Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków

Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez oficerów syryjskiego wywiadu. Wśród ofiar jest 37 kobiet. Grupa Działania na rzecz Palestyńczyków z Syrii ujawniła również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków. Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany. 

Wiecej TUTAJ


60 lat temu rozpoczął się Sobór Watykański II. Polscy biskupi do dzisiaj tego nie zauważyli 

Sobór Watykański II był przełomowym wydarzeniem w historii katolicyzmu. W polskim Kościele katolickim ta cezura w ogóle nie zaistniała. Dlaczego?

Wiecej TUTAJ


Jan Paweł II – narodowa tragedia

22 października – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – to data inauguracji jego pontyfikatu. Minęły już 44 lata od tego brzemiennego w fatalne dla Polski skutki wydarzenia, a te dwie czwórki to prawie jak „okrągła rocznica”.

Wiecej TUTAJ


Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa

To dzieje się raz za razem. Poważna instytucja, czy to ONZ, Amnesty International, czy Human Rights Watch, wydaje raport, który potwierdza to, co te instytucje uważają za fakty, podaje przypis do publikacji, a przypis dowodzi, że kłamią.

Wiecej TUTAJ


Prorosyjska konferencja w Warszawie. Sykulski i Szyszkowska narzucali ton

Tysiące kanałów internetowych z własnym przekazem, podziemna edukacja, przeciwstawianie się rosnącej antypatii do Rosji i Białorusi. Do tego własny komitet wyborczy. To tylko niektóre pomysły z prorosyjskiej konferencji Stowarzyszenia „Patria”

Wiecej TUTAJ


Dzięki administracji Bidena Rosja i Iran są sobie bliższe niż kiedykolwiek

Dzięki słabemu lub nieistniejącemu przywództwu administracji Bidena Rosja i reżim irańskich mułłów stały się sobie bliższe, bardziej ośmielone i wzmocnione niż kiedykolwiek.

Wiecej TUTAJLegendę łatwo przyswoić, z prawdą żyć na ogół trudniej I nagle buchnęła starannie skrywana, wstydliwa rodzinna historia. Walnęła faktem, wychłostała konkretem. Odszpuntowany dybuk skoczył na mnie, Bogu ducha winną ofiarę, jak na świeże mięso, jak do ciepłej krwi. A wlazł we mnie, a rozsiadł się we mnie, męczył pytaniami, podpowiadał tropy, pchał w czeluści internetu. Taplał w wylewającym się stamtąd antysemickim błocie, oblepiał narodowym jadem, nurzał w „spisku żydowskim przeciw Polsce”. Szeptał: –Napisz, napisz. Jedyny jesteś, jedyny. Władzę masz. Całkowitą. –Jaką władzę? –Ty żyjesz! fragment książki Od pierwszego zdania o Mamie Autora nie mogłem się oderwać od tej książki, póki nie dotarłem do ostatniego. Książka fascynuje i wciąga, gdyż jest opowieścią detektywistyczną o koligacjach rodzinnych (niesamowitych, zda się–nieprawdopodobnych!). „Dziady i dybuki” potwierdzają atrakcyjność idei akulturacji w polszczyźnie. Roman Dmowski bałby się takich ludzi jak ukochana Mama Jarka; przy tem postać to skomplikowana, wzorcowo wydobyta z wizerunku Polski Jagiellońskiej. Marian Turski Książka potwierdza, że istnieją polscy marani, którzy jak hiszpańscy conversos przyjęli chrześcijaństwo, ale zachowali pamięć o swym żydowskim pochodzeniu. Jarosław Kurski, przełamując zmowę milczenia, odsłania rodzinne sekrety i opowiada historię syna, którego dręczy brakujący element w genealogicznej układance. Zadaje sobie dramatyczne pytanie: dlaczego dziady i dybuki – duchy przodków polskich i żydowskich – nie mogą stać w jednym domu? I czy możliwe jest ich pojednanie? Agata Bielik-Robson Jedna z najbardziej poruszających książek, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Przejmująca, a zarazem tragiczna historia żydowskiej rodziny poszukującej drogi do polskości. Historia ludzi, którzy na taką właśnie (nieodwzajemnioną) miłość zostali skazani i taką zostali przebodzeni ojczyzną.
Jan Grabowski


Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?

W Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia 2019 r. muzułmańscy terroryści dokonali zamachów bombowych na trzy kościoły i trzy hotele na Sri Lance; zginęło 359 osób, a ponad 500 zostało rannych. Na zdjęciu: kościół św. Sebastiana w Negombo na Sri Lance, 21 kwietnia 2019 r. po zamachu bombowym.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.