Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Szczecin – “najmłodsze żydowskie osiedle w powojennej Polsce”. Miejsca związane z działalnością Żydów w mieście w latach 1945-1950

Wiecej TUTAJ


Unia wściekła, bo pojawił się nowy, wielki i nieodpowiedzialny rozrzutnik: Niemcy

Jak wielką różnicę robi ledwie jedna dekada! Jeszcze dziesięć lat temu, gdy Europa pogrążona była w kryzysie strefy euro, to Niemcy przewodziły wszelkim działaniom oszczędnościowym, ostro pilnując, żeby każdy się podporządkował. Teraz reszta Europy wścieka się z powodu kolosalnych niemieckich wydatków na wsparcie energetyki, bo są obawy, że pogłębią one politycznie wybuchowy podział kontynentu na bogatych i biednych.

Wiecej TUTAJ


41 skrzypków zakwalifikowanych do Konkursu Wieniawskiego!

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 8-20 października. Uroczysta Gala Laureatów zaplanowana jest na 21 października w Poznaniu, zaś II Koncert Laureatów w Warszawie w Filharmonii Narodowej 23 października

Wiecej TUTAJ


Dość tych gronostajów! Uniwersytet ma być świecki, a nie „średniowieczny”

Zabawa w gronostaje jest częścią ogólniejszego zjawiska, jakim jest wyuczony infantylizm i bezmyślność w odniesieniu do katolickiej przeszłości Europy. Pod dyktando katolickiej propagandy, filisterskie masy totalitaryzm kojarzą wyłącznie z rzekomo nic a nic z chrześcijaństwem nie mającymi wspólnego nazizmem i komunizmem, całkowicie puszczając w niepamięć ojca wszystkich europejskich totalitaryzmów, jakim był terror Kościoła katolickiego.

Wiecej TUTAJ


Bogdan Białek: Konflikt jest twórczy

Założyciel i długoletni redaktor naczelny “Charakterów” opowiada nam o dorastaniu w wielokulturowym Białymstoku, przełamywaniu własnych lęków i kieleckiej drodze do pojednania polsko-żydowskiego. 

Wiecej TUTAJ


Korzenie Hollywood, czyli jak nasi budowali Fabrykę Snów

Warnerowie do Ameryki wyjechali z Krasnosielca. Zanim założyli wytwórnię, pierwsze pokazy filmów organizowali w wagonie, którym w ramach “efektów specjalnych” potrząsał najmłodszy z nich Jack. W filmie “Pollywood” Paweł Ferdek wędruje śladami polskich Żydów – pionierów Hollywoodu.

Wiecej TUTAJ


Oburzenie w Izraelu i w Rosji po decyzji Polaków

Hapoel Beer Szewa ma w składzie Rosjanina, ale nie zagra on przeciwko Lechowi Poznań. To efekt decyzji polskich władz, które nie zamierzają robić żadnego wyjątku dla obywateli kraju, który zaatakował Ukrainę.

Wiecej TUTAJ


Oskar Schindler. Niemiec, który ratował Żydów

Niemiecki przemysłowiec uratował swoich żydowskich pracowników przed zagładą w obozie koncentracyjnym w czasie II wojny światowej. Zmarł 9 października 1974 roku. Po wojnie został odznaczony tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

Wiecej TUTAJ


Sukkot wskazuje na gotowość przyjęcia potrzebujących

„Święto Sukkot uzmysławia mi, że Bóg jest dobry dla każdego i bez jakichkolwiek względów. Jak bardzo aktualny dzisiaj jest symbol otwartego namiotu – symbol gotowości przyjęcia tych, co potrzebują doświadczyć Opatrzności Boga poprzez moją gościnność i troskę” – mówi s. Katarzyna Kowalska NDS.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.