Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.10 – 23.10


Israel Weapons Industries (IWI), produkująca broń strzelecką dla sił zbrojnych i organów ścigania, zaprezentowała nowy kombinezon chroniący dla sił bezpieczeństwa, który pochłania urazy kinetyczne, a także ogranicza uderzenie w ciało.


 Australijska Wspólna Komisja Parlamentarna ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa zaleciła, aby kraj zakazał działalności Hamasu, a nie tylko jego skrzydła wojskowego.


Nauczyciel we Francji otrzymał w środę wyrok w zawieszeniu po podniesieniu antysemickiego znaku na demonstracji nad krajowym systemem paszportow zdrowotnych koronawirusa.

Kalifornia ogłosilia ze przeznacza 2,5 miliona dolarów na finansowanie rozbudowy Muzeum Holokaustu w Los Angeles , w tym na nowy pawilon centrum edukacyjnego i nowe programy dla młodszych uczniów w Los Angeles.

Zgodnie z obecnymi przepisami: Polska jest uznana przez izraelskie ministerstwo zdrowia jako kraj pomarańczowy, czyli zagrożony pandemią koronawirusa. Oznacza to, że podróże Izraelczyków do Polski są dozwolone, ​​ale nie zalecane ze względu na zachorowalność w tym kraju. Osoby wjeżdżające do Polski, które nie są zaszczepione lub nie są ozdrowieńcami, są zobowiązane po powrocie do Izraela do pełnej izolacji. Osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy, muszą po powrocie do Izraela być izolowane przez 24 godziny lub do czasu uzyskania ujemnego wyniku PCR (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej)


kancelaria premiera poinformowała, że od 1 listopada do Izraela zaczną być wpuszczani zagraniczni turyści, którzy są zaszczepieni.


izraelska policja opublikowała alarmujące statystyki dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu. Z danych policyjnych wynika, że ​​między styczniem a wrześniem 2021 r. sądy wydały w sumie 3275 wyroków za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu – w analogicznym okresie poprzedniego roku było 2630 wyroków, czyli odnotowano wzrost o około 25%.


Lider partii Chrześcijańskich Sił Libańskich, Samir Geagea, oskarżył terrorystyczną grupę Hezbollah o to, że jest „największym zagrożeniem dla Libanu i jego mieszkańców”.Geagea podkreślił ponadto, że Hezbollah ma jeden cel, a mianowicie zatrzymanie śledztwa w sprawie eksplozji w porcie w Bejrucie zeszłego lata, w której zginęły setki osób, a tysiące zostało rannych.


Amerykański mediator w rozmowach pośrednich między Libanem i Izraelem w sprawie demarkacji granicy powiedział w czwartek, że negocjacje, które próbuje ożywić, powinny zakończyć się w krótkim czasie, jeśli mają się powieść.


Premier Naftali Bennett powiedział w piątek, że stosunki izraelsko-rosyjskie są ważną częścią izraelskiej polityki zagranicznej, „nie tylko ze względu na pozycję Rosji, ale także z powodu miliona rosyjskojęzycznych Izraelczyków, którzy działają jako pomost między dwoma narodami”.


Premier Naftali Bennett przemawiając na początku spotkania w Soczi z prezydentem Rosji Władimirem Putinem pochwalił rolę Rosji w pokonaniu nazistów w II wojnie światowej.Bennett powiedział, że stosunki izraelsko-rosyjskie są wyjątkowe ze względu na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.


Amerykański prezydent Joe Biden zaproponowal na stanowisko ambasadora USA w Izraelu, Thomasa Nidesa, ktory w tym tygodniu pokonał przedostatnią przeszkodę przed oficjalnym potwierdzeniem.


Departament Stanu USA poinformował w piątek, że nie został wcześniej powiadomiony o decyzji Izraela o uznaniu sześciu organizacji należących do Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny ​​(PFLP) za organizacje terrorystyczne. W rozmowie z dziennikarzami rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział, że Waszyngton zwróci się o wyjaśnienia do Izraela


Przywódca libańskiego Hezbollahu ostrzegł w piątek Izrael przed odwiertami ropy i gazu na spornym obszarze przygranicznym między tymi dwoma krajami, dopóki problem nie zostanie rozwiązany, i powiedział, że wspierana przez Iran grupa podejmie działania, jeśli to zrobi.


W środę żydowska para wzięła ślub w Dubaju byl to największy żydowski ślub, jaki kiedykolwiek odbył się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ponad 600 młodych mężczyzn i kobiet z Rosji i byłego Związku Radzieckiego wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się w sercu pustyni w Dubaju


Pierwsze spotkanie premiera Naftalego Bennetta jako premiera z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem trwało około pięciu godzin w piątek, zmuszając izraelskiego przywódcę do przedłużenia wizyty w Soczi do czasu po szabacie, podało jego biuro.


Izraelska armia poinformowała w piątek, że aresztowała Palestyńczyka podejrzanego o malowanie sprayem swastyki wzdłuż drogi używanej przez osadników na północnym Zachodnim Brzegu.


Izraelskie siły bezpieczeństwa poinformowały w sobotę, że udaremniły operację przemytu narkotyków i broni z Libanu Podczas operacji skonfiskowano dwa pistolety i 21 paczek zawierających około 9 kg haszyszu o wartości około 350 000 NIS (około 109 000 USD).


Po naprawieniu więzi z Izraelem Szwecja atakuje korupcję Autonomii Palestyńskiej


Minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked powiedziała w odpowiedzi na deklarację ministra obrony palestyńskich organizacji „praw człowieka” jako organizacji terrorystycznych: „To ważna akcja ministra obrony Benny’ego Gantza, poparta solidnymi informacjami wywiadowczymi z Shin Bet i Sztabu Generalnego.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.