Polityka

Izraelski wywiad jest śmiertelnie niebezpieczny

Przyslal Adam Mer

 


Jego oficjalna nazwa, czyli Instytut Wywiadu i Zadań Specjalnych, nie budzi grozy. Wystarczy jednak, że skrócimy ją do jednego słowa Mossad, a już wyobraźnia zaczyna pracować. Przedstawiamy Wam 7 dowodów na to, że jest się czego bać.

Jak zawsze wszystkie pozycje w TOP10 zostały oparte na publikowanych przez nas artykułach. Tym razem na tapetę poszły materiały dotyczące izraelskich tajnych służb, które rozgrzewają wyobraźnię do czerwoności.

1. Izraelskie służby nie odpuszczają

Jeszcze zanim formalnie ogłoszono niepodległość państwa Izrael, jego służby specjalne zaczęły działać pełną parą. W lutym 1948 roku na wieść o tym, że Syryjczycy chcą wzmocnić swój potencjał bojowy kupując broń w czeskich fabrykach, Żydzi wkroczyli do akcji. Broń miała przypłynąć parowcem „Lino”.

Do zatopienia parowca "Lino" wyznaczono członków elitarnego oddziału Palmach.

Do zatopienia parowca „Lino” wyznaczono członków elitarnego oddziału Palmach.

Do zatopienia jednostki razem z wybuchowym ładunkiem izraelscy agenci przystępowali kilka razy. I nie poddali się aż nie dokończyli zadania. Wytropili parowiec, który zaszył się w małym włoskim porcie ze względu na złą pogodę i zatopili go, przebrani za Amerykanów. Kiedy Syryjczycy wydobyli jego ładunek z dna morskiego, Izraelczycy porwali statek, który przewoził broń i znowu zatopili (przeczytaj więcej na ten temat).

2. Agenci Izraela potrafią wykraść nawet okręt wojenny…

W latach sześćdziesiątych sytuacja Izraela była delikatnie mówiąc skomplikowana. Uwikłane w różne konflikty państwo musiało pilnie wzmocnić swoją flotę. Wybór padł na Francję i jednostki budowane w tamtejszych stoczniach. Problem pojawił się po rajdzie izraelskich komandosów na lotnisko w Bejrucie – oburzeni Francuzi postanowili wstrzymać realizację zamówienia i to mimo, że jednostki były właściwie gotowe.

Kuter rakietowy Saar 3. Skuteczna odpowiedź na arabskie zagrożenie (fot. domena publiczna).

Kuter rakietowy Saar 3. Skuteczna odpowiedź na arabskie zagrożenie (fot. domena publiczna).

Żydzi ani nie zamierzali bawić się w dyskusje na arenie międzynarodowej, ani tym bardziej – prosić Francuzów o zmianę zdania. Postanowili po prostu ich okpić. Dzięki oszustwu wyprowadzili z portu dwa kutry rakietowe, jednak na tym nie zamierzali poprzestawać. Zdecydowali, że przejmą resztę swoich okrętów za wszelką cenę, a plan zrealizowali w samą Wigilię. Liczyli na świąteczne rozluźnienie Francuzów i mieli rację. Kiedy wreszcie do tamtejszego ministra obrony dotarła informacja o tym, co się stało, oburzony całkiem poważnie chciał te okręty zatopić! (przeczytaj więcej na ten temat).

3. Ścigają nazistów do końca

Calosc TUTAJ

Kategorie: Polityka

6 odpowiedzi »

 1. ml, czy mógłbyś sprecyzować o co Ci chodzi? Nie widzę (i nie ma) żadnego związku pomiędzy wskazanym artykułem, a treścią mojej wypowiedzi. A jeśli jest, to mnie oświeć.

 2. Czytałem ten artykuł przy innej okazji. Zrobił na mnie bardzo złe wrażenie. Wbrew pozorom, nie jest to podziw dla sukcesów izraelskiego wywiadu. Nie jest to też bezstronna relacja. To bardziej rodzaj manipulacji ku oczekiwaniom tych u góry. To raczej relacja zawistnego antysemity. Niech dowodem (tak, dowodem) tego jest użycie (nie po raz pierwszy i oczywiście nie tylko tu) słowa: Żydzi zamiast Izraelczycy. Już to dyskwalifikuje panią autorkę „historyczkę”. Jako ta niech się zajmuje historiami babuni.
  O tym, że wrażenie jakie odniosłem nie jest pomyłką, czy złym odczytaniem przekazu, niech świadczą komentarze pod artykułem. One stanowią legitymację tego jaka jest prawdziwa wymowa artykułu. W Polsce legendy na temat żydków są bardzo poczytne i wszystko świadczy o nich źle. To wdzięczny temat dla pismaków nie mających nic wspólnego z intelektem. Wystarczy korekta ortograficzna i mamy poklask.

  Dziś nawet odbiór obiektywnej informacji jest wypaczony, gdy tylko pojawia się wątek mający coś wspólnego z tematyką żydowską. Grzechem nienawiści nasiąknieta jest i przesycona, świadomość przeciętnego Polaka. To zło, a jego naprawa wymaga, jak zawsze, znacznie dłuższego czasu, niż uczynienie samego zła. Beznadziejnie długiego.

 3. Izrael nie przechwala się. To polskie przechwałki w stylu ” nasze Żydki, nasza krew, hoho”.
  Co do obrony przeciw balonom, jest kilka sprytnych rozwiązań proponowanych przez firmy prywatne. Te rozwiązania sa skuteczne przeciw balonom ale niebezpieczne dla otoczenie i wojsko nie chce je używać. Centralnym problemem jest mały kąt strzału, który w wypadku balonów nisko i blisko może ustrzelić obiekty na powierzchni ziemi.

 4. Bardzo dobrze ze Izrael machają opinie na świecie, zreszta całkiem zasłużona.
  Nikt mu nie podskoczy.

 5. Da,da,kanieczno,ale srodkow przeciwko balonom plestynskim z Gaza,popdpalajacym to co Izrael zasadzil na pustyni I dzieki czemu wogole sie rozwinal,jakos nie umieja-i nie chca znalezsc.
  Wola sie chwalic,prawdziwie po sowiecku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.