Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 10.10 – 11.10Izraelska opieka nad rakiem, leczenie serca plasuje się wśród najlepszych na świecie w corocznej liście „Newsweeka”


Izraelsko amerykański ekonomista Joshua Angrist otrzymał w poniedziałek Nagrodę Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych w 2021 r. wspólnie z kanadyjskimi i holenderskimi amerykańskimi ekonomistami Davidem Cardem i Guido Imbensem „za ich metodologiczny wkład w analizę związków przyczynowych”.


Na specjalnym posiedzeniu gabinetu w hotelu King David w Jerozolimie w niedzielę premier Izraela Naftali Bennett powitał odwiedzającą niemiecką kanclerz Angelę Merkel, że sojusz między ich dwoma krajami „zamienił się w przyjaźń”.


 Poważne niedobory paliwa spowodowały zamknięcie centralnej sieci energetycznej Libanu w sobotę, z małą szansą na jej wznowienie przez kilka następnych dni, powiedział  urzędnik rządowy w Bejrucie .


Imigracja do Izraela wzrosła w tym roku o 31 procent, wynika z danych opublikowanych przez izraelskie Ministerstwo Aliji i Integracji oraz Agencję Żydowską dla Izraela.


 Izraelczycy po raz kolejny wyszli na ulice Tel Awiwu w proteście przeciwko decyzji rządu z 3 października, aby ograniczyć krajową „zieloną przepustkę” COVID tylko do tych, którzy otrzymali szczepionkę przypominającą lub ci, którzy niedawno wyleczyli się z choroby.


Król Jordanii Abdullah II przyjął premiera Libanu w niedzielę w Ammanie, mówiąc, że jego kraj będzie wspierać mały naród i jego mieszkańców podczas najgorszego w historii kryzysu gospodarczego.


Zakaria Zubeidi, który był jednym z sześciu palestyńskich więźniów, którzy we wrześniu uciekli z więzienia Gilboa i został ponownie schwytany, rozpoczął w niedzielę strajk głodowy w proteście przeciwko trudniejszym warunkom jego internowania, jakie panowały odkąd został złapany.


W godzinie potrzeby Liban nie będzie sie przejmowal ze dostawy energi maja na sobie “izraelskie odciski palców”


Przedstawiciele talibów zakończyli rozmowy z delegacją USA w Doha i rozpoczęli spotkanie z przedstawicielami Unii Europejskiej,


Hamas wydał w sobotę triumfalne oswiadczenie po tym, jak sąd jerozolimski unieważnił milczące zatwierdzenie żydowskiej modlitwy na Wzgórzu Świątynnym. Grupa terrorystyczna przypisała to „zwycięstwo” „nieugiętemu oporowi” palestyńskich Arabów. Ale izraelskie media wskazały, że było to wynikiem presji ze strony elementów lewicowych w izraelskim rządzie i administracji Bidena.


Tajna wojna między Iranem a Izraelem trwa, prawie codziennie nowe wydarzenia i rewelacje pokazują, że izraelski aparat bezpieczeństwa ciężko pracuje, aby utrzymać Teheran w ryzach i nasilić wojnę psychologiczną przeciwko Republice Islamskiej.


służby meteorologiczne poinformowały, że od poniedziałku do środy wystąpią silne opady deszczu w Izraelu.


Ministerstwo gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowało w niedzielę, że państwo Zatoki Perskiej i Syria uzgodniły przyszłe plany zacieśnienia współpracy gospodarczej i zbadania nowych sektorów.


Grupa islamistów twierdzi, że Waszyngton zgodził się pomóc w powstrzymaniu katastrofy humanitarnej, ale nie zapewni wsparcia politycznego ani współpracy antyterrorystycznej


Izraelczyk, który został aresztowany w Dubaju pod zarzutem handlu narkotykami, był zamieszany w plan przemytu pół tony kokainy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich


Nowa izraelska technologia, która „widzi przez ściany”, zostanie zaprezentowana na paryskiej wystawie wojskowej Najnowszym wynalazkiem Camero-Tech jest Xaver™ LR40 (XLR40), przenośny system, który może wykrywać żywe obiekty ukryte za ścianami z odległości ponad 50 metrów (około 164 stóp)


Pompeo: Judea i Samaria „prawowita ojczyzna ludu Izraela”

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.