Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 11.12 – 12.11Na początku tegorocznej Chanuki menora wystawiona przez Chabad of Eastern Queens w Nowym Jorku została strącona przez nieznanego wandala. To był drugi raz, kiedy menora umieszczona w tym konkretnym miejscu w sąsiedztwie Hollis Hills została uszkodzona; pierwszy incydent miał miejsce w 2014 roku.


Royal Court Theatre spotkał się z oburzeniem po tym, jak wystawiana przez siebie sztuka – „Rare Earth Mettle” Ala Smitha – zawierała postać miliardera o żydowsko brzmiącym imieniu Hershel Fink . Skandal spowodował, że dwóch głównych sponsorów wycofało się. Kancelarie prawne Kirkland & Ellis oraz Weil i Gotshal & Manges potępiły incydent. Każdy powiedział, że przestanie sponsorować teatr, 


szczepionki Booster COVID-19 zapewniają od 70% do 75% ochronę przed łagodną chorobą z nowego wariantu Omicron, podała w piątek brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia.


Rosja ostrzegła w piątek przed niebezpieczeństwem poważnej konfrontacji z Zachodem, jeśli Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nie zastanowią się poważnie nad gwarancjami bezpieczeństwa dla Moskwy, a także podniosła perspektywę europejskiego kryzysu rakietowego.


Fundusz Maccabi Health Services. do tej pory zaszczepił ponad 40 000 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Opublikowane w piątek badanie wykazało, że tylko 1% rodziców zgłosiło, że po zaszczepieniu ich dzieci zwróciło się o poradę medyczną lub leczenie.


Armia poinformowała, że ​​jej nadzór zidentyfikował podejrzanych na granicy i żołnierze zostali wysłani w celu ich przechwycenia. Podejrzani uciekli, a żołnierze znalezli około 120 kilogramów (265 funtów) narkotyków, których wartość szacuje się na około 2 miliony NIS (650 000 dolarów).


Palestyńczycy wszczęli zamieszki w rejonie placówki osadniczej Evyatar w środkowej części Samarii. Podpalano opony i rzucano kamieniami w funkcjonariuszy izraelskiej policji granicznej, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu. W starciach zginął 1 Palestyńczyk, a 54 zostało rannych (w większości nawdychali się gazu łzawiącego).


Trump: Myślałem, że Izraelczycy zrobią wszystko dla pokoju, ale okazało się, że to nieprawda


Siergiej Ławrow wycofuje się ze spotkania z Bennettem i Lapidem w obliczu napięć na Ukrainie i delikatnych rozmów z Iranem; Źródła izraelskie twierdzą, że wizyta została oficjalnie przełożona


Hamas do Izraela: opusc lub zgiń Przywódca Hamasu, przemawiając z okazji 34. rocznicy wybuchu pierwszej intifady, miał zwięzłe przesłanie dla „okupacji”.


Minister obrony Benny Gantz powiedział na konferencji prasowej w Israeli American Council (IAC) na Florydzie, że polecił IDF rozpoczęcie przygotowań operacyjnych do działań przeciwko Iranowi.


Emil Haddad, członek Rady Miejskiej Lod w imieniu Likudu, zaproponował w ten weekend zwołanie posiedzenia Rady Miejskiej w celu omówienia ewakuacji Żydów z dzielnicy Ramat Eszkol.


Gdy wariant koronawirusa Omicron rozprzestrzenia się w Afryce Południowej, dr Unben Pillay przyjmuje codziennie dziesiątki chorych pacjentów. A jednak nie musiał nikogo wysyłać do szpitala. To jeden z powodów, dla których wraz z innymi lekarzami i ekspertami medycznymi podejrzewa, że ​​wersja Omicron naprawdę powoduje łagodniejszy COVID-19 niż Delta, nawet jeśli wydaje się, że rozprzestrzenia się szybciej.


Izraelski minister obrony Benny Gantz przemawiał w piątek podczas szczytu Rady Izraelsko-Amerykańskiej  w południowo-wschodniej Florydzie, powiedzial o największym zagrożeniu dla stabilności na poziomie regionalnym i globalnym. „Izrael jest jedynym krajem na świecie, który ma kraj, Iran, który dąży do jego zniszczenia i buduje środki, aby to zrobić. Jako minister obrony Izraela nigdy do tego nie dopuszczę” – powiedział około 3000 uczestników szczytu.


Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) naciskają na Izrael, aby sprzedał im system obrony powietrznej, poinformował Israel Hayom .


Izraelski zawodnik Assaf Yasur zdobył w sobotę złoty medal na Mistrzostwach Świata Para Taekwondo, które odbyły się w Stambule. 19-letni Yasur, sześć lat temu stracił obie ręce poniżej łokcia


Urzędnik w Ministerstwie Zdrowia zapowiedział że czwarte szczepienie szczepionką COVID może rozpoczac sie na początku stycznia, ze względu na rozprzestrzenianie się wariantu Omicron w Izraelu.


rząd podjął decyzję o podjęciu kolejnych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się nowego szczepu Omicron w Izraelu. Premier Naftali Bennett powiedział: „Jesteśmy w lepszej sytuacji niż inne kraje, gdyż podjęliśmy szybkie i zdecydowane kroki, ale nie możemy tracić czujności.


Finał Miss Universe 2021 odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia w Ejlacie

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.