Uncategorized

(Ras)Putin: Maska spadla. Europa jest następna.


Przyslala Zosia Braun

Ta wojna nie dotyczy Ukrainy

Kiedy Putin rozpoczął wojnę, próbował zrzucić winę na NATO, nazywając je inicjatorem. Twierdził, że Rosja nie miała innego wyboru, jak tylko defensywnie rozpocząć wojnę, aby uniemożliwić NATO otoczenie Rosji ze wszystkich stron. Rzeczywistość była oczywiście zupełnie inna. NATO było sklerotycznym, bezzębnym, pozbawionym misji sojuszem obrony (nie ofensywy) na emeryturze, zbierającym „dywidendę pokojową” z rozpadu Związku Radzieckiego. Większość jej europejskich członków utrzymała wydatki na obronę poniżej zasad NATO.

https://contrarianedge.com/wp-content/uploads/2022/06/Putin_The_Mask_is-Off_Europe_is_Next.-1170x780.jpg

Stany Zjednoczone, prawdopodobnie najważniejszy członek NATO, zwiększały wydatki na obronę. Ale Rosja była przemyślana w uzasadnieniu tych zwiększonych wydatków. Naszym jedynym celem były Chiny. Oczywiście, jak na ironię, obrażało to wrażliwe rosyjskie ego. Rosjanie czuli, że nikt się ich już nie boi i nie szanuje.

Inną wymówką Putina, by sprzedać wojnę Rosjanom, było to, że potężna armia rosyjska oczyszczała Ukrainę z nazistów i narkomanów. To było kłamstwo. Ukraina ma mniej więcej tylu nazistów, co każdy inny kraj w Europie, ni mniej, ni więcej.  A jeśli Putin naprawdę martwił się o narkomanów, Rosja powinna zamiast tego najechać San Francisco.

Kilka dni temu Putin w końcu podniósł zasłonę pozorów. Porównał siebie do Piotra Wielkiego, a wojnę na Ukrainie do 21-letniej wojny Rosji ze Szwecją. Powiedział (parafrazuję), że Piotr zwrócił ziemię Matce Rosji i ufortyfikował ją, i dodał, że teraz nadszedł jego czas, aby zrobić to samo. Putin otwarcie chce być Władem Wielkim, a Rosja patrzy na Europę jak na swoją ostrygę.

Większość (nie wszyscy) Rosjanie zlecają swoje myślenie kilku kontrolowanym przez rząd kanałom telewizyjnym, gdzie kilku propagandystów mówi im, co mają myśleć. Możesz zobaczyć podobieństwo między tym a niektórymi Amerykanami i ich ulubionymi sieciami telewizyjnymi. Weź ten amerykański obraz i pomnóż go przez tysiąc, a uzyskasz poziom prania mózgu przeciętnego Rosjanina. Przekaz w rosyjskiej telewizji jest starannie wyselekcjonowany przez Kreml i można na przykład pójść do więzienia za nazwanie tej wojny wojną.

Rosyjscy propagandyści tak zapakowali przesłanie Putina o budowaniu imperium, że wydawało się, że nie pochodzi ono od rozebranego zbira z KGB, ale przybył z Góry Synaj. Nagle Rosjanie zaczęli postrzegać siebie jako potomków Czyngis-chana, których przeznaczeniem jest rozszerzenie granic Rosji na dawne obszary imperium tatarsko-mongolskiego (obejmującego w zasadzie całą Europę). Propagandyści zaczęli nawet cytować Piotra Wielkiego: „Zabierzemy z Europy wszystko, czego potrzebujemy, a potem odwrócimy do tego nasz goły tyłek”. I otwarcie wykorzystywali groźbę broni jądrowej, towarzysząc swoim groźbom: „To nie nasza wina że wy [Europa] jesteście słabi, a my silni”.

To, co w przeszłości było wykształconym przypuszczeniem, teraz stało się jasne jak deszcz: jeśli nie zatrzyma się na Ukrainie, Rosja Putina będzie kontynuować wyprawę do pozostałych byłych republik sowieckich – bezbronnej Mołdawii, Białorusi (która jest już państwem lennym Rosji). ), Kazachstan, Tadżykistan, Kirgistan i inne są następne.

Po tym, jak Putin skończy okres  Związku Radzieckiego z powrotem wraz z krajami, które nie są częścią NATO, może przenieść się do krajów bałtyckich, które są członkami NATO. Wiem, to niewyobrażalne. Ale tak samo było z inwazją na Ukrainę i bez koszuli bandyta otwarcie dyskutujący o swoich planach zwrotu ziemi i umocnienia Macochy Rosji poprzez najazd na inne kraje i nieostrożne grożenie użyciem broni nuklearnej.

Ta wojna nie dotyczy Ukrainy Wschodniej ani nawet Ukrainy. Chodzi o powstrzymanie Hitlera w 1939 roku po tym, jak już napadl na Polskę, ale zanim wyruszył na resztę Europy.

Jak mówi Gary Kasparow, Rosja pod rządami Putina zamieniła się w państwo mafii. Gangsterzy szanują siłę i ucztują na słabościach. Mam szczerą nadzieję, że kiedy zaczniemy odczuwać skutki wojny w naszych portfelach, a relacje wojenne stopniowo znikają z najlepszych wiadomości na raz w tygodniu, nasza determinacja we wspieraniu Ukrainy nie słabnie. Bądźmy szczerzy; Ukraińcy tracą życie w naszym imieniu. Jeśli nie wesprzemy ich teraz bronią, to nasi żołnierze będą walczyć z armią rosyjską w Estonii lub za kilka lat w Polsce w imieniu NATO.

Ukraińcy walczą o wolność

Niektórym łatwo jest po prostu spojrzeć na mape, przerysuj kilka linijek i zobaczymy, że to, co kiedyś należało do Ukrainy, teraz trafia do Rosji. To właśnie powiedział prezydent Francji Macron prezydentowi Zełenskiemu: że Zachód musi pozwolić oszczędzić Putinowi upokorzenia i że Ukraina powinna rozważyć odstąpienie części terytorium Rosji. To sprawia, że moja krew się gotuje; to tak, jakby poprosić ofiarę gwałtu, aby na Yelp napisała dobrą recenzję gwałcicielowi. Putin całkowicie kontroluje to, co Rosjanie widzą i co myślą. Potrafi stworzyć swoją wersję rzeczywistości, oderwaną od faktów i prawdy. Robi to codziennie….

Autor. Vitaliy Katsenelson 16 CZERWCA 2022

Caly artykul TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. Układ monachijski powtarza się do znudzenia jak stara katarynka, zawsze kosztem tych dyżurnych naiwniaków co wierzą w gwarancje „mocarstw”. Z latami „mocarstwa” zmieniają nazwy, ale stereotyp pozostaje niezmienny. Taki układ próbują wepchnąć Izraelowi w gardło już dziesięciolecia i codzienne płukanie mózgu zaczyna produkować obiecującą opinię publiczną. Nie jest łatwo przekonać do samobójstwa naród z paranoją wbudowaną w kulturę, ale systematyczna propaganda pomalutku daje akumulowane efekty. Goebbels miał rację i „mocarstwa” to wiedzą.

  Dlatego myślę że Ukrainę będzie łatwiej przekonać do układu monachijskiego niż Izrael. Ukraińcy nie mają paranoi wbudowanej w kulturę.

 2. Uff, uff, nigdy by do mnie nie dotarło, że Ukraincy tracą życie w moim imieniu.

 3. Mala poprawka do ” jest rozszerzenie granic Rosji na dawne obszary imperium tatarsko-mongolskiego (obejmującego w zasadzie całą Europę)”
  To nieprawda, tak byloby gdyby nie to ze Mongolowie oprocz bycia bardziej zaawansowani w technice wojskowej niz Europa byli tez nieprzescignieci w komunikacji : List o smierci Wielkiego Chana Ogodeja, syna Dzynis Chana, w Karakorum w Mongolii dosiegnal jego bratanka Batu w dzisiejszym Budapeszcie w ciagu tylku paru tygodni,przebywszy 6000 kilometrow w 1240 roku !!!!
  Batu po zmiazdzeniu Rusi Kijewskiej, Polski( Bitwa pod Legnica), Czech , Templariuszy i Wegier, szykowal sie na inwazje Austrii i reszty Europy .
  Patrole Mongolow zaobserwowano nawet kolo Wenecji , ale ten list zmienil wszystko, wybor nowego Chana w Karakorum byl wazniejszy i armia mongolska wycofala sie z Europy oprocz Rusi nad ktora panowali jeszcze prawie 300 lat.
  O ile ktos rzeczywiscie podsunal Putinowi takie marzenia, to bylo to celowo czy przypadkowo korzystne dla jego Ministra Obrony, Sergeja Kuznieczowicza Shoigu.
  To jest Tatar syberyjski, z plemienia Urianki, tego samego plemienia ktorego pochodzil Subotai, najwybitniejszy General Dzygnis Chana, poslany tez jako doradca z Batu na jego „Specjalnej Operacji” do Europy
  No ale Shoigu to nie wojskowy, to zdaje sie ekonomista, jego slawny poprzednik musi sie w grobie przewracac jak Shoigu zrujnowal Armie formalnie dowodzona przez niego

 4. Część Europy w dalszym ciągu chce zatrzymać i utrzymać pozytywne stosunki z Rosja, dokładnie tak jak to robili z Hitlerem, aż ich nie zaatakował. Kiedy Churchill , na parę lat prze zaatakowaniem Anglii chciał zwiększyć siły marynarki wojennej to go zakrzyczeli, skrytykowali ze sieje panikę. Dlaczego powtarza się te same błędy??
  No, życie ludzkie widocznie ani wtedy ani dzisiaj nie warte by je ratować! ??

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.