Uncategorized

Krotko i zwiezle:wiadomosci z Izraela dzien po dniu 14.10 – 15.10


Wiadomosci z Izraela jada na urlop. Powroca z poczatkiem listopada


Anti-Defamation League opublikowała raport cytujący 359 antyizraelskich lub antysemickich incydentów, które miały miejsce w amerykańskich kampusach w roku akademickim 2021-2022.


Palestyński lekarz został zastrzelony w piątek podczas wymiany ognia między bojownikami palestyńskimi a siłami bezpieczeństwa w obozie dla uchodźców w Jenin. Sanitariusz z tej samej karetki Czerwonego Półksiężyca został ranny.


Wysłannik USA, który negocjował porozumienie o granicy morskiej między wieloletnimi wrogami Izraela i Libanu, powiedział, że ma nadzieję, że konsorcjum firm może rozpocząć pracę na wodach Libanu „w ciągu kilku tygodni”.


Netanjahu: „kiedy poddajesz się Nasrallahowi w Libanie – w Jerozolimie wybuchają zamieszki”


Międzynarodowa firma bankowości inwestycyjnej i zarządzania majątkiem UBS spodziewa się poważnego szoku dla światowych cen nieruchomości, a Tel Awiw jest jednym z miast, które określa jako wrażliwe.


Plany nowego hotelu w Jerozolimie są w toku po tym, jak na początku tego roku władze miejskie zapewniły sobie ważne zwycięstwo w sądzie, aby zburzyć ohydny punkt w centrum miasta „Dan Pearl Hotel” i odbudować go od zera.


Katarski szejk, który stał się sensacją medialną w swoim ojczystym kraju po zainstalowaniu gigantycznej kamiennej repliki pucharu świata w piłce nożnej przed swoim domem, wezwał w czwartek do normalizacji z państwem żydowskim


Izraelska minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked nakazała Urzędowi ds. Ludności i Imigracji przyznanie parom prawo wjazdu do Izraela nawet jeśli tylko jeden z małżonków posiada obywatelstwo izraelskie Ten ruch skutecznie pozwoli parom uciekającym z Rosji przed mobilizacja, aby przyjechać do Izraela


izraelska policja graniczna zatrzymała 18 arabskich mieszkańców wschodniej Jerozolimy, za uczestnictwo w ostatnich brutalnych atakach na Żydów w dzielnicy Szimon Hatzadik.


wybuchły arabskie zamieszki w dzielnicy Szimon Hatzadik we wschodniej Jerozolimie. Rannych od uderzeń kamieniami zostało 2 Żydów, których ewakuowano do szpitala


Libański prezydent Michel Aoun oficjalnie ogłosił, że Liban akceptuje porozumienie o granicy morskiej z Izraelem. “Zgadzamy się na przyjęcie ostatecznej formuły przedłożonej przez amerykańskiego mediatora, i czekamy dopóki niezbędne teksty nie zostaną podpisane przez stronę amerykańską i izraelską.”


Nowe porozumienie pozwala Palestyńczykom sprzedawać ziemię Izraelczykom bez obawy o ich życie


Ponad 6000 Żydów odwiedziło Wzgórze Świątynne na Starym Mieście w Jerozolimie od początku Wielkich Świąt – nowy rekord miesięczny


Hamas twierdzi, że jego były dowódca założył jednostkę cybernetyczną w październiku 2014 r., kilka miesięcy po jego śmierci


W Izraelu ludzie pracują średnio 36,6 godziny tygodniowo, pracownicy otrzymują minimum 12 dni urlopu rocznego Według międzynarodowej firmy ubezpieczeniowej William Russell, Izrael zajął piąte miejsce w świecie pod wzgledem najgorszych krajów do pracy, w oparciu o warunki pracy i świadczenia.


Ponadpartyjna grupa członków Izby Reprezentantów USA wysłała w tym tygodniu list do sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena, wzywając do aktualizacji śledztw w sprawie wewnętrznych incydentów antysemityzmu w departamencie. 


Izraelczyk ranny po strzelaniu w pobliżu Bet El, napastnik zzbity


Gdy Zachód koncentruje się na potrzebach Ukrainy w zakresie obrony przeciwrakietowej, Izrael nie wykazuje żadnych oznak zmiany i odmawia udzielenia Ukrainie pomocy wojskowej.


Kiedy Izrael i Liban rozwiązaly spor dotyczący podmorskich pól gazowych, to Egipt współpracuje z urzędnikami izraelskimi i palestyńskimi, aby odblokować produkcję gazu ziemnego u wybrzeży Gazy.


Izraelski dron wojskowy rozbił się w mieście Nablus, poinformowały Izraelskie Siły Obronne.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Ten „ palestyński lekarz” to zaden tam
    „ bojownik” tylko szef komanda terrorystów ktorzy napadli na Żydów. Zwykły bandyta.
    A ze akurat ten bandyta studiował kiedyś medycynę nie na najmniejszego znaczenia. Lekarz ratuje ludziom życie a nie strzela do nich zza ambulansu. Oto jak media wypaczają fakty. Ludzie nie dajcie się ogłupić mediami, szukajcie informacji sami !

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.