Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 30.9 – 1.10


30 września 2020 r.


ministerstwo obrony dostarczyło amerykańskiej armii pierwszą z dwóch baterii systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome. Minister obrony Benny Gantz powiedział: „System Iron Dome, jako część wielowarstwowego systemu obrony przeciwrakietowej Izraela, odzwierciedla siłę izraelskiego establishmentu obronnego. Skuteczność tego systemu zapobiegła wielu ofiarom śmiertelnym na froncie południowego Izraela, co miało znaczący wpływ na pole bitwy. Jestem dumny, że ten zaawansowany system będzie chronił również żołnierzy amerykańskiej armii. To niezwykłe osiągnięcie zarówno dla naszego ministerstwa obrony, jak i dla doskonałego przemysłu obronnego Izraela.”


Platforma Flightradar24 wyraźnie pokazuje, że dwa różne samoloty transportowe azerbejdżańskich linii lotniczych Silk Way (których większość udziałów należy do córki Alijewa) obsługują loty z Baku do Izraela iz powrotem – informuje Razminfo.


dyrektor generalny ministerstwa zdrowia prof. Hezi Levi, dodal kolejnych 1500 łóżek na oddziałach kowidowych w szpitalach w całym kraju. 750 łóżek ma zostać udostępnionych do 5 października, a kolejne 750 ma być udostępnionych do połowy następnego miesiąca. Levi zauważył, że 80% łóżek byłoby przeznaczonych dla pacjentów w stanie krytycznym lub osób z respiratorami, a pozostałe 20% dla przypadków umiarkowanych i łagodnych.


Firma Intel Corp. ogłosiła w środę, że nawiązuje strategiczne partnerstwo z izraelską firmą Lightbits Labs Ltd. Partnerstwo obejmuje współtworzenie techniczne, współpracę na rynku oraz nieujawnioną inwestycję Intel Capital.


Prezydent Izraela Reuven Rivlin udzielił dziś, w środę, pierwszego ułaskawienia w ramach specjalnego procesu dla osób zadłużonych z powodu grzywien i mających trudności finansowe z powodu pandemii koronawirusa.


Hezbollah zabrał dziennikarzy na wielką wycieczkę po obiekcie, który, jak powiedział, był obiektem, który premier Benjamin Netanjahu, jak twierdził, był tajnym składem rakiet, podczas jego przemówienia w ONZ we wtorek. Wycieczka prasowa, odrzucona przez IDF jako chwyt reklamowy w imieniu wspieranej przez Iran grupy terrorystycznej, miała miejsce kilka godzin po tym, jak Netanjahu twierdził, że Hezbollah prowadził tajny skład rakietowy w dzielnicy mieszkalnej w dzielnicy Jnah w Bejrucieh .


Według danych opublikowanych przez urzędników służby zdrowia w środę rano, co szósty Izraelczyk poddany testowi na koronawirusa jest zakażony patogenem.


Azerbejdżańskie wojsko używało izraelskich dronów szturmowych podczas niedawnego wzrostu przemocy z sąsiednią Armenią, Hikmet Hajiyev, asystent prezydenta Azerbejdżanu, powiedział w wywiadzie dla izraelskiego serwisu informacyjnego Walla w środę. W wywiadzie Hajiyev powiedział, że jego kraj używał izraelskich dronów, w tym amunicji krążącej lub „dronów kamikadze”, w ostatniej rundzie walk i wychwalał ich skuteczność.


izraelski parlament przyjął w środę ustawę, która pozwoli rządowi ograniczyć publiczne protesty podczas ogólnokrajowej blokady koronawirusa, co spotkało się z ostrą opozycją dzień wcześniej.


ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 245 494. W stanie ciężkim jest 834 osób (212 pod respiratorami). Zmarło 1 569 osób. Obecnie aktywnych jest 69 419 przypadków. W ciągu ostatniej doby wykryto 7 040 nowych infekcji. Przeprowadzono 54 188 testów, a procent wyniku pozytywnego to 13,5.


rząd zatwierdził kary finansowe dla osób łamiących przepisy epidemiologiczne podczas świąt Sukkot. Celem grzywien jest zniechęcenie obywateli, którzy zechcą mieszkać z krewnymi i przyjaciółmi podczas święta Sukkot.


1 pazdziernik 2020 r.


Ministerstwo Zdrowia odnotowało prawie 9000 nowych przypadków koronawirusa dziennie po rekordowej liczbie testów przeprowadzonych przez urzędników medycznych. Ministerstwo Zdrowia podało, że 8919 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w środę po przeprowadzeniu 68 128 testów, co oznacza, że ​​współczynnik zarażenia wynosi 13,6%, co oznacza niewielki spadek w porównaniu z tą samą liczbą dzień wcześniej.


Urugwaj poparł rezolucję oskarżającą Izrael o „systematyczne łamanie” praw Palestyńczyków Minister spraw zagranicznych Urugwaju Francisco Bustillo usunął Pablo Sadera, dyrektora generalnego MSZ ze swojego biura we wtorek po omyłkowym głosowaniu w ONZ przeciwko Izraelowi


Izraelska firma elektroniczna Elbit Systems Ltd. (Nasdaq: ESLT; TASE: ESLT) ogłosiła dzisiaj, że otrzymała kontrakt o wartości 33 milionów dolarów na dostawę taktycznych systemów radiowych do klienta w regionie Azji i Pacyfiku. Umowa będzie realizowana przez 12 miesięcy.


 W środę paryski sąd apelacyjny nakazał francuskiemu państwu zwrócić trzy płótna artystyczne spadkobiercom żydowskiego kolekcjonera, który zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym w 1945 roku. Dzieła Andre Deraina znajdują się w muzeum sztuki współczesnej w Troyes i muzeum Cantini w Marsylii.


Ukraina we wtorek minęła 79. rocznica masakry w Babim Jarze, jednej z najbardziej niesławnych masowych rzezi II wojny światowej.Babi Jar, wąwóz w ukraińskiej stolicy Kijowie, to miejsce, w którym w ciągu 48 godzin w 1941 roku, kiedy miasto znajdowało się pod okupacją hitlerowską, w ciągu 48 godzin zginęło prawie 34 tysiące Żydów. Zabójstwa dokonały oddziały SS wraz z lokalnymi kolaborantami. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij odwiedził we wtorek pomnik Babiego Jar i wziął udział w uroczystości upamiętniającej rocznicę tragedii


zraelski producent technologii zamrażania nowotworów , poinformował w czwartek, że rozszerzył strategiczne partnerstwo z Terumo Corp., dając japońskiej firmie produkującej wyroby medyczne wyłączne prawa do produktu IceCure w Tajlandii na okres sześciu lat za łącznie 7,2 USD. milion


.

40 procent nowo zdiagnozowanych pacjentów z koronawirusem pochodzi z sektora ultraortodoksyjnego. W Izraelu odnotowano wzrost liczby przypadków wirusa w ciągu ostatnich kilku tygodni, a społeczność charedim w nieproporcjonalny sposób dotknęła kryzys zdrowotny


Przewodniczący parlamentu Libanu powiedział w czwartek, że uzgodniono ramy rozmów z Izraelem w celu zakończenia długotrwałego sporu o granice morskie między dwoma krajami , które formalnie są w stanie wojny


Sudańskie siły polityczne zaapelowaly do przewodniczącego   Abdel Fattah al-Burhan, aby zaakceptować ofertę USA w stosunkach normalizować z Izraelem w zamian za usunięcie Sudan z listy sponsorów terroryzmu państwowych. Amerykańska gazeta  The Hill  poinformowała że administracja Trumpa naciska na usunięcie Sudanu z listy Państwowych Sponsorów Terroryzmu, co może skłonić Chartum do normalizacji stosunków z Tel Awiwem.


Efraim i inni

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Ehud Barak kiedy rzadzil byl zdecydowanie przeciwny rozwojowi Iron Dome, tak jak byl przeciwny zakupowi lodzi podwodnych.
    Czy on wogole kiedykolwiek zrobil cos pozytywnego dla Izraela od czasu kiedy przestal byc zolnierzem í przeszedl do polityki ?

    Teraz tylko 2e baterie Iron Dome, kilkaset milionow, tak, ale w stosunku do wielkosci US Army to peanuts. Powodem jest „incompatibility ” I.D systemow ze sposobem ktorym data i rozkazy sa przesylane w Armii Amerykanskiej.
    Zupelnie mozliwe ze to jest wykret zeby przeciagnac o rok,, Armia ma przykazane przez Congress albo za rok przedstawic wlasny, amerykanski system analogiczny do Iron Dome, albo kupic Iron Dome, a to dziesiatki miliardow, wiec duzo firm amerykanskich pracuje pelna para zeby wyprodukowac cos takiego.ale jeszcze nie maja.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.