Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 24.4 – 25.4


 Izraelskie siły bezpieczeństwa udaremniły próbę przemytu narkotyków do Izraela z Egiptu, przejmując 200 kilogramów narkotyków o wartości szacunkowej 4 milionów szekli (1,2 miliona dolarów)


Izraelskie siły bezpieczeństwa aresztowały wuja Ra’ad Hazema, terrorystę, który 7 kwietnia zamordował trzech izraelskich cywilów w Tel Awiwie


Premier Izraela powiedział sekretarzowi generalnemu ONZ, że Jerozolima była rozczarowana brakiem potępienia przez ONZ niedawnego ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy.


Podczas rozmowy premiera Izraela Naftalego Bennetta z prezydentem USA Joe Bidenem prezydent „przyjął zaproszenie premiera do złożenia wizyty w Izraelu i zapowiedział, że zamierza odwiedzić Izrael w najbliższych miesiącach”


Dziesiątki tysięcy członków społeczności druzyjskiej uczestniczyło ostatniej nocy w procesji ku czci proroka Szuaiba [identyfikowanego z Jitro, teściem Mojżesza], która skierowała się ze wszystkich wiosek druzyjskich w kierunku grobowca proroka Szuaiba, znajdującego się w Kfar Zeitm niedaleko Tyberiady.


Izraelska policja poinformowała administrację Wzgórza Świątynnego, że Wzgórze Świątynne będzie zamknięte dla żydowskich zwiedzających „do odwołania”


Turcja jest gotowa udzielić wszelkiej możliwej pomocy w procesie negocjacji między Ukrainą a Rosją, powiedział prezydent Tayyip Erdogan podczas rozmowy telefonicznej ukraińskiemu przywódcy Wołodymyrowi Zełenskiemu,


Izraelscy politycy witają zwycięstwo Macrona: „Dobranoc dla Francji, Europy i świata”


Minister obrony Benny Gantz powiedzial że rządząca Gazą grupa terrorystyczna Hamas może stanąć w obliczu ostrzejszych działań Izraela w odpowiedzi na ostrzał rakietowy Izraela


 Izraelskie wojsko odpowiedziało ostrzałem artyleryjskim w niedzielę wieczorem po wystrzeleniu rakiety na Izrael z południowego Libanu


Izraelska policja i izraelskie siły obronne udaremniły próbę przemytu do kraju dużej ilosci broni z Jordanii,


Wczoraj odbyła się wzruszająca ceremonia nadania medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Ambasador Yacov Livne odznaczył śp. Józefa Węgrzynowskiego, który w trakcie II wojny światowej pomógł Maxowi Ostro (Menachemowi Ostrowieckiemu) w ucieczce z obozu pracy przymusowej w Pionkach, a następnie ukrywał go aż do zakończenia wojny.


Mossi Raz, z partii Meretz, wziął udział w niedzielnych uroczystościach w stolicy Armenii Erewaniu z okazji rocznicy masakry Ormian w 1915 roku.


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły szeroko zakrojoną operację aresztowania poszukiwanych terrorystów w Judei i Samarii, zatrzymując łącznie 12 osób.


Izrael poinformował że krajowe służby bezpieczeństwa Shin Bet udaremniły zamach bombowy zaplanowany przez terrorystów z obszaru Jenin .


Prezydent Rosji Władimir Putin „stracił zainteresowanie” wysiłkami dyplomatycznymi zmierzającymi do zakończenia wojny na Ukrainie, a teraz po prostu zamierza przejąć jak najwięcej terytorium tego kraju, podał w niedzielę The Financial Times, powołując się na trzy osoby


Prezydent Izraela Isaac Herzog odwiedził w poniedziałek Grobowiec Jetro na cześć druzyjskiego święta Ziyarat al-Nabi Shu’ayb.


Z okazji Dnia Pamięci o Holokauście organizacja Holocaust Music Lost & Found zwraca się do ocalałych, ich rodzin i społeczności oraz organizacji w USA, aby ratować, chronić i wykonywać muzykę skomponowaną przez muzyków uwięzionych w nazistowskich obozach koncentracyjnych.


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Hamas az trzesie sie ze strachu po ”ostatnim ostrzezeniu numer 4567 ” od Benny Ganza( i poprzednich izraelskich filozofow)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.