Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 5.11 – 6.11


Ukraina ostrzega Iran przed „konsekwencją współpracy” z Moskwą


Netanjahu spotka się z przywódcami prawicowego bloku, gdy rozpoczynają się negocjacje koalicyjne


Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas rozmawiał w piątek z sekretarzem stanu USA Antony Blinkenem, żądając, aby administracja Bidena „zmusiła” Izrael do zaprzestania różnych ataków na Palestyńczyków.


Każdy ruch nadchodzącego rządu, aby zezwolić na modlitwę na Wzgórzu Świątynnym „doprowadzi do wojny”, powiedział lider partii Ra’am Mansour Abbas.


Nike zawiesiło współpracę z Kyrie Irving w piątek z powodu burzy antysemityzmu wywołanej przez gwiazdę Brooklyn Nets.


 Tzachi Hanegbi sojusznik przywódcy opozycji Benjamina Netanjahu powiedział, że wierzy, iż przypuszczalny nowy premier rozkaże uderzenie na irańskie obiekty nuklearne, jeśli USA nie zapewnią nowego porozumienia nuklearnego z Teheranem albo same nie podejmą działań.


Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis i premier Polski Mateusz Morawiecki rozmawiali w piątek z Benjaminem Netanjahu i pogratulowali mu wyników wyborów. 


Bahrajn będzie nadal budować stosunki dwustronne z Izraelem po ubiegłotygodniowych wyborach powszechnych w państwie żydowskim, powiedział w sobotę czołowy urzędnik Bahrajnu.


Prezydent Isaac Herzog spotka się w poniedziałek z prezydentem Egiptu Abdel Fattah el-Sisi podczas konferencji klimatycznej COP27 w Egipcie.


Burmistrz Hebronu ogłosił, że nie będzie już płacić gotówką za zabijanie psów w swoim mieście. 


Bezalel Smotrich i Itamar Ben Gvir postanowili utworzyć jednolity front w rozmowach koalicyjnych z Benjaminem Netanjahu przed negocjacjami w sprawie utworzenia rządu. 


Izraelskie Siły Obronne poinformowały w niedzielę rano, że rozpoczęły dwudniowe ćwiczenia wojskowe wzdłuż północnej granicy Izraela, stymulując potencjalny wybuch walk.


Po dziesięcioleciach odmowy zbadania roszczeń dotyczących dzieł sztuki zrabowanych żydowskim właścicielom podczas Holokaustu, rząd chorwacki zmierza w kierunku wprowadzenia zmian w celu restytucji skradzionych dzieł.


Powracający MK Danny Danon z parti Likud rozmawiał z ambasadorem USA w Izraelu Tomem Nidesem, aby zapewnić go, że partia będzie pracować nad włączeniem Izraela do amerykańskiego Programu Ruchu Bezwizowego po powrocie do władzy.


Rodzina zamordowanego premiera Icchaka Rabina powiedziała, że ​​nie będzie przemawiać na nabożeństwie żałobnym zorganizowanym przez partię pracy, które odbędzie się w tym tygodniu z okazji 27 lat od jego zabójstwa.


Tus Airways otrzymały pozwolenie na obsługę lotów między Izraelem a Katarem w czasie Mistrzostw Świata FIFA 2022, poinformowały w niedzielę cypryjskie linie lotnicze.


Prezydent Francji Emmanuel Macron pogratulował Benjaminowi Netanjahu zwycięstwa w wyborach do Knesetu. W niedzielnym apelu Macron zaprosił Netanjahu, aby wkrótce odwiedził Paryż.


Izraelska biegaczka Lonah Chemtai Salpeter zajęła w niedzielę drugie miejsce w maratonie nowojorskim kobietm z wynikiem 2:23:30.


Grupa terrorystyczna Hamas, która rządzi Gazą, aresztowała w zeszłym tygodniu dwie osoby za wystrzeliwanie rakiet na Izrael,


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.