Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Tajemnica Arki Przymierza rozwiązana – czy to już koniec poszukiwań?

Arka Przymierza jest znakiem przymierza Boga z Izraelem, które zostało zawarte na górze Synaj. To właśnie w arce Mojżesz złożył wyciosane przez siebie dwie kamienne tablice, na których Bóg napisał Dziesięcioro Przykazań – tablice Świadectwa. W Piśmie Świętym Arka Przymierza występuje również pod takimi nazwami jak „Arka Świadectwa”, „Arka Boża”, „Arka Pańska”, „Pan spoczywający na cherubach”, czy „Arka Przymierza Pana Zastępów, który zasiada na cherubach”

Wiecej TUTAJ


Roman Polański przyjedzie do Łodzi. Będzie gościem festiwalu Cinergia

Roman Polański, znany reżyser i scenarzysta, będzie gościem 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi.

Artysta będzie gościł w Łodzi 29 i 30 listopada. Weźmie udział w gali zamknięcia festiwalu, zaprezentuje swój najnowszy film “Oficer i szpieg” oraz odbierze festiwalową nagrodę Złotego Glana.

Wiecej TUTAJ


od 11 listopada Polacy do Stanów Zjednoczonych bez wiz

Pełniący obowiązki szefa resortu bezpieczeństwa narodowego USA Kevin K. McAleenan włączył Polskę do programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program). Od 11 listopada 2019 r. Polacy mogą podróżować do USA bez wiz – podano na stronie resortu.

Wiecej TUTAJ


Gertrud Scholz-Klink. Najważniejsza kobieta w III Rzeszy

Nadano jej tytuł Reichsfrauenführerin – oficjalnej przywódczyni, Führerki wszystkich niemieckich kobiet. Miała propagować twierdzenia o męskiej wyższości i skłaniać obywatelki Rzeszy do pełnego podporządkowania mężom, ojcom oraz funkcjonariuszom partii. W pełni wywiązała się z powierzonego zadania.

Calosc TUTAJ


Brit mila. Obrzezanie.

Na czym polega obrzezanie i dlaczego Żydzi się temu poddają?

Calosc TUTAJ


Dlaczego Żydzi wyjeżdżali z Polski po II wojnie światowej? Bolesne wspomnienia emigrantów

„Jeden miał siekierę, krzyczał, że nic mi się już nie należy, że nas już tu nie ma, a wszystko jest ich” – wspominał Mordechaj Rozbruch. „Tłumaczyłam im, że to mój dom, że wróciłam z obozu i chcę tu mieszkać” – mówiła Regina Singer – „Zatrzasnęli drzwi”. Przeszło połowa Żydów ocalałych z Holokaustu w ciągu trzech lat wyjechała z Polski.

Wiecej TUTAJ


POGROMY? TO NIE POLACY ROBILI TO ŻYDOM, TO KOMUNIŚCI”

Oto najczęstsze strategie samooszukiwania się i manipulowania opowieścią o Zagładzie, wykorzystywane przez broniących polskiej niewinności publicystów, rozmywających udział Polaków w zbrodniach dokonywanych na Żydach.

Wiecej TUTAJ


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.