REUNION 69

Smutna wiadomosc – Marysia Stauber

Jak grom z jasnego nieba doszla wiadomosc o smierci Marysi Stauber

Uczestniczka aktywnych wakacji  w Mullsjo , podrozy czy tez wedrowek.

Marysia brala czynny udzial w rozwoju bloga Reunion 69

Pisarka, tłumaczka i architekt wnętrz. Urodziła się w Warszawie i studiowała na ASP. Jako pisarka debiutowała opowiadaniami w „Czasie Kultury” i „Literaturze”. W 2000 roku wydała, bardzo pozytywnie oceniony przez krytykę, zbiór opowiadań pt. Z daleka i z bliska, a w 2004 z synem Marcinem Latałło Portret niedokończony o swoim mężu operatorze Stanisławie Latałło, który zginął w Himalajach. Pisała do wielu pism wnętrzarskich i kobiecych. Byla stałym korespondentem „Zeszytów Literackich”, gdzie pisala o paryskich wystawach. Tłumaczyła różne teksty okolicznościowe i artykuły dla prasy z dziedziny sztuki i designu.  Z  wykształcenia architekt wnętrz i ten zawód wykonywała we Francji, dokąd wyjechała w 1975 roku.

Po tylu latach znajomosci bedzie mi ciebie brak

Pogrzeb Marysi odbedzie sie w poniedzialek o 15 godz na cmentarzu Montparnasse przed grobem rodzinny Stauber, ktory znajduje  w division 20, metro Raspail. 

Rodzina Marysi zaprasza wszystkich po pogrzebie do domu Marysi, 1 av. de Verdun, Montrouge


z daleka i z bliska ksiazka Marysi stauber

Żydowskie pochodzenie to dla bohaterki tajemnica odkryta nagle bez ostrzeżenia. Głos Marii Stauber uświadamia, jak wielu ludzi z jej pokolenia nosi w sobie dwa kraje i cichą tajemnicę.
Cala recenzja ksiazki

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Kategorie: REUNION 69

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.