Uncategorized

CZYN HANIEBNY


Jerzy Klechta


Jak podaje OKO.PRESS świadomie czy nieświadomie (?) doszło do skandalu czy wręcz do fałszowania historii, jak stwierdził prof. Jan Grabowski, którego autorytet i wiedza historyczna nie ulega dyskusji. Oto w Treblince, wsi w której hitlerowcy w czasie II wojny światowej zamordowali 900 tys. Żydów ( polscy mieszkańcy wsi zajmowali postawę godną pogardy ) odsłonięto właśnie pomnik upamiętniający kolejarza Jana Maletkę. 


Był sobie kolejarz Maletka, nawet poczciwy był to być może człeczyna, gdyż próbował podać wodę Żydom wiozących na śmierć. Tyle, że ten ludzki nawet odruch kolejarza Maletki fetowany dziś przez władze ministerialne kultury  nijak się ma do zbrodni 900 tys.Żydów w Treblince. 


Polscy mieszkańcy  zapisali w zbrodni Żydów czarną kartę – odsłonięcie pomnika w Treblince to – jak skomentował prof. Grabowski – przejaw hucpy. Mówiąc precyzyjnie czyn haniebny!


Jerzy Klechta

Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. „ten ludzki nawet odruch kolejarza Maletki fetowany dziś przez władze ministerialne kultury nijak się ma do zbrodni 900 tys.Żydów w Treblince. ”
    ja tez nie lubie polityki historycznej obecnego rzadu ale
    …. teraz zastanawiam sie nad upamietnieniem np Jana Karskiego, Ireny Sendlerowej w poblizu pomnika Bohaterow Getta w Warszawie, czy to tez hucpa?
    PS polactwo, alez to jezyk polonofobii, tak antysemityzmu nie wyplenimy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.