Uncategorized

Krotko i zwięzłe : wiadomości z Izraela dzień po dniu 20.9 – 21.9


Technion-Israel Institute of Technology z siedzibą w Hajfie drugi rok z rzędu jest czołową europejską uczelnią w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) według międzynarodowego rankingu instytucji informatycznych na całym świecie.


Eitan Elbaum uczen liceum Torah U’Mada Yeshiva High School w Jerusalem College of Technology zdobył srebrny medal w najbardziej prestiżowym na świecie konkursie informatycznym dla uczniów szkół średnich.


Komitet ds. Dokładności Raportowania i Analiz na Bliskim Wschodzie (CAMERA) wzywa media do podkreślenia faktu, że Izrael przygotowuje się na falę palestyńskich ataków terrorystycznych w okresie poprzedzającym żydowskie święta .


izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych ogłosiło mianowanie Irit Lillian na nowego ambasadora kraju w Turcji, co jest najnowszym dowodem zbliżenia między narodami po trwającym ponad dekadę rozłamie.


Biuro podróży Booking.com ogłosiło w poniedziałek, że planuje dodać ostrzeżenia do ofert nieruchomości znajdujących się w społecznościach żydowskich w Judei i Samarii, podała agencja Associated Press .


Ambasador Kataru przy ONZ, Hend al-Muftah, przegrała swoją kandydaturę na przewodniczącą nadchodzącemu Forum ONZ ds. Praw Człowieka, Demokracji i Praworządności, po tym jak nazwała Żydów „naszymi wrogami”, a gejów „obrzydliwymi”.


Operacja sił bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej doprowadziła do starć z bandytami w Nablusie, w wyniku których zginął 53-letni mieszkaniec.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 8 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano nielegalną broń.


Minister obrony Benny Gantz polecił przeprowadzenie konfiskaty około 10 mln szekli, które Autonomia Palestyńska przekazuje na prywatne konta palestyńskich więźniów odbywających wyroki w izraelskich więzieniach za ataki terrorystyczne.


Agencja bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet ujawniła, że rozbiła komórkę terrorystyczną Hamasu działająca w Judei i Samarii. Zatrzymano 7 jej członków oraz przejęto broń i różne materiały do ​​montażu ładunków wybuchowych.


Izraelskie kliniki otrzymały zielone światło na rozpoczęcie podawania nowych, dostosowanych do wariantów szczepionek koronawirusowych jeszcze w tym tygodniu.


 Izraelskie Siły Obronne przekierują niektóre ze swoich jednostek chroniących granicę z Egiptem, aby mieć kontrole nad lokalna społecznościa, aby powstrzymać falę przestępczości na tym obszarze.


Amerykański sąd nakazał Hezbollahowi zapłacić miliony dolarów odszkodowania kilku Amerykanom, którzy złożyli pozew twierdząc, że zostali zranieni przez rakiety grupy terrorystycznej podczas wojny z Izraelem w 2006 roku.


Wolontariusze z organizacji ratownictwa medycznego United Hatzalah zwiększają swoją aktywność w Humaniu na Ukrainie przed Rosz Haszana, żydowski Nowy Rok, który rozpoczyna się w niedzielę wieczorem.


Premier Izraela Yair Lapid spotkał się we wtorek z królem Jordanii Abdullahem II na marginesie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Lapid wyraził potrzebę „uspokojenia sytuacji w terenie i powstrzymania terroryzmu” przed zbliżającymi się żydowskimi wielkimi świętami, zgodnie z oświadczeniem Kancelarii Premiera.


 Brytyjski ambasador w Izraelu Neil Wigan wyraził w tym tygodniu nadzieję, że król Karol odwiedzi Izrael podczas swoich rządów.


Koncern Israel Aerospace Industries wraz z marynarką wojenną i siłami powietrznymi przeprowadziły udaną próbę rakiet przeciwokrętowych Gabriel-5.


Po ostatnim palestyńskim ataku terrorystycznym, w którym mężczyzna z Qalqilya posiadający pozwolenie na pracę w ramach Zielonej Linii zamordował 84-letnią kobietę w Holonie, nadal istnieją duże obawy dotyczące rosnącej przemocy Zachodni Brzeg.


Iran chce osiągnąć porozumienie w sprawie swojego programu nuklearnego, ale nie może ufać Stanom Zjednoczonym, powiedział w środę na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ prezydent Ebrahim Raisi.


101-letnia kobieta, która w zeszłym tygodniu zrobiła aliję z New Jersey, jest najstarszą imigrantką, która przeniosła się do stanu żydowskiego z USA w ciągu ostatnich pięciu lat.


Gdy społeczność żydowska przygotowuje się do rozpoczęcia nowego roku, Unia Ortodoksyjna i Bezpieczna Sieć Społeczności uruchamiają nowy portal dla członków OU do zgłaszania incydentów antysemickich.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło w poniedziałek nominację Irit Lillian na nowego ambasadora Izraela w Turcji, co jest najnowszym dowodem zbliżenia między narodami po trwającym ponad dekadę rozłamie.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.