Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

 

 

 

 


Studenci z Izraela pobici w Warszawie przez obcokrajowców. “Podły akt barbarzyństwa”. MSZ reaguje

Studenci z Izraela zostali brutalnie zaatakowani w sobotę nad ranem przed jednym z warszawskich klubów. Napastnikami mieli być obcokrajowcy, którzy, według świadka, mieli posługiwać się językiem arabskim. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Wiecej TUTAJ


Na Zachodzie wzbiera fala rozpaczy

„Czujemy na Zachodzie, jak wzbiera fala tej rozpaczy egzystencjonalnej. Nie muszę nic robić, żeby przeżyć, nie mam zadanej zewnętrznej konieczności – i po co w ogóle wstawać rano? Po co podejmować jakiekolwiek wyzwania? Po co żyć?”, mówi słynny pisarz.

Calosc TUTAJ


Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS

Nie ma miejsca na ziemi, które bojkotujący Izrael bardziej lubią odwiedzać niż… Izrael.

Calosc TUTAJ


Sytuacja wokół Muzeum Auschwitz wymknęła się spod kontroli. Dojenie turystów trwa w najlepsze

Grube ryby i drobne cwaniaczki, nielegalne bilety, spekulacja i straty uczciwych przedsiębiorców: wokół Muzeum KL Auschwitz wytworzyła się szara strefa, w której stawką są wielkie pieniądze.

Calosc TUTAJ


Żaden język nie jest „obcy” już dzięki tej inteligentnej japońskiej innowacji

Nie jesteś poliglotą?

Na szczęście dwóch słynnych japońskich wynalazców zajęło się tłumaczeniem na wyższym poziomie i stworzyło tłumacza natychmiastowego o nazwie MUAMA Enence. Może łatwo przetłumaczyć mowę w czasie rzeczywistym na ponad 40 języków , używając tylko kilku dotknięć palcem.

Wiecej TUTAJ


Hamas, Islamski Dżihad: “Krąg ognia rozszerza się”

Kiedy Egipt, ONZ i inni dokładają starań, by zapobiec militarnej konfrontacji w Strefie Gazy, Hamas i jego sojusznicy dynamicznie rozwijają rozmaite rodzaje broni, by zaatakować Izrael.

Wspierany przez Iran Islamski Dżihad, druga po Hamasie największa grupa zbrojna w Strefie Gazy, ujawniła niedawno, że udało jej się unowocześnić wyrzutnie rakiet, jakich używa do atakowania Izraela.

Wiecej TUTAJ


Sukces Polańskiego na Festiwalu Filmowym w Wenecji. “Oficer i szpieg” ze Srebrnym Lwem

Festiwal Filmowy w Wenecji okazał się dla Romana Polańskiego bardzo udany. Jego film “Oficer i szpieg” zdobył statuetkę Srebrnego Lwa. Nagrodę w imieniu polskiego reżysera odebrała jego żona Emmanuelle Seigner

Wiecej TUTAJ


Recenzja filmu Oficer i szpieg 

Autobiograficzne wątki w twórczości Romana Polańskiego to prawdopodobnie materiał na niejedną pracę doktorską. “Oficer i szpieg” – autentyczna historia francuskiego żołnierza żydowskiego pochodzenia niesłusznie oskarżonego o zdradę stanu – dołoży do tego koszyka kolejny kamyk.

Wiecej TUTAJ


Zamalowali hejt na ścianie przy Muzeum Etnograficznym w Poznaniu. “Nie zgadzamy się na takie hasła”

Mimo deszczowej pogody, ok. 10 osób zebrało się w sobotę na ul. Grobla, by zamalować rasistowskie i obraźliwe hasła na murze na przeciwko Muzeum Etnograficznego.

Wiecej TUTAJ


 

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.