Polityka

Arabowie nie lubią teraz swoich przywódców bardziej niż nienawidzą Izraela

 Dr Edy Cohen, sprawia Arabom „duże kłopoty”. Z nazwiskiem, które nie mogło stać się bardziej żydowskie, Cohen mówi płynnie po arabsku i wzbudził ciekawość milionów muzułmanów na Bliskim Wschodzie, którzy chcą usłyszeć od izraelskiego Żyda, który rozmawia z nimi o prawdziwych problemach w ich krajach, io wielkim państwie żydowskim, w którym mieszka.

Artykul zostal przetlumaczony przy pomocy google translate


Rozsądne podejście Cohena do mówienia Arabom prosto w twarz w ich własnym języku, jakie są ich prawdziwe problemy, poruszyło nerwy wśród milionów muzułmanów, którzy nie mają innego dostępu do nieocenzurowanych informacji. Cohen stał się stałym gościem w najpopularniejszych arabskojęzycznych stacjach telewizyjnych, gdzie ostrzega ich, że ich ciągłe podżeganie do wojny przeciwko Izraelowi i „propaganda palestyńska” tylko pogarszają ich problemy społeczne i finansowe. Pokazuje im bez skrępowania faktami, filmami i przekonującymi argumentami, że ich własne skorumpowane przywództwo jest źródłem ich problemów, a nie Izrael czy „problem palestyński”.

„Arabowie nie ufają już swoim rządowym mediom” – mówi Cohen. „Są spragnieni informacji, ponieważ nikt nie mówi im prawdy. Dlatego zwracają się do mediów społecznościowych, aby uzyskać wszystkie wiadomości i informacje ”.

Cohen ma 360 000 obserwujących na Twitterze, a 99% z nich to arabskojęzyczni muzułmanie z całego Bliskiego Wschodu.

„Edy Cohen wywiera większy wpływ na świat arabski niż jakikolwiek inny na temat Izraela” , powiedział niedawno Fuad el Masri, szczery członek opozycji syryjskiej w popularnej arabskojęzycznej audycji telewizyjnej, która dociera do milionów ludzi.

„Jako izraelski Żyd mogę rozmawiać z nimi o rzeczach, o których nigdy nie usłyszeliby od swoich przywódców ani we własnych mediach” – mówi Cohen. „Ze względu na moją popularność wszystkie siły bezpieczeństwa w całym świecie arabskim prześladują mnie i moje konto na Twitterze i próbują mnie krępować. Istnieją palestyńskie kampanie przeciwko mnie, które zabraniają Arabom podążania za „Edy Cohen”. Syn Nasrallaha, przywódca organizacji terrorystycznej w południowym Libanie, ostrzegł, by nie śledzić Edy Cohen w mediach społecznościowych ”- wyjaśnia Cohen. „Z tego powodu ludzie, którzy nigdy o mnie nie słyszeli, zaczynają mnie śledzić”.

Cohen jest oskarżany przez swoich przeciwników o granie Arabów przeciwko sobie.

Zapytałem Cohena, dlaczego jest tak popularny wśród osób mówiących po arabsku na Bliskim Wschodzie.

„Mówię wyraźnie” – mówi. „Jeśli widzę coś złego w świecie arabskim, mówię głośno, a oni nie są do tego przyzwyczajeni. Dziewięćdziesiąt procent komentarzy w moich kanałach mediów społecznościowych potwierdza moje stanowisko. Mają dość swoich przywódców. Nie wierzą już w kłamstwa o jakiejś fałszywej „dumie narodowej”. Kiedy na przykład król Jordanii atakuje Izrael, izraelscy politycy nic nie mówią. Nikt o tym nie mówi. Arabowie bardziej nie lubią teraz swoich przywódców niż Izraela. W mediach społecznościowych ludzie na arabskiej ulicy nie boją się już mówić, czego chcą ”.

Grupy antyizraelskie twierdzą, że Cohen manipuluje mediami arabskimi, ale jego przesłanie ma znacznie większy rezonans niż ich.

Nie dajcie się zwieść, Cohen przekazuje publiczności na Bliskim Wschodzie w mediach społecznościowych i głównych sieciach bezkompromisowe raporty i analizy krytycznych problemów w świecie arabskim oraz uzasadnienie swoich działań i stanowiska Izraela. Doniesienia, które dostarcza, nie docierają nigdzie indziej i zmienia narrację dotyczącą Palestyńczyków i skorumpowanych przywódców arabskich w całym regionie.

„Nawet rządowi Izraela nie podoba się moja popularność” – mówi z niepokojem Cohen. „Próbując być miłym, szukając wymówek i nie„ obrażając ”arabskiej ulicy, izraelskiemu MSZ nie udało się dotrzeć do mas. Kiedy poprosiłem ich o współpracę, odmówili. Myślę, że byli zazdrośni o mój sukces – zarzuca Cohen. Martwi Cohena, że ​​jego własny rząd nie chce połączyć sił w celu promowania Izraela w świecie arabskim z powodu „politycznej poprawności”. „Boją się mówić to tak, jak jest” – mówi. „Nie boję się.”

Wiele lewicowych izraelskich organizacji pozarządowych również próbuje powstrzymać Cohena. Jego prosty styl wzywania po imieniu skorumpowanych arabskich przywódców i polityków jest sprzeczny z ich programami politycznymi i poparciem dla Palestyńczyków. Ale liczba zwolenników Cohena i popularność mówią same za siebie. Arabska opinia publiczna jest zmęczona kłamstwami i propagandą i chce usłyszeć prawdę, nawet jeśli pochodzi ona z ust izraelskiego Żyda.

„Niemożliwe jest powstrzymanie mediów społecznościowych i nowych technologii” – podkreśla Cohen. „Arabowie wiedzą, że Iran jest ich wrogiem. Wiedzą, że to Iran zabija Arabów, a nie Izrael. Ale zrozumienie tego zajęło im wiele lat. Teraz mogę przemawiać w programach telewizyjnych z ponad 100 milionami arabskich widzów. Mówię o Syrii i Izraelu. Izrael i Zatoka Perska. Jestem bezwstydnie proizraelski i zawsze noszę Gwiazdę Dawida, a moja popularność rośnie ”- zauważa Cohen z krzywym uśmiechem.

„Pewnego razu jeden z analityków w programie informacyjnym przeklął Arabię ​​Saudyjską. Więc wstałem i wyszedłem ze studia na żywo. Chcę, żeby zrozumieli, że nie jestem tutaj, aby okazywać Arabom lub ich przywódcom brak szacunku. Chcę tylko powiedzieć im prawdę ”- mówi Cohen.

Cohen urodził się w małej żydowskiej dzielnicy w Bejrucie w Libanie, gdzie uczęszczał do chrześcijańskiej szkoły. Jego rodzina wyjechała do Francji, gdy miał 18 lat z powodu rosnącego antysemityzmu. Sam wyemigrował do Izraela zaledwie kilka lat później i służył w wydziale wywiadu IDF jako dyrektor ds. Łączności z Palestyńczykami. Po uzyskaniu doktoratu z nauk politycznych i historii Bliskiego Wschodu na Uniwersytecie Bar Ilan, Cohen przez 15 lat pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w środowisku wywiadowczym.

Jest autorem książki o palestyńskim przywódcy Mahmoudzie Abbasie i negowaniu Holokaustu w świecie arabskim i ma zamiar opublikować nową książkę o wojnie Wielkiego Muftiego Haj Amina al-Husseiniego przeciwko Żydom.

Dr Edy Cohen jest historykiem i komentatorem medialnym, specjalizującym się w relacjach międzyarabskich, konflikcie arabsko-izraelskim, terroryzmie islamistycznym i historii społeczności żydowskich w świecie arabskim. 


Arabowie nie lubią teraz swoich przywódców bardziej niż nienawidzą Izraela

Kategorie: Polityka

1 odpowiedź »

  1. Jeszcze bardziej chyba by sie przydał , najlepiej cały zespół ludzi, mówiący po persku , do Irańczyków w programach informacyjnych , gdzie w rzeczowy , spokojny sposób , z poszanowaniem godności tego starożytnego narodu , KTO jest ich największym , prawdziwym wrogiem, który już sprowadził tyle nieszczęść na nich , a może ich wręcz pchnąć do wojny , która im absolutnie do niczego nie jest potrzebna…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.