Uncategorized

Krotko i zwiezle: Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 7.11 – 8.11


Przywódca izraelskiej opozycji Benjamin Netanjahu wezwał wszystkich do odłożenia na bok dzielących ich różnic i wspólnej pracy dla dobra kraju


Prezydent Francji Emmanuel Macron w niedzielę pogratulował przywódcy izraelskiej opozycji Benjaminowi Netanjahu zwycięstwa jego prawicowego bloku w wyborach w zeszłym tygodniu.


Energean ogłosił odkrycie komercyjnie opłacalnego złoża gazu ziemnego, zawierającego szacunkowo 13 miliardów metrów sześciennych (bcm) u wybrzeży Izraela.


Prezydent Isaac Herzog spotkał się z królem Jordanii Abdullahem II na Konferencji Klimatycznej ONZ


Brytyjski premier Rishi Sunak pogratulował Benjaminowi Netanjahu zwycięstwa w wyborach, mówiąc, że nie może się doczekać współpracy z byłym premierem po jego triumfalnym powrocie.


BBC przeprasza za „niedopuszczalne” rozpatrywanie skarg dotyczących uprzedzeń antyizraelskich 


Członkowie Kongresu apelują o specjalną sesję Rady Praw Człowieka ONZ w sprawie Iranu


Biden dzwoni do Netanjahu po raz pierwszy od zwycięstwa w wyborach„Jesteśmy braćmi; razem będziemy tworzyć historię… Moje zaangażowanie w Izrael jest niekwestionowane” – powiedział prezydent USA liderowi Likudu.


Herzog: Bliski Wschód stoi w obliczu katastrofy klimatycznej, Izrael gotowy do przewodzenia wysiłkom na rzecz pomocy


Bliski Wschód balansuje na krawędzi katastrofy klimatycznej, ale Izrael jest gotowy do przewodzenia wysiłkom na rzecz odporności klimatycznej w regionie, powiedział prezydent Isaac Herzog światowym przywódcom na konferencji klimatycznej ONZ COP27


Ministerstwo transportu ogłosiło cztery firmy, które zostały uprawnione do realizacji dwuletniego pilotażowego programu autonomicznych autobusów w Izraelu. Są to: Egged, Metropolin, Dan i Nateev Express.


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 11 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano nielegalną broń.


63-letni Izraelczyk, który został dźgnięty nożem dwa tygodnie temu w palestyńskiej wiosce Al Funduq, zmarł we wtorek.


Północnokoreański atak hakerów na izraelską firmę kryptograficzną został udaremniony


Izrael ma zamiar testowac samojezdne autobusy publiczne przez następne dwa lata.


Benjamin Netanjahu, spotka się z Avim Maozem, liderem skrajnie prawicowej partii Noam po tym, jak partia zagroziła bojkotem koalicji


Izraelscy naukowcy opracowali leczenie, które może znacznie zwiększyć skuteczność chemioterapii u pacjentów z rakiem piersi, poinformował we wtorek Uniwersytet w Tel Awiwie.


 izraelski minister ochrony środowiska wziął udział we wtorek w spotkaniu regionalnym wraz z przywódcami Iraku i Libanu na globalnej konferencji klimatycznej odbywającej się w Egipcie,


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. 1. Herzog ma łeb żydowski. Sprytnie zbył obłudne krakanie Zachodu na temat katastrofy klimatycznej i z miejsca zaproponował izraelskie towary. Panaceum – jak bida to do Żyda.
    2. Macron włazi siłą w d..ę Maduro z Wenezueli. Kiedyś wróg ale dzisiaj przyjaciel, bo ma naftę do zbycia. Jak można inaczej kiedy naród marznie? Macron nie tylko zapomniał kim jest Maduro – zapomniał także że Paryżanom zabraknie opału na zimę w śladach decyzji z poprzedniej konferencji klimatycznej, czyli przez niego samego, Macrona.
    Może dlatego ta konferencja ma potrwać całe dwa tygodnie. Bo na Synaju cieplej. Sisi miłosierny i zrobi wszystko dla przyjaciół.
    Histeria klimatyczną jak procesje samo biczowników w Europie w średnich wiekach. Dziwny ten świat, ale człowiek dziwniejszy.
    3. Biden przysiągł dozgonną miłość Izraelowi. Serce roście, ale mózg protestuje. Może nie to miał na myśli? Biedak zapomina i czasem bredzi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.