Uncategorized

Czy Polska stanie się „rajem dla Żydów” i „rajem dla heretyków”?

W czasach swojej świetności Rzeczpospolita nazywana była „paradis Judeorum” (rajem dla Żydów). Po tym, jak wyznawcy judaizmu zostali wypędzeni z większości krajów Europy Zachodniej, bezpieczne schronienie oraz najlepsze warunki dla pomyślnego rozwoju znaleźli w Polsce. Cieszyli się u nas takimi przywilejami, jakich nie mieli w innych państwach, a także stworzyli unikalny w skali ówczesnego kontynentu własny samorząd. Nic dziwnego, że popularne było wśród nich powierdzenie, iż Szechina (Boża Obecność) po zburzeniu Świątyni Jerozolimskiej zawędrowała razem z narodem wybranym do Polin (jak nazywali Polskę).

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. Ktos kto napisal ten artykul ma cos nie bardzo na swoim „strychu” Chyba przespal obchody 11.11 i nie widzial co sie dzije a i gazet nie czytal, nie mowiac juz o telewizji. Panie autorze, Polska jest miejscem, z ktorego Zydzi chca uciec i to jak najszybciej a nie szukac w niej „bezpiecznej przystani”. Hitler w 1923 r. przeprowadzil nieudany pucz z 3000 poplecznikami a w dzien swieta Polskiej Niepodleglosci A.D 2017 tylko w Warszawie demonstrowalo 60000 nazistow. Co bedzie za az rok strach pomyslec.

 2. Mimo ze nie mam wysokich mysli o przyszlosci zycia zydowskiego w Szwecji to przyklad o karze dla Szweda ostentacyjnie jedzacego kanapke z wieprzowina w obliczu dwoch muzulmanek jest grubo naciagniety .
  Oprocz tego dzisiaj istnieje panstwo Izrael ktorego nie bylo w czasie ” paradis haereticorum ” . A Erazm z Rotterdamu mial nieprzyjemne rzeczy do powiedzenia o Zydach .
  Mimo to powazam ambicje tolerowania Zydow wyrazone w nadeslanym artykule i ” ochrony ” ich przed muzulmanskimi imigrantami .
  Tylko ze czlowiek nie rosnie poprzez pomniejszanie innego czlowieka .

 3. Wiecie co? Na Madagaskarze to nawet nie bardzo wiedza zo to jest Zyd. To wspanialy raj dla Zydow, ziemia nowa. A co do Polski, nie mysle ze ktos z czytelnikow tego Blogu wzial ten pomysl powaznie.

 4. Moim zdaniem Polska nie ma szans na bycie rajem bo m. in. patrz ponizej na artykul Polaka :
  (Natomiast moim zdaniem, rajem dla Zydow moze byc chyba tylko IZRAEL)
  „Polska mistrzem świata w nienawiści” – WP Opinie
  Polski dziennikarz pisze kilka dni temu:
  Pojawienie się w Warszawie armady faszystów z Europy, eksplozja antysemickich, rasistowskich czy ksenofobicznych emocji pokazała nasz kraj z jak najgorszej strony…

  https://opinie.wp.pl/dariusz-bruncz-to-hejtrotyzm-a-nie-patriotyzm-polska-mistrzem-swiata-w-nienawisci-6187081325987969a

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: