Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

 

 


.Polacy współpracowali z załogą “Schleswig-Holstein

Polscy morscy lotnicy ćwiczyli z załogą niemieckiej fregaty FGS “Schleswig-Holstein”. Ćwiczenia przeprowadzono na Morzu Bałtyckim – podaje “Polska Zbrojna”.

Calosc TUTAJ


80 lat temu Schleswig-Holstein przybył do Gdańska z „kurtuazyjną wizytą”

Szkolny pancernik Schleswig-Holstein 25 sierpnia 1939 roku przybył do Gdańska z „kurtuazyjną wizytą”. Kilka dni później z pokładu pancernika otworzono ogień w stronę polskiego Westerplatte…

Calosc TUTAJ


Pomnik Żydów Krościenko n/Dunajc

Szanowni Państwo taki kamień stanie na masowym grobie, który odkryliliśmy w wyniku badań prowadzonych w Grybowie. Współpracujemy z Fundacją Zapomniane, która już w kilku miejscach takim właśnie kamieniem uczciła pamięć zamordowanych anonimowych ofiar. Potrzebujemy w dalszym ciągu Państwa zaangażowania i wsparcia

Calosc TUTAJ


Masa pumeksu wielkości 20 tysięcy boisk piłkarskich dryfuje po oceanie. Może być bardzo pomocna

Po podwodnej erupcji wulkanu po Oceanie Spokojnym płynie ogromna masa skalna. Wyspa czy też tratwa, jak nazywają ją zagraniczne media, zmierza w kierunku Australii. Wbrew pozorom jest to dobra wiadomość. Pumeks może bowiem pomóc w regeneracji Wielkiej Rafy Koralowej.

Calosc TUTAJ


Adam Doboszyński chciał zostać polskim Mussolinim i twierdził, że Holocaust to wina Żydów, bo przecież mogli wyjechać z Polski

Cały projekt gospodarczy Doboszyńskiego sprowadzał się do jednej kwestii: trzeba się z Polski pozbyć Żydów, a ich własność przekazać ludziom oddanym całkowicie sprawie narodowej. Wszędzie również wietrzył masońskie spiski. Mimo to w rodzinnych Chorowicach ma ulicę i pomnik z inskrypcją: “Cześć i chwała bohaterom”.

Calosc TUTAJ


77. rocznica zagłady kieleckiego getta

Mieszkańcy Kielc uczcili w poniedziałek 77. rocznicę zagłady kieleckiego getta. „To co wydarzyło się raz, może wydarzyć się po raz drugi i trzeci. Dlatego musimy o tym pamiętać” – mówił prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego Bogdan Białek.

Calosc TUTAJ


“Goniec” podany na policję za antysemityzm

B’nai Brith Canada to istniejąca od ponad 140 lat organizacja żydowska mająca na celu obronę praw człowieka w Kanadzie – kraju gdzie nienawiść wobec innych ludzi i grup jest sprzeczna z prawem. Głównie dba ona o ochronę praw Żydów, ale także innych, którzy padają ofiarą dyskryminacji i/lub nienawiści.

Calosc TUTAJ


Antysemityzm = antypolonizm

To Żydzi najwięcej pomagali Niemcom w eksterminacji Żydów; przedsiębiorstwo Holokaust – Żydzi korzystają z martyrologii Holokaustu żeby się na tym dorobić; Żydzi mają we krwi terroryzm i są twórcami współczesnego terroryzmu; już niedługo Żydzi zajmą Polskę – strzeżmy się!

Calosc TUTAJ


Rektorzy akademiccy popierają oświadczenie rektora UAM dotyczące m.in. “języka nienawiści”

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich poparła przesłanie, zawarte w niedawnym oświadczeniu rektora UAM dr hab. Andrzeja Lesickiego. Napisał on m.in., że język nienawiści przyczynia się do pogłębiania podziałów w naszym społeczeństwie, staje się źródłem agresji i przejawów wrogości

Calosc TUTAJ


Losy polskich Żydów wysiedlonych w 1938 r. z Niemiec na wystawie w ŻIH

Fotografie, dokumenty, relacje i listy wysiedlonych w 1938 r. z Niemiec polskich Żydów, którzy znaleźli się w obozie przejściowym w Zbąszyniu (Wielkopolskie) można od czwartku zobaczyć na wystawie w Żydowskim Instytucie Historycznym.

Calosc TUTAJ


Rosyjskie MSZ: analogie między ZSRS a nazistowskimi Niemcami – niedopuszczalne

Stosowanie analogii między ZSRS a nazistowskimi Niemcami jest niedopuszczalne – oświadczyła w środę rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, odnosząc się do oświadczenia Komisji Europejskiej z okazji Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

Calosc TUTAJ


Papież o uroczystościach w Polsce w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej mówił o uroczystościach, które odbędą się w niedzielę w Polsce w 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Podkreślił, że tego dnia wszyscy wierni będą modlić się o pokój.

Calosc TUTAJ


 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.