mozliwe w naszej Szwecji, Danii czy w innym kraju w Europie”?. Tak ze znowu trzeba myslec dokad teraz? I to trudno, przeciez u Pana Boga za piecem bylo nam tak dobrze. Dokad pojedziemy? Hmm do Ameryki? nie tam Trump rzadzi i nacjonalizm sie tylko umacnia. A moze do Izraela? tak ale tam religijni rzadza, problem Palestynski nie jest rozwiazanym, a zycie jest bardzo drogie. Mlodzi ludzie uciekaja z Izraela bo po prostu finansowo nie moga sobie pozwolic na zycie tam. Tysiace mlodych zyja i mieszka w Berlinie (?)
  Tak czy tak walizki trzeba znowu pakowac i alternatywy szukac. U Pana Boga za piecem nie dobrze a gdzie lepiej, nie wiadomo.
  I dlaczego to pisze?, i co chce powiedziec?, moze to: gdyby w 1968 roku Polscy Zydzi wyjechali do Izraela anizeli do Szwecji, Danii etc, moze by wtedy pomogli zbudowac tam kraj normalny, nie religijny i nie nacjonalistyczny jakim on dzisiaj jest i w ktorym Zydzi by widzieli prawdziwy kat u Pana Boga za Piecem. Niestety w historii nie wolno sie pytac coby bylo jezeli.
  Kazdy Zyd w Szwecji czy w Danii czy w jakim innym kraju w Europie bedzie musial predzej czy pozniej na to pytanie odpowiedziec: dokad teraz?

 5. mam wrazenie ze pani danuta nie zyje w izraelu.
  widzi wszystko przez rozowe okulary.
  jie wiem w jakim kraju pani zyje ‘ale ktoregos dnia pania poradza pani pojechac do izraela.

 6. Droga pani Danuto, juz myslalem ze jestem sam w tym Blogu w mojej krytyce artykulow ktore gleboka nienawisc sieja, dziekuje pani. Nie jestem sam, dzieki pani widze ze istnieja jeszcze ludzie ktorzy maja moralna odwage zakrytykowac tych ktorzy nienawiscia plona i nienewisc sieja.

 7. Komentarz napisany przez Danke Kowalska.

  Muszę zareagować krytycznie na ukazanie sie na blogu Reunion 69,
  który zwykle b. chętni w czytam, artykułu pod tytułem
  „Miasto okupowane”.
  Po prostu boli mnie fakt, ze tak otwarcie ksenofobiczne, prymitywnie zastraszające i upraszczające tezy na temat „niebezpieczeństwa” grozacego ze strony jednej wielkiej grupy religijnej są rozpowszechniane wśród nas,
  uchodźców, zmuszonych do opuszczenia swojego kraju wlasnie ze względu na pochodzenie i związane z nim uprzedzenia.

  Czy nie powinnismy po takim doświadczeniu nauczyć sie stawiać pod znakiem zapytania
  wszelkich uogólnień na temat jednego ugrupowania narodowego lub religijnego?
  Proponuje zrobić następujące ćwiczenie:
  zamienmy w tym artykule nazwę „Muzułmanin” na „Żyd” i przeczytajmy go na nowo.
  Chyba nas wtedy bardzo oburzy…
  Pozdrawiam serdecznie
  Danka Kowalski

 8. Jak zwykle u pana Guy Bechor wszyscy Muzulmanie to kriminalisci, mordercy i gwaltownicy. Biedni swieci i pokojowi Szwedzy sa zlapani w pulapke pod tym Muzulmanskim najazdem. Lewica oczywiscie ta sytuacje stworzyla (jak nie) a prawica gdy do rzadu dojdzie by naprawic, bedzie juz za pozno. Co za uproszczony pogląd, rzygac sie chce.

  Ja to widze to tak: Zydzi wyjada z Malmö do innych krajow gdzie antysemityzm jest mniejszy. I prawdopodobnie czym wczesniej tym lepiej. Tak czy tak tulamy sie po calym swiecie, to jest juz w naszej krwi, czy tu czy tam, jakos sie urzadzimy. Kazde pokolenie Zydowskie szuka swojej nowej ojczyzny. Izrael to oczywiscie dobra opcja ale zycie tam takim latwym nie jest.

  A co do biednych Szwedow? Oni znajda droge do koegzystencji bo ani oni sa tacy swieci ani Muzulmanie sa takimi kryminalistami. Ludzie sa ludzmi, znajda wspolny jezyk. Mieszkam w kraju ktory jest silnym krajem, wielkim i bogatym krajem, ale co? zostal stworzony przez emigracje wielu wiecej narodow anizeli Szwedzi i Muzulmanie z paru Arabskich krajow.

  Ten pan Guy Bechor tylko sieje nienawisc, co on robi to sie nazywa przestępstwo z nienawiści, w moim kraju za to sie idzie do wiezienia.

 9. KILKA LAT TEMU NAPISALEM TUTAJ ZE ZYDZI W SZWECJI MUSZA SZUKAC MIESZKANIA W IZRAELU

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.