Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

 


Bliskowschodni ruch antypokojowy

Ibrahim al-Karaki, burmistrz jordańskiego miasta Al-Karak, leżącego 140 kilometrów na południe od Ammanu z widokiem na Morze Martwe, jest atakowany za ugoszczenie izraelskich (żydowskich) turystów podczas żydowskiego święta Paschy. Jego krytycy oskarżyli go o promowanie normalizacji z „izraelskim wrogiem” i żądają jego rezygnacji.

Calosc TUTAJ


Rozpoczął się 12. Festiwal Kultury Żydowskiej „Zachor” w Białymstoku

Koncerty muzyki klezmerskiej i sefardyjskiej, warsztaty kuchni i tańców oraz wystawa o Izraelu złożą się na rozpoczęty w niedzielę po południu 12. Festiwal Kultury Żydowskiej „Zachor” w Białymstoku. Impreza potrwa do wtorku.

Calosc TUTAJ


Madeline G. Levine: Proza Schulza zwaliła mnie z nóg

Rozmowa z Madeline G. Levine, laureatką przyznawanej przez Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku nagrody Found in Translation za tłumaczenie Opowiadań zebranych Brunona Schulza.

Calosc TUTAJ


Wydawcy i tłumacze literatury w Izraelu: Szymborska weszła w krew poezji hebrajskiej

Literatura polska nie sprzedaje się w Izraelu – oprócz Wisławy Szymborskiej, która jest wyjątkiem. Ona weszła w krew poezji hebrajskiej – mówili w czwartek uczestnicy panelu wydawców i tłumaczy polskiej literatury w Tel Awiwie.

Calosc TUTAJ


Żydy precz”, majątek rozjechany koparką, zdewastowany grób… A była piękna polsko-żydowska współpraca

Wąwolnica. Głęboko wierzący katolik wykuł z kamienia pomnik dla Żydów zamordowanych w lesie przez Niemców. W odsłonięciu uczestniczyli rabin, proboszcz, wójt, który startował z listy PiS, mieszkańcy wsi. I wszystko mogło być wspaniałym wzorem dla reszty Polski, gdyby nie napisy, jakie pojawiły się na pomniku niecały rok później

Calosc TUTAJ


Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę

Autonomia Palestyńska (AP) jest oburzona, ponieważ izraelski policjant zabił Palestyńczyka, który zranił nożem dwóch Żydów na Starym Mieście Jerozolimy. Terrorysta, 19-letni Jusef Wadżih, z wsi Abwain w pobliżu Ramallah na Zachodnim Brzegu, dźgnął jednego z mężczyzn w szyję i głowę koło Bramy Damasceńskiej na Starym Mieście, poważnie go raniąc.

Calosc TUTAJ


Amerykański dron zestrzelony przez Iran był droższy niż F-35. Sprawdziliśmy jego możliwości

Iran zestrzelił w czwartek amerykańskiego drona wojskowego MQ-4C Triton w Cieśninie Ormuz. USA w jednej chwili straciły bezzałogowy samolot wart więcej niż myśliwiec F-35 Lightning II. Przyjrzeliśmy się bliżej tej bardzo nowoczesnej maszynie wyprodukowanej przez Northrop Grumman.

Calosc TUTAJ

 

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.