Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 26.4 – 27.4


Ocaleni z Holokaustu z pięciu kontynentów podzielą się swoimi doświadczeniami


Jak wynika z audytu przeprowadzonego przez B’nai Brith Canada , szósty rok z rzędu liczba incydentów antysemickich w Kanadzie wzrosła .


Sztab Generalny Sił Obronnych Izraela zorganizował w Yad Vashem w Jerozolimie dzień poświęcony upamiętnieniu Holokaustu .


Izrael podejmuje „bezprecedensowe środki” w celu ochrony muzułmańskiej wolności wyznania na Wzgórzu Świątynnym w Starym Mieście w Jerozolimie, izraelski minister obrony Benny Gantz powiedział ambasadorom z krajów arabskich podczas kolacji Iftar


Według właściciela New York Sun Dovida Efune’a , naród żydowski jest „odpowiedzialny” za pomoc w edukacji ludzi o prawdzie o Izraelu .


Według statystyk opublikowanych w poniedziałek przez izraelskie Centralne Biuro Statystyczne, w 2020 roku globalna populacja żydowska pozostała niższa niż w przededniu II wojny światowej.


 Izraelskie siły bezpieczeństwa udaremniły próbę przemytu do kraju 100 granatów z Libanu


. Izraelski producent żywności Strauss Group ogłosił wycofanie produktów swojej marki czekolady Elite po tym, jak w fabryce znaleziono ślady salmonelli, a także w płynnej czekoladzie używanej do wytwarzania różnych wyrobów czekoladowych.


Dzień Pamięci o Holokauście (Jom HaSzoah) zaczyna się o zachodzie słońca w środę 27 kwietnia 2022 i kończy się o zmroku w czwartek 28 kwietnia.


kilka minut po 20:00 wieczorem Eytan Stibbe, drugi astronauta izraelski, który przebywał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ramach misji „Rakia”, wraz z międzynarodowym zespołem, na statku Axiom-1, wylądował bezpiecznie niedaleko wybrzeży Florydy.


Hajfa Symphony Orchestra oglosila że ​​planuje przełamać izraelskie tabu i zagra koncert Wagnera


Hiszpański wywiad CNI uzyskał zgodę sądu na szpiegowanie katalońskich separatystów, podała we wtorek gazeta El Pais,


Im dłużej armia ukraińska odpiera najeżdżających Rosjan, tym bardziej absorbuje zalety zachodniego uzbrojenia i szkolenia — dokładnie tej transformacji, której chciał zapobiec przede wszystkim rosyjski prezydent Władimir Putin, dokonując inwazji.


Rosja i Białoruś odbędą wspólne ćwiczenia swoich sił powietrznych i sił obrony przeciwlotniczej na Białorusi, poinformował we wtorek ministerstwo obrony Mińska. Ćwiczenia odbędą się w dniach 26-29 kwietnia


Israel Aerospace Industries i Hyundai Heavy Industries podpisały umowę na dostawę dla filipińskiej marynarki wojennej systemów radarowych Alpha 3D IAI, poinformowała we wtorek izraelska firma zbrojeniowa.


Jednostka Magen odpowiedzialna za ochronę izraelskiego premiera Naftali Bennetta zwiększa bezpieczeństwo we wtorek po tym, jak nieznana osoba wysłała list zawierający groźbę śmierci


Przewodnicząca niemieckiego Bundestagu Bärbel Bas odwiedzila w środę Yad Vashem 


Po raz pierwszy od prawie dekady Uniwersytet w Tel Awiwie odnowił stosunki akademickie z Turcją, nawiązując kontakty z trzema wiodącymi uniwersytetami w kraju: Koç, Özyeğin i Sabanci.


urzędnicy izraelskiego Ministerstwa Obrony po raz pierwszy uczestniczyli w rozmowach na temat uzbrojenia Ukrainy po zaatakowaniu jej przez Rosję w lutym bieżącego roku.


północnym Izraelu odczuwalne było lekkie trzęsienie ziemi, którego epicentrum znajdowało się około 20 km na zachód od wyspy Cypr. Siła wstrząsów wynosiła 4,8 stopni w skali Richtera.


izraelscy żołnierze wkroczyli do miasta Dżenin na północy Samarii. W trakcie działań, żołnierze zostali ostrzelani przez terrorystów. W wymianie ognia zginął 1 uzbrojony terrorysta, a 4 zostało rannych. Aresztowano co najmniej 2 Palestyńczyków. Żołnierze wyburzyli dom terrorysty Ra’ad Fathi Hazem, który 7 kwietnia zamordował w Tel Awiwie trzech cywilów.


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy cele położone w rejonie Damaszku. Atakowane miało być lotnisko wojskowe na południe od Damaszku, na którym wcześniej miał wylądować irański samolot transportowy z bronią dla libańskiego Hezbollahu.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.