Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Prof. Steuden: Śmierć jest składnikiem życia, ważne, by o niej mówić

Mówienie o śmierci jest ważne, choć dotyka tematu, przed którym się bronimy, jakby nas nie dotyczył. Śmierć trzeba postrzegać jako konieczny składnik ludzkiego życia – mówi prof. dr hab. Stanisława Steuden z Instytut Psychologii KUL. 

Wiecej TUTAJ


Jedna wojna i sześciu przegrywających

Mała enklawa bez dostępu do morza w odległym zakątku Zakaukazia może okazać się beczką prochu, która zagrozi bezpieczeństwu kilku krajów, w tym Rosji, Turcji, Iranowi i dwóm bezpośrednim przeciwnikom: Armenii i Azerbejdżanowi.

Wiecej TUTAJ


USA to jedyny kraj, który rozlicza mułłów

Jedynym zachodnim rządem, który podejmuje konkretne kroki, by pociągnąć irański reżim do odpowiedzialności za łamanie praw człowieka, destabilizujące zachowanie i agresywną politykę na Bliskim Wschodzie, jest administracja Trumpa. 

Calosc TUTAJ


Zabijanie Boga

Władza w Kościele służy dziś nie dobru ludzi, ale zachowaniu pozycji, obronie statusu i zastanej formy życia. To jedyne wyjaśnienie, które pozwala mi zrozumieć, dlaczego Kościół trzyma się swojej archaicznej, absolutystycznej struktury. Twierdzenie, że taka forma organizacji stanowi wolę Boga, to dla mnie oszustwo.

Calosc TUTAJ


Gangsterska historia, która trzyma w napięciu do samego końca. „Król” – najbardziej wyczekiwana produkcja jesieni

Piękna i okrutna Warszawa, barwni bohaterowie żyjący na styku dwóch światów – polskiego i żydowskiego, gangsterska historia, która trzyma w napięciu do samego końca. Głośna i wyśmienita powieść „KRÓL” Szczepana Twardocha wreszcie doczekała się ekranizacji. Premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku już 6 listopada o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w telewizji przez internet na canalplus.com.
Wiecej TUTAJ


Historyk: coraz więcej profanacji grobów we Francji, problemem antysemityzm i antychrystianizm

Co roku niszczone i profanowane są tysiące grobów na francuskich cmentarzach we wszystkich regionach kraju. Profanacje szczątków i grobów zmarłych, które są sacrum w każdej kulturze, świadczy o „zdziczeniu” społeczeństwa – mówi historyk dr Pierre Vermeren z Uniwersytetu Sorbona.

Calosc TUTAJ


Irański najwyższy przywódca, Ali Chamenei: Ameryka upadnie niezależnie od tego, kto wygra wybory 2020; Zachód jest ciemiężący, niesprawiedliwy, ignorancki i barbarzyński

Irański najwyższy przywódca, Ali Chamenei, powiedział 3 listopada 2020 r. w przemówieniu nadanym przez kanał 1 irańskiej telewizji, że “ataki” Zachodu na honor proroka Mahometa są oznaką ciemiężącej, niesprawiedliwej, ignoranckiej i barbarzyńskiej natury zachodniej cywilizacji. Powiedział także, że USA cierpią na polityczną, obywatelską i moralną dekadencję, która doprowadzi do ich końca niezależnie od tego, kto wygra wybory prezydenckie 2020. Jednak, dodał Chamenei, pewni kandydaci przyspieszą upadek Ameryki bardzie niż inni. Ponadto powiedział, że Izrael musi zostać zniszczony. 

Calosc TUTAJ


Zamach na wybory , Fałszerstwa wyborcze przeciwko Trumpowi

 Jarek dla milosnikow opery

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.