Uncategorized

Krotko i zwiezle : wiadomosci z Izraela dzien po dniu 24.9 – 25.9


Burmistrz Nazaretu uważa, że ​​Netanjahu „będzie dobry dla Arabów”


 Siedem uczelni otrzymało ocenę niedostateczną w inauguracyjnym raporcie grupy kontrolnej Stop Antisemitism on College & University Campuss 2022 , który ocenia 25 szkół w całym kraju na podstawie ich wcześniejszych i obecnych wysiłków na rzecz przeciwdziałania antysemityzmowi na kampusie i chronić swoich żydowskich studentów.


W synagogach w Nowym Jorku będą wieksze zabezpieczenia w związku ze wzrostem antysemickich przestępstw z nienawiści, powiedział podczas dorocznej konferencji High Holiday Security Briefing w Nowym Jorku Keechant Sewell z komendy policji.


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 4 poszukiwanych Arabów.


Palestyński przewodniczący Mahmoud Abbas powiedział na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ: “Jest oczywiste, że Izrael zdecydował się nie brać udziału w procesie pokojowym i nie przestrzegać Porozumień z Oslo.

Nad ranem izraelska policja graniczna udaremniła próbę przemytu broni przez granicę z Jordanii.


Izraelski szpital jako pierwszy w kraju wprowadził najnowocześniejszy test wykrywający niezwykle trudną do zdiagnozowania chorobę mózgu Creutzfeldta-Jakoba


Estonia ​​blokuje Izraelczyków z rosyjskim obywatelstwem przed wjazdem


Teheran poinformował w sobotę, że żałuje decyzje Ukrainy o ograniczeniu swojej obecności dyplomatycznej w Kijowie w związku z rzekomymi dostawami broni do wrogiej Rosji.


Minister spraw zagranicznych Francji powiedział w poniedziałek, że nie będzie lepszej oferty dla Iranu, aby ożywić umowę nuklearną ze światowymi mocarstwami, a decyzja należy teraz do Teheranu, ponieważ okno na znalezienie rozwiązania dobiega końca.


Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej z zadowoleniem przyjmuje poparcie Lapida dla rozwiązania dwupaństwowego, ale mówi, że musi ono przełożyć się na działania.


Sudański władca wojskowy gen. Abdel Fattah al-Burhan mówi, że siłą napędową więzi jego kraju z Izraelem jest pragnienie „pojednania” i że pojedzie do Izraela, jeśli zostanie zaproszony.


Siły izraelskie zaatakowały podejrzanych o terroryzm w pobliżu Har Bracha w Samarii zabijając jednego terrorystę według Izraelskich Sił Obronnych.


Izrael ma obecnie 9 593 000 mieszkańców, przy czym przewiduje się, że liczba ta przekroczy 10 milionów pod koniec 2024 r. i 15 milionów pod koniec 2048 r. Do końca 2065 r. populacja Izraela zasadniczo się podwoi.


Izrael dostarczył „ informacje wywiadowczych” na temat irańskiej broni dostarczanej Rosji do użycia w jej wojnie z Ukrainą, mówi wysoki rangą ukraiński urzędnik.


Minister obrony Benny Gantz obiecał w sobotę, że nie zasiądzie ponownie w koalicji z liderem opozycji Benjaminem Netanjahu, ostrzegając przed chęcią byłego premiera ustanowienia wąskiego prawicowego rządu po nadchodzących wyborach.


Zjednoczone Emiraty Arabskie witają poparcie Lapida dla rozwiązania 2-państwowego, popierają państwo palestyńskie w „liniach 67”


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.