Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 28.9 – 29.9


We wtorek izraelskie służby bezpieczeństwa kontynuowały śledztwo w sprawie próby wykolejenia pociągu w północnym Izraelu podczas Rosz Haszana.


Przywódca Bractwa Muzułmańskiego Youssef al-Qaradawi zmarł w poniedziałek w Katarze w wieku 96 lat, według jego oficjalnego konta na Twitterze.


Iran i Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wznowiły dialog na temat śladów aktywności nuklearnej odkrytych w niezgłoszonych irańskich miejscach – poinformował w poniedziałek dyrektor MAEA Rafael Grossi.


Delegacja izraelska weźmie udział w strategicznym dialogu z przedstawicielami USA w Białym Domu w środę, jak poinformowała izraelska kancelaria premiera.


Brat terrorysty, który zamordował trzech Izraelczyków w Tel Awiwie 7 kwietnia, został zabity w Jenin w środę podczas strzelaniny z izraelskimi żołnierzami, według izraelskiego wojska. Podczas wymiany zginął też inny terrorysta.


Sto dzieci urodziło się w Rosz Hszana, żydowski Nowy Rok, w Centrum Medycznym Shaarei Tzedek w Jerozolimie. Urodziło się 51 dziewczynek i 49 chłopców.


Prototypowy samolot elektryczny z izraelsko-amerykańskiego startupu wykonal pierwszy lot


Izraelska młodzieżowa drużyna piłkarska zakwalifikowała się do mistrzostw Europy do lat 21, pokonując Irlandię w w Tel Awiwie .


Szef izraelskiej Komisji Energii Atomowej Moshe Edri powiedział w środę, że ani Izrael, ani świat nie mogą pozwolić Iranowi na uzyskanie broni jądrowej


Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej ratyfikowało porozumienie o wolnym handlu z Izraelem, które wejdzie w życie 1 grudnia.


Dziesiątki zespołów strażackich i samolotów pracujących nad ujarzmieniem pożarów na północy i w centrum kraju, a także w rejonie Jerozolimy; Urzędnik Straży Pożarnej mówi o typowych dla pory roku pożarach


Rząd przyjmuje europejskie standardy żywnościowe


Izraelski arcymistrz szachowy zwolniony za seksistowskie komentarze


Centralne dowództwo amerykańskiego wojska ogłosiło w środę, że „zestrzeliło” irańskiego drona w pobliżu Erbilu, w kurdyjskim regionie Iraku, ponieważ zagrażał personelowi amerykańskiemu na tym obszarze.


Łącząc chasydzki jazz, klezmer, operę i film, niemieckie Międzynarodowe Dni Muzyki Żydowskiej mają uczcić współistnienie europejskich Żydów i nie-Żydów.


 Izrael otworzy przejście graniczne Allenby Bridge między Zachodnim Brzegiem i Jordanią dla 24-godzinnego dostępu od 24 października


Brak zielonego światła ze Stanów Zjednoczonych opóźnia eksport izraelskiego systemu przechwytywania pocisków balistycznych Arrow-3 do Niemiec


Jaredowi Kushner zostaje odznaczony Orderem Zasługi Węgier za wysiłki pokojowe i rozwijające się stosunki amerykańsko-węgierskie.


Żydowski reżyser mówi, że Facebook zakazujący reklam jego filmu o Holokauście #Beautiful Blue Eyes” był haniebny.Joshua Newton powiedział, zaszkodził perspektywom jego filmu.


Izraelska Partia Pracy organizuje wiec ku pamięci zmarłego premiera Icchaka Rabina pod tytułem „Walczymy o jego drogę” w Jerozolimie, trzy dni przed wyborami


 Izraelskie Siły Obronne rozpoczęły poszukiwania komórki terrorystycznej w Judei i Samarii po strzelaninie do izraelskiego pojazdu z przejeżdżającego palestyńskiego samochodu na węźle Adorayim na wzgórzach Hebronu


Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price wezwał zarówno Izrael, jak i Autonomię Palestyńską do „deeskalacji” gwałtownych napięć w Judei i Samari.


Izraelska firma Elbit Systems ogłosiła w środę, że wygrała kontrakt o wartości 120 mln USD na wyposażenie Royal Thai Navy w bezzałogowy system powietrzny Hermes 900 Maritime Patrol

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.