Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka

Czy administracja Bidena dała Autonomii Palestyńskiej (AP) zielone światło, na wznowienie prześladowań użytkowników mediów społecznościowych, działaczy politycznych i rywali na Zachodnim Brzegu?

Wiecej TUTAJ


Narodowcy od Bąkiewicza z 3 milionami dotacji z rządowego funduszu

Dwie organizacje narodowców – Stowarzyszenie Straż Narodowa i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – dostały dwie najwyższe dotacje z Funduszu Patriotycznego. Łącznie przyznano im 3 mln zł

Wiecej TUTAJ


Znawca Hollywood, który broni Izraela

Wiecej TUTAJ


Niemcy pozostają głęboko antysemickie

93-letnia osoba, która przeżyła Auschwitz, zaskoczyła widzów jednego z najpopularniejszych programów politycznych w Niemczech w ubiegłą niedzielę, gdy – poproszona o porównanie czasów nazistowskich z obecną – stwierdziła, że te dwa okresy mają ze sobą więcej wspólnego niż wielu ludzi. troszczyć się przyznać.„Myślę, że Niemcy zawsze były antysemickie , to niewiele się zmieniło” – powiedziała Esther Bejarano – zniewolona w niesławnej „kobiecej orkiestrze” obozu zagłady Auschwitz – we flagowej sieci ARD „Anne Will Show”.

Wiecej TUTAJ


Biden i plan gry ajatollaha

W lutym ubiegłego roku, kiedy nowa administracja Bidena ogłosiła zapowiedzianą wcześniej ofertę przywrócenia “umowy nuklearnej” Obamy z Islamską Republiką Iranu, entuzjaści przedstawiali to jako próbę zapobieżenia kolejnej wojnie na Bliskim Wschodzie. Powróciła stara mantra, że w stosunkach z teokratyczną dyktaturą wybór jest tylko między polityką ustępstw a wojną na pełną skalę.

Wiecej TUTAJ


Szef izraelskiego MSZ odpowiada Morawieckiemu. “Sama aluzja jest antysemicka”

Nie interesują nas polskie pieniądze, a sama aluzja jest antysemicka. (…) Żaden parlament nie może uchwalić ustaw mających na celu negowanie Holokaustu” – napisał izraelski minister spraw zagranicznych. W ten sposób odniósł się do słów Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że dopóki jest premierem “Polska na pewno nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie”.

Wiecej TUTAJ


Czy wolno krytykować muzułmanów ?

Każda religia jest więzieniem, czy prawdą jest, że islam jest więzieniem o zaostrzonym rygorze? Urodzona w RPA brytyjska autorka Anjuli Pandavar wychowała się w rodzinie muzułmańskiej i porzuciła islam mając 22 lata. Odrzuca oskarżenia o islamofobię, ponieważ fobia jest irracjonalna, a ona dobrze zna powody, dla których powinniśmy lękać się islamu i muzułmanów. Islam ograbia wiernych z człowieczeństwa. 

Wiecej TUTAJ


Palestyńska kultura przemocy

Stali czytelnicy moich felietonów mogą wiedzieć, że lubię dodawać nieco historycznej perspektywy do spraw bieżących, ponieważ często brak tego w relacjach i analizach. Natrafiłem na kilka interesujących rzeczy, które mogą pomóc w zrozumieniu obecnych walk między Izraelem a palestyńskimi terrorystami z Gazy, jak również pokazuje prawdziwy powód, dla którego pokój jest mało prawdopodobny, jeśli nie niemożliwy.

Wiecej TUTAJ


Prezydent Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder zdecydowanie potępia polski projekt ustawy blokującej restytucję ofiar nazizmu

Lauder: „To prawo jest policzkiem dla tego, co pozostało z polskiego żydostwa i ocalałych z nazistowskiej brutalności na całym świecie. Stanowi również straszny  precedens w  całej Europie, ponieważ ocaleni i potomkowie nadal szukają sprawiedliwości”

Wiecej TUTAJ


Szykujmy się na burzę w relacjach z Izraelem

Kurz po aferze z nowelizacją ustawy o IPN zdążył już dawno opaść, ale wszystko wskazuje na to, że teraz czeka nas kolejna odsłona sporu z Izraelem. Mam jednak nadzieję, że tym razem polska dyplomacja jest dużo lepiej przygotowana do obrony swoich argumentów niż wcześniej.

Wiecej TUTAJ


Izrael chce zniszczyć 800 tys. dawek szczepionki

Jeżeli izraelskim władzom nie uda się sprzedać co najmniej 800 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer, będzie trzeba je zniszczyć – poinformowało izraelskie ministerstwo zdrowia. Data ważności substancji upływa z końcem lipca.

Wiecej TUTAJ


Niewidzialny ruch rzeczy

„Dopóki jeszcze się da, dopóki nie zniszczyliśmy wszystkiego, należy docenić, uhonorować, a może i pokochać bogactwo świata.” – mówi Caspar Henderson, specjalista od zwierząt „niemalże niemożliwych”.

Wiecej TUTAJ


Naukowcy mówią o kolejnej katastrofie. Czym jest syndrom “długiego COVID-19”?

Naukowcy badający, co dzieje się z ludźmi po zakażeniu COVID-19, odkryli, że pewna liczba chorych “doświadcza czegoś gorszego – rozciągniętego w czasie, wyniszczającego syndromu znanego jako “długi COVID” 

Wiecej TUTAJ


Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów

“Rakiety i drony Huti miały uderzyć w święte miejsca w Mekce i Medynie. Jak Iran może twierdzić, że jego celem jest wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa, zaczynając od bombardowania Arabii Saudyjskiej? Twierdzenia Iranu o obronie świętego islamu nie mają nic wspólnego z ich wiarą. 

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.