Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral ADAM MER

Melania i Ivanka. Najważniejsze kobiety w życiu Donalda Trumpa

45. prezydent Stanów Zjednoczonych może mówić o wielkim szczęściu. Ma u swojego boku kobiety piękne, zaradne i wykształcone. Pierwsza z nich Melania Trump pełni rolę pierwszej damy Ameryki, druga czyli Ivanka Trump ma do odegrania jeszcze większą rolę. Jest nie tylko asystentką ojca, ale też jego prawa ręką.

Calosc TUTAJ


Dwugodzinne spotkanie Trump – Putin
Znacznie dłużej niż się spodziewano trwało pierwsze spotkanie Władimira Putina z Donaldem Trumpem podczas szczytu G20 w Hamburgu. Po przeszło dwóch godzinach rozmów rosyjski prezydent powiedział, że było dużo spraw do przedyskutowania.

Calosc TUTAJ


Islam, jedenasta plaga

Taki tytuł brzmi podejrzanie, może nawet bardziej podejrzanie niż Bóg urojonyList do chrześcijańskiego narodu, czy jakakolwiek inna pozycja na temat zła, jakie niesie za sobą religia. Zakrawa to na oskarżenie, że ta jedna religia jest gorsza niż wszystkie inne. Autorka książki pod tym tytułem (której polskie tłumaczenie ukazało się w księgarniach), jest norweską dziennikarką, stoi na czele organizacji Human Rights Service, od lat występuje w obronie muzułmańskich dziewczynek i kobiet, a jej książka wywołała burzę w Norwegii.​
 Calosc TUTAJ

Rosyjscy parlamentarzyści wzywają Putina do zerwania stosunków dyplomatycznych z Polską

Powód? Likwidacja pomników żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli, maszerując przez Polskę do Berlina. Na taki pomysł wpadła Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej – druga siła polityczna w Dumie Państwowej. Jednak nie tylko komuniści walczą o pomniki swoich bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

– Powinniśmy w końcu odpowiedzieć na ustawę, którą przyjął polski Sejm ​…
Calosc TUTAJ

Spowiedź święta – szatański wymysł Kościoła
Już w IV wieku, to jest od 300 r., ukształtowany został kompletny obrządek spowiedzi,​…
Calosc TUTAJ

Palestyńska walka o upamiętnienie organizatora śmiertelnego zamachu z 1974 r. na izraelskich uczniów

Starania Autonomii Palestyńskiej (AP), by kultywować dziedzictwo oporu zbrojnego wobec Izraela i gloryfikować więźniów i męczenników, znajdują między innymi wyraz w upamiętnianiu postaci, szczególnie członków OWP, którzy dokonali zamachów na Izraelczyków, także cywilów. AP upamiętnia sprawców zamachów przez organizowanie imprez i wznoszenie pomników na ich cześć oraz nazywanie ich imionami publicznych instytucji i placów miejskich.

Calosc TUTAJ

 


76 lat temu we Lwowie Niemcy dokonali zbrodni na polskich profesorach

4 lipca 1941 r. Niemcy rozstrzelali na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie 22 profesorów lwowskich uczelni, członków ich rodzin oraz osoby, które przebywały z nimi w chwili aresztowania. Wśród 40 ofiar tej zbrodni był m.in. Tadeusz Boy-Żeleński.

Calosc TUTAJ

Kielce: uczczono ofiary pogromu sprzed 71 lat
Kielczanie, przedstawcie społeczność żydowskiej i reprezentanci władz oddali we wtorek w Kielcach hołd ofiarom pogromu sprzed 71 lat. W miejscu pogromu kieleckiego – przed kamienicą przy ulicy Planty 7/9 – zapłonęły znicze.
Calosc TUTAJ

 

Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę

Narastające sygnały zbliżającej się trzeciej wojny izraelsko-libańskiej pojawiały się od chwili zakończenia drugiej wojny izraelsko-libańskiej w 2006 roku. The Independen tprzewiduje, że będzie “dewastująca”. Podobnie jak w  przypadku wszystkich poprzednich arabskich wojen przeciw Izraelowi, jej głównym powodem będzie antysemityzm, ale w odróżnieniu od poprzednich wojen, w tej nie będzie nawet cienia jakiegokolwiek innego motywu. Liban nie  spodziewa się ani ekonomicznych, ani geopolitycznych zysków. Ta wojna przyniesie wiele śmierci po izraelskiej i po arabskiej stronie, ogromne zniszczenia, a wszystko złożone na ołtarzu antysemityzmu, bez żadnych korzyści. Nie ma żadnego usprawiedliwienia poza nienawiścią

Calosc TUTAJ

 Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach
Wybory w Wielkiej Brytanii zakończyły się zaskakującym wynikiem– konserwatyści stracili większość i teraz muszą prowadzić negocjacje z DUP, małą partią z Irlandii Północnej. Ta sytuacja ponownie kieruje uwagę na wyzwania w Irlandii Północnej, która przez jakieś dwadzieścia lat nie figurowała na czołówkach międzynarodowych mediów. Historię Irlandii Północnej powinien znać i rozumieć każdy zwolennik Izraela, ponieważ pomaga w wyjaśnieniu podwójnych standardów, jakie stosowane są przeciwko Izraelowi w opinii międzynarodowej. Dokładnie te same działania, podejmowane w konflikcie w Irlandii Północnej, gdzie są określane mianem pokojowych, są nazywane “rasistowskimi” lub “apartheidem”, kiedy podejmowane są przez Izrael.​
Calosc TUTAJ

Marszałkowie Sejmu i Senatu z szefem Knesetu nt. współpracy i mowy nienawiści

Walka z wzajemnymi stereotypami i mową nienawiści w internecie – to niektóre tematy poniedziałkowej rozmowy marszałków Sejmu i Senatu z przewodniczącym Knesetu.

 Calosc TUTAJ

 


CHRONIĄC PAMIĘĆ – ODZNACZENI ZA OPIEKĘ NAD DZIEDZICTWEM ŻYDOWSKIM

Po raz dwudziesty wręczono dyplomy „Chroniąc Pamięć”, przyznawane Polakom zaangażowanym w zachowanie dziedzictwa polskich Żydów i dialog polsko-żydowski. Ceremonia odbyła się 25 czerwca 2017 r. w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie.

Calosc TUTAJ


 

Wspólne stanowisko Rosji i Izraela w sprawie radzieckich pomników

Duma Państwowa i Kneset opracują oświadczenie potępiające demontaż pomników żołnierzy radzieckich w Europie

Calosc TUTAJ

Piotr Cywiński: należy bez emocji trzymać się prawdy historycznej
Należy bez emocji trzymać się prawdy historycznej – mówi PAP Piotr Cywiński, dyr. Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. 10 lat temu, 27 czerwca 2007 r., Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO podjął decyzję o zmianie na Liście Światowego Dziedzictwa nazwy „obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau” na „Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)”.Rzecz była dosyć dobrze przygotowana, w szczególności istotne dla projektu okazało się poparcie Izraela.

Calosc TUTAJ

W Parlamencie Europejskim wystawa o rodzinie Ulmów, która została zamordowana za ukrywanie

We wtorek w Parlamencie Europejskim otwarto wystawę o rodzinie Ulmów, która za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej została zamordowana przez Niemców . „Byli jak gwiazdy świecące w najczarniejszej godzinie historii ludzkości” – mówiła wiceambasador Izraela przy UE Shuli Davidovich.

…nie można ukrywać, iż rodzina Ulmów została wydana przez granatowego policjanta,…

Calosc TUTAJ

71. rocznica pogromu kieleckiego
4 lipca przypada 71. rocznica pogromu kieleckiego, podczas którego zginęło 37 osób pochodzenia żydowskiego, ocalałych z wojennej zagłady. Zbrodnia dokonana w Kielcach, w kamienicy przy ul. Planty 7/9, spowodowała żydowski exodus z Polski. Badacze nadal szukają odpowiedzi, czym były tamte wydarzenia.

Calosc TUTAJ

Historyczny plac Krasińskich – miejsce, gdzie przemówi prezydent Trump

Dawny dziedziniec pałacowy, później plac miejski, w rejonie którego przez lata funkcjonował zespół sądów, a podczas powstania mieścił się słynny właz do kanałów – Plac Krasińskich, będzie 6 lipca miejscem przemówienia prezydenta USA Donalda Trumpa do warszawiaków.
Calosc TUTAJ

Szczecin: najstarsze kino na świecie obchodzi 110. urodziny

Najdłużej nieprzerwanie działające kino na świecie – szczeciński Pionier – obchodzi swoje 110. urodziny. Trzydniowe, jubileuszowe obchody świętować będzie, prezentując kilka przedpremierowych tytułów filmowych.

Calosc TUTAJ

 W Lublinie uczczono pamięć dawnych żydowskich mieszkańców
Pamięć dawnych żydowskich mieszkańców Lublina wymordowanych w czasie II wojny światowej uczcili w środę potomkowie ocalałych, uczestnicy Zjazdu Lublinerów. Na lubelskim Umschlagplatzu, skąd Niemcy wywozili Żydów na śmierć, odmówiono modlitwy za zmarłych.
    Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: