Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu. 26.10 – 27.10
Burmistrz Jerozolimy odrzucił we wtorek medialne spekulacje, że konsulat USA dla Palestyńczyków w tym mieście nie będzie mógł korzystać z usług komunalnych, jeśli administracja Bidena otworzy go ponownie pomimo izraelskiego sprzeciwu.


Badanie wykazało, że jedna trzecia żydowskich studentów college’ów doświadczyła antysemityzmu


 Israel Aerospace Industries ogłosił w zeszłym tygodniu, że podpisał protokół ustaleń (MoU) z Korea Aerospace Industries w sprawie nowego programu dotyczącego amunicji krążącej.


Unia Europejska wezwała Izrael do unieważnienia ogłoszonych dzień wcześniej przetargów na budowę około 1000 nowych mieszkań w Judei i Samarii.


 Izraelskie Siły Obronne i Wydział Rodzin, Pamięci i Dziedzictwa Izraela wysłały delegację do Pragi, aby przywiezc szczątki szeregowego spadochroniarza IDF Martina Davidovicha do Izraela w celu pochowania, podało wojsko w poniedziałek.


Siły Obronne Izraela w geście dobrej woli pozwaliły libańskim rolnikom na zbieranie oliwek z drzew oliwnych na terytorium Izraela. Dotyczy to rolników z przygranicznych wiosek Al-Jabal, Itaron i Balida


Francja wyraziła „zaniepokojenie” umieszczeniem przez Izrael na czarnej liście sześciu palestyńskich organizacji praw człowieka za ich rzekome powiązania z ugrupowaniem terrorystycznym Frontu Ludowego Wyzwolenia Palestyny.


Burmistrz Ramli Michael Vidal i burmistrz Lodu Yair Revivo zarzucili we wtorek przywódcę Ra’am Mansoura Abbasa za głosowanie za nieuwzględnieniem miast mieszanych w nowym planie rozwoju dla sektora arabskiego.


Minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked ogłosiła we wtorek, że lokalna rada Magharu stanie się pierwszym druzyjskim miastem w Izraelu.


irańska grupa hakerów opublikowała dane rzekomo skradzione z izraelskiego Ministerstwa Obrony, które zawierały poufne informacje o izraelskich żołnierzach


Po rocznych negocjacjach z UE Izrael został oficjalnie zatwierdzony do przystąpienia do „Horyzontu Europy”, największego programu badawczo-rozwojowego na świecie o łącznym budżecie około 95,5 mld euro.

Protestujący w Jerozolimie do administratora Bidena: „To nie jest Afganistan, nie dotykaj naszej Jerozolimy”  mowi Ruch Suwerenności o ponownym otwarciu przez Stany Zjednoczone konsulatu AP.


Po raz pierwszy dowódca sił powietrznych Emiratów otwarcie obserwuje międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Błękitnej Flagi, które odbywają się w tym tygodniu w Izraelu.


Kongresmeni USA opracowali zarys stworzenia systemu produkcji lekow w fabrykach w Izraelu i krajach Zatoki Perskiej jako alternatywy dla produkcji lekow w Chinach,


Rzecznik izraelskiego rządu powtórzył że poinformował Stany Zjednoczone o zbliżającym się wyznaczeniu sześciu palestyńskich organizacji pozarządowych jako organizacje terrorystyczne.


 Izraelskie Siły Obronne rozpoczęły dwudniowe ćwiczenia na obszarach w pobliżu Strefy Gazy, mające na celu poprawę ich gotowości do misji obronnych wzdłuż niestabilnej granicy, ogłosiło wojsko.


Trzydziestu republikańskich senatorów przedstawiło we wtorek projekt ustawy, której celem jest zablokowanie planu administracji Bidena ponownego otwarcia konsulatu USA dla Palestyńczyków w Jerozolimie.


 Iran twierdził że cyberatak przerwał sprzedaż paliwa i spowodował długie kolejki na stacjach benzynowych w całej Republice Islamskiej, podały państwowe media.


minister edukacji Jifat Szasza-Biton zapowiedziała, że Izrael rozpocznie przygotowania, aby od lutego 2022 r. wznowić wycieczki szkolne do Polski w celu edukacji izraelskiej młodzieży o Holokauście.


Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA Alejandro Mayorkas powiedział że Stany Zjednoczone rozważają dodanie czterech krajów do swojego programu bezwizowego, który umożliwia obywatelom przyjazd do Ameryki bez wizy na pobyt do 90 dni.„Mamy w przygotowaniu czterech kandydatów: Izrael, Cypr, Bułgarię i Rumunię” – powiedział Mayorkasna na spotkaniu z branża turystyczna


francuski prezydent Emmanuel Macron otworzyl pierwsze na świecie muzeum poświęcone bezprawnym i antysemickim prześladowaniom zmarłego kapitana armii Alfreda Dreyfusa .

Izraelski producent broni Emtan i należąca do Izraela hiszpańska firma Guardian Defense & Homeland Security wygraly kontrakt na dostarczenie hiszpańskiej policji federalnej 9120 dziewięciomilimetrowych pistoletów.


Konferencja „Walka z antysemityzmem i rasizmem”, która odbyła się w dniach 24-25 października, była wspólnym przedsięwzięciem Jazz Leadership Project, Combat Anti-Semitism Movement i Amerykańskiej Federacji Sefardyjskiej.


Izrael zezwoli turystom zaszczepionym rosyjską szczepionką Sputnik V na wjazd do kraju od 15 listopada, Światowa Organizacja Zdrowia nie zatwierdziła rosyjskiego wstrzyknięcia do użytku

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.