Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Śródziemnomorski gaz Izraela: potencjał eksportu do Europy i dynamika współpracy regionalnej

Po uruchomieniu wydobycia gazu ze złoża Karisz, które ma nastąpić we wrześniu 2022 r., Izrael będzie dysponował nadwyżkami umożliwiającymi mu rozpoczęcie eksportu do państw Unii Europejskiej ok. 10 mld m3 surowca rocznie. 

Wiecej TUTAJ


Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrosła liczba ataków terrorystycznych na Izraelczyków dokonywanych przez bandytów należących do Autonomii Palestyńskiej (AP) i jej rządzącej frakcji Fatah, lub z nią związanych. Na czele tych dwóch organów stoi ten sam człowiek: Mahmoud Abbas, który nie ma żadnych problemów, że jego zwolennicy atakują i mordują Izraelczyków. Wręcz przeciwnie, zachęca do tego i hojnie za to płaci – pieniędzmi z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Wiecej TUTAJ


Jak na wojnę na Ukrainie reaguje Izrael? Stosunki Izrael-Rosja i Izrael-Ukraina


Szanowny Panie Gestapo

Pewne światło na skalę procederu rzuca pismo grupy Znak przesłane do Delegatury Rządu na Kraj w czerwcu 1941 r. Jak dowodzili jego autorzy, „donosicielstwo stało się plagą grożącą utratą najlepszych i najdzielniejszych jednostek. Znany jest fakt, że urzędy niemieckie (jak na przykład gestapo) zawalone są donosami składanymi przez samych Polaków o ich spółrodakach.

Wiecej TUTAJPrzełamać rodzinne tabu. O dumie, strachu i polsko-żydowskich korzeniach

 października ukazała się książka „Dziady i dybuki” Jarosława Kurskiego. To przełamanie zmowy milczenia, zmierzenie się z mroczną i bolesną przeszłością własnej rodziny. Dlaczego dyskusja o polsko-żydowskich korzeniach wciąż budzi tak duże kontrowersje? Rozmawiają Jarosław Kurski i Jarosław Kuisz.


Przełomowa deklaracja Izraela w sprawie Ukrainy. “Nadszedł czas”

“Nadszedł czas, aby Ukraina otrzymała pomoc wojskową, tak jak zapewniają to Stany Zjednoczone i państwa NATO” — napisał Nachman Szaj, minister ds. diaspory Izraela, w reakcji na doniesienia o dostawach irańskiej broni dla Rosji.

Wiecej TUTAJ


Polscy autorzy sprawozdawcy z gułagu: 8 kluczowych ksiąg

Polacy byli jednymi z pierwszych ofiar morderczego systemu gułagu. Byli też jednymi z pierwszych, którzy o tym zgłosili. Jednak ich zeznania ledwie tworzyły kręgi, na które zasłużyli. Oto spojrzenie na niektóre z najbardziej szokujących i istotnych świadectw z samego serca najbardziej przerażającego miejsca reżimu komunistycznego.

Wiecej TUTAJ


„Patrioci. Żołnierze. Żydzi” – nowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej

17 października na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie zostanie otwarta ekspozycja multimedialna IPN „Patrioci. Żołnierze. Żydzi”. „Wielu z nich czuło się dziećmi jednej polskiej Ojczyzny” – podkreśla we wprowadzeniu do wystawy prezes IPN dr Karol Nawrocki.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. ”Szanowny Panie Gestapo”
    Komenarze pod tym, jak zwykle u polakow, Zydzi w to wplatani, ” donosicielstwo wsrod polakow to nic w porownaniu z tym u Zydow….

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.