Uncategorized

Legenda o rytualnym morderstwie na Twitterze

Stefan Frank

Przetlumaczyl Sir Google Translate

To, że celem Żydów jest zbiorowe mordowanie dzieci w celach rytualnych, jest kłamstwem, które jest używane w kółko od prawie tysiąca lat, by wzniecać nienawiść do Żydów i podżegać do pogromów. Nazywane są m.in. legendą mordu rytualnego  czy  kłamstwem krwi .

Zaczęło się od  Wilhelma z Norwich , który został zamordowany w 1144 w wieku dwunastu lat. Morderstwo to przypisywano Żydom, podobnie jak inne niewyjaśnione morderstwa dzieci w następnych dziesięcioleciach i stuleciach. W Anglii miały miejsce fale prześladowań Żydów jako domniemanych morderców dzieci, a niektóre z najbardziej znanych pogromów miały miejsce w Londynie, Yorku, a nawet w Norwich.

Na mocy  edyktu o wypędzeniu za  panowania króla Edwarda I w 1290 r. wszyscy Żydzi zostali wygnani z Anglii. Oczywiście na tym antysemityzm się nie skończył, o czym świadczy fakt, że legenda o mordzie rytualnym wciąż pojawia się w literaturze angielskiej, chociażby w Opowieści  przeoryszy Chaucera , opowieści antysemickiej, która jest jedną z słynne  Opowieści Canterbury, które Chaucer napisał między 1386 a 1400 rokiem.

Wciąż trwają pogromy przeciwko Żydom, a nienawiść jest nadal podsycana przez oskarżenia Żydów o mordowanie dzieci. Nawet wybitni dziennikarze uczestniczą – jak niedawno  informowaliśmy tutaj  – w mediach społecznościowych,  rozpowszechniając na Twitterze fałszywe twierdzenie , na przykład  , że „osadnicy” lub „żydowski tłum” spalili żywcem arabskiego chłopca w Jaffie.

„Izraelscy zabójcy niemowląt”

Świat nie zmienił się tak bardzo od czasów Chaucera, przynajmniej jeśli chodzi o formy nienawiści do Żydów. Podczas ostatniej bitwy między armią izraelską a Hamasem, która rozpoczęła się rakietami Hamasu na Jerozolimę, jak można było się spodziewać, w mediach społecznościowych pojawiły się niezliczone nienawistne wiadomości przeciwko Izraelowi.

Duża część z nich posługiwała się antysemickim stereotypem Żydów jako morderców dzieci. Czasami robiono to wprost, jak na  tym karykaturze, która ma przedstawiać izraelski samolot myśliwski z  izraelskimi zabójcami dzieci  . W kreskówce bomby załadowane do samolotu są dla dziecka, które trzyma papierowy samolot. Fakt, że armia izraelska nie prowadzi wojny z uzbrojonymi terrorystami, ale z dziećmi, od lat jest motywem propagandowym grup antysemickich, o czym  świadczy ten  plakat z „Izraelskiego Tygodnia Apartheidu” z 2009 roku.

Podczas ostatniego konfliktu zaobserwowano  antyizraelskie hastagi, takie jak #GazaUnderAttack („Atakowana Gaza”), #AlAqsaUnderAttack („Al-Aksa jest atakowana”) lub #IsraelStopPlayingVictim („Izrael, przestań bawić się ofiarami”) zostały zgłoszone w serwisie krótkich wiadomości na Twitterze „) Zamieszczono tysiące zdjęć dzieci płaczących, rannych lub zabitych.

Nadawcy najwyraźniej nie znają żadnych skrupułów ani pozostałości ludzkiej przyzwoitości. Nic więc dziwnego, że wiele zdjęć, które krążą w formie łańcuszków, pochodzi z zupełnie innych kontekstów. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

Ahed i Mohammed Tamimi

Wielu użytkowników opublikowało zdjęcia ikony Pallywood,  Ahed Tamimi  i jej brata Mohammeda, którzy od wczesnego dzieciństwa byli nękani przez rodziców izraelskich żołnierzy w nadziei, że pojawią się zdjęcia, które sprawią, że izraelscy żołnierze będą wyglądać źle.

Ahed i Mohammed już dorośli, ale stare zdjęcia propagandowe są nadal używane. „Kolejne palestyńskie dziecko”,  napisał  niedawno na Twitterze użytkownik o imieniu „Tasneem Palestine”. Zdjęcie przedstawia chłopca, który ma na szyi palestyńską kefiję i jest trzymany na głowie przez (izraelskiego) żołnierza.

Obraz jest znany,  pochodzi  z 2015 roku. Chłopiec to Mohammed Tamimi. Został zatrzymany przez żołnierza we wrześniu 2015 roku, aby uniemożliwić mu ucieczkę do czasu przybycia policji po rzucaniu kamieniami w ludzi.

Użycie siły przez żołnierza należy rozpatrywać w kontekście próby uwolnienia więźniów, w trakcie której grupa kobiet zaatakowała żołnierza (obok stali mężczyźni, filmowani i fotografowani) oraz ówczesnej 13-letniej -stary Ahed Tamimi ugryzł żołnierza w rękę. Zdjęcie jest mało przydatne, aby udowodnić, że izraelscy żołnierze rutynowo stosują przemoc wobec „dzieci palestyńskich” (niektórzy użytkownicy Twittera dodali: „niewinni”).

Syryjskie ofiary trującego gazu jako rzekome ofiary Izraela

Poniższy przypadek pokazuje, jak fałszywe zdjęcia są wykorzystywane do uciszenia prawdy.  12 maja Izraelczyk  zamieścił na Twitterze zdjęcie 16-letniej Nadine Awad, która została zabita przez rakietę Hamasu. Aby to zrobić, umieściła tekst w języku arabskim:

„Ten czerwony miś ze słowem „miłość” leży na podłodze w pokoju młodej kobiety Nadine Awad, która została dziś wieczorem zabita wraz ze swoim ojcem Khalilem przez rakietę wystrzeloną w ich dom przez terrorystę Hamas. Hamas wystrzelił dziś wieczorem 500 rakiet na izraelskie miasta, zabijając 5 cywilów”.

Użytkownik o nazwisku @aabdeeen „ odpowiedział ” zdjęciem siedmiorga martwych dzieci leżących na podłodze owiniętych białymi całunami. @aabdeeen pyta: „A co z tobą?” 

Logika: nie powinno się mówić o ofiarach Hamasu (nawet o arabskich  cywilach zabitych przez Hamas ), ponieważ byli inni zabici  . Nie wspominając o Izraelu, każda podobnie myśląca osoba wie, że sugeruje się, że dzieci pokazane na zdjęciu musiały zostać zabite przez Izrael – dlaczego jeszcze publikują?

Zdjęcie, które zamieścił na Twitterze @aabdeeen, zostało udostępnione przez wielu  innych, którzy twierdzili, że przedstawia martwe dzieci w Gazie. Ale pochodzi z Syrii. Można go znaleźć na stronie  National Geographic , gdzie datowany jest na 21 sierpnia 2012 r. i zgodnie z podpisem przedstawia ofiary ataku z użyciem broni chemicznej.

„Smutek w jego duszy”

Kolejne zdjęcie, wyrwane z oryginalnego kontekstu, by wywołać antyizraelskie nastroje, przedstawia chłopca, który stracił nogi. Twierdzenie :

„’Smutek w Jego duszy’. Tak można zdefiniować ten obraz palestyńskiego chłopca z miasta Gaza, do którego dotarł mechanizm wojny i zbrodni izraelskiej okupacji.”

Na zdjęciu był jednak w 2009 roku przez New Zealand kampanii ogólnoświatowego zakazu amunicji kasetowej  używane  i na pewno nie ujęte w Strefie Gazy.

Hashtag #GazaUnderAttack również   rozpowszechnia obraz płaczącego chłopca trzymającego malucha. Ma pokazywać sytuację w Strefie Gazy, ale pochodzi też z Syrii. Berliner  Tagesspiegel  opublikował  go w 2014 roku w serii zdjęć z podpisem „To starszy brat nosi młodszą siostrę”.

Inny  tweet  mówi: „Palestyńskie dziecko i jego młodsza siostra podczas bombardowania Gazy”. Użyte tutaj  zdjęcie  również ma kilka lat i wszystkie starsze źródła przypisują go wojnie domowej w  Syrii  .

Gdzie jest protest organizacji praw człowieka?

Często publikowane jest również zdjęcie płaczącego dziecka, które może mieć około sześciu lat. Składa ręce jak do modlitwy i kieruje wzrok przez fotografa ku niebu. W tle inne dzieci, które wydają się przestraszone i są pocieszane przez dorosłą kobietę w chuście. Tekst na Twitterze  brzmi :

„To, co dzieje się w Gazie, to zbrodnia, ludobójstwo. … spójrz na to dziecko, aby zobaczyć strach, ból ???? Gdzie są prawa człowieka?”

Zdjęcie mogło zostać zrobione w Strefie Gazy, ale istnieją dowody na to, że zostało opublikowane w Internecie  w 2007 roku i nie ma  kontekstu.

Czy wszyscy ludzie, którzy publikują takie zdjęcia, twierdzą, że Izrael jest odpowiedzialny za kradzież dzieciństwa dzieciom w Gazie? Hamas i Fatah wykorzystują dzieci jako  dzieci-żołnierzy  w ich wojnie przeciwko Izraelowi. Od wczesnego  dzieciństwa są przygotowani do „dżihadu” i czekającego ich „męczeństwa”  . Gdzie jest oburzenie, gdzie są doniesienia prasy międzynarodowej i organizacji praw człowieka?

Winny w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Powrót do Twittera. Zdjęcie, które jest bardzo często wykorzystywane w tweetach demonizujących Izrael, pokazuje rannego malucha leżącego obok jego rzekomo martwej matki. Widz nie może stwierdzić, czy nie żyje. Typowa dla tego tekstu  jest :

„Niemowlę żegna się z matką, która wczoraj zmarła w wyniku syjonistycznych okupacyjnych bombardowań Gazy”.

Aby to zrobić, użytkownik o imieniu „Hawari Alii” ustawia hashtagi: #BabyKillerIsrael #IsraelStopPlayingVictim #IsraelTerrorists #palestine #Gaza #GazaUnderAttack #Free_Palestine #SaveGazaFromZionists.

Prawda jest taka: cokolwiek pokazuje zdjęcie, zostało opublikowane   przez  New York Times w 2012 roku , więc nie może pokazywać czegoś, co powinno było się wydarzyć „wczoraj”. Piszę „Hawari Alii”, który mówi, że mieszka w Bahrajnie i zwracam uwagę, że zdjęcie ma co najmniej dziewięć lat i że kobieta, jeśli nie żyje, to na pewno nie „wczoraj w wyniku bombardowania”. Gazy przez nich zginęła syjonistyczna okupacja”. “Hawari Alii”  odpowiada :

„Zakładając, że to prawda, okres [czas] niczego nie zmienia. Zabójca, przeszłość i teraźniejszość, jest ten sam. Zabójcą matek palestyńskich w przeszłości i teraźniejszości jest brutalny byt syjonistyczny.”

Jak widać, istnieje   wielka historia, która jest akceptowana tylko jako prawdy przez antysemitów. Nie ma znaczenia, czy informacje lub zdjęcia dostarczone jako dowód są autentyczne. Nie służą one do  udowodnienia , ale raczej do  zilustrowania  rzekomej prawdy, która w oczach antysemitów i tak nie potrzebuje żadnego dowodu: Żydzi są winni w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.


Legenda o rytualnym morderstwie na Twitterze

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.