Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Ambasada RP przekazała Swiatłanie Aleksijewicz logo 40-lecia „Solidarności”

Logo obchodów 40-lecia „Solidarności” oraz wyrazy wsparcia przekazał w środę Swiatłanie Aleksijewicz chargé d’affaires ambasady RP w Mińsku Marcin Wojciechowski. W związku z obawami o bezpieczeństwo pisarki dyplomaci kilku krajów zachodnich przebywają obecnie w mieszkaniu pisarki.

Wiecej TUTAJ


ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani

Podczas gdy palestyńscy przywódcy nadal potępiają Zjednoczone Emiraty Arabskie za zgodę na normalizację stosunków z Izraelem, obywatele Emiratów odpowiedzieli przez odrzucenie oskarżenia, że ZEA zdradziły tak meczet Al-Aksa, jak Jerozolimę i sprawę palestyńską.

Wiecej TUTAJ


Od Trypolisu po Trypolis, prawdziwym celem Turcji jest Egipt

STRESZCZENIE: Niedawna eksplozja w porcie w Bejrucie uwydatnia zarówno rosnącą współpracę obronną Turcji z Iranem, jak i jej strategiczne zainteresowanie Libanem, co ułatwia Ankarę prowokacyjną i niepokojącą agendę we wschodniej części Morza Śródziemnego. Jednak niepohamowana agresja Turcji w tym regionie może być taktyką dywersyjną wynikającą z powolnego i cierpliwego dążenia do złożonej strategii, by otoczyć Egipt wrogimi siłami na wielu frontach i podważyć jego potężną rolę regionalną.   

Calosc TUTAJ


Saudyjska publicystka: Palestyńczycy nie mają prawa sądzić krajów arabskich, które chcą znormalizować stosunki z Izraelem

W artykule z 8 września 2020 r. w wychodzącej w Londynie saudyjskiej gazecie, “Al-Sharq Al-Awsat”, Amal ‚Abd Al-‚Aziz Al-Hazani skrytykowała Autonomię Palestyńską (AP) za całkowite odrzucenie porozumienia ZEA z Izraelem o normalizacji stosunków, co odbija się, na przykład, w nadzwyczajnej konferencji zorganizowanej ostatnio przez palestyńskie frakcje w Bejrucie , Ramallah i on line, by sformułować zgodne stanowisko przeciwko normalizacji stosunków i przeciwko Umowie Stulecia.  

Wiecej TUTAJ


77 lat temu Niemcy utworzyli w Auschwitz II-Birkenau tzw. obóz rodzinny dla Żydów

77 lat temu Niemcy utworzyli w Auschwitz II-Birkenau tzw. obóz rodzinny dla Żydów, których deportowali z getta w Terezinie w Protektoracie Czech i Moraw. 9 września 1943 r. osadzili w nim 5 tys. Żydów. Ogółem trafiło tam ponad 17 tys. osób. Przeżyło 1,2 tys.

Wiecej TUTAJ


Upadek egoistycznego imperium

Nie rozumiemy, gdzie jest nasza wolność wyboru, jak ją osiągnąć i realizować, aby tym nie szkodzić innym ludziom, ponieważ wszyscy jesteśmy połączeni. Spójrzcie, jakie dzisiaj, w Ameryce mają miejsce zamieszki, prawdziwa wojna domowa. W Izraelu też mają miejsce demonstracje i to samo będzie się działo na całym świecie coraz bardziej i bardziej, dlatego że sytuacja będzie stawać się coraz gorsza. 

Wiecej  TUTAJ

Appeasement: Europejska choroba

Europę ogarnęła wyjątkowo zjadliwa i groźna choroba, która zagraża dobrostanowi jej narodów i świata: nie jest to koronawirus , ale appeasement. W anglo-francuskiej polityce zagranicznej w latach 1930. także dominował appeasement – nazistowskich Niemiec – polityka, która nie potrafiła zapobiec największej katastrofie, jaka kiedykolwiek spadła na cywilizację i która doprowadziła do śmierci milionów.

Wiecej TUTAJ


Bohater z Limanowej. 81 lat temu zginął Jan Semik, stając w obronie Żydów

Dzisiaj mija 81 lat od zamordowania przez oddział SS pierwszego Polaka, który zginął stając w obronie Żydów. Chodzi o Jana Semika z Limanowej, który 12 września 1939 roku próbował ratować Żydów z Limanowej.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: