Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 19.11 – 20.11


Szef agencji bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet, Ronen Bar ostrzegł przed niebezpieczeństwem szybkiego upadku Autonomii Palestyńskiej oraz dalszego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa w Judei i Samarii.


Wybuchły arabskie zamieszki w Hebronie w Judei. Zamieszki zostały prawdopodobnie sprowokowane przez młodych żydowskich osadników. Na ten Szabat do Hebronu przyjechały setki osadników, świętujących historyczne wydarzenie zakupu przez Abrahama ziemi i jaskini, w której pochował swoją żonę Sarę.


Syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały rano cele położone w przybrzeżnej i centralnej Syrii.


izraelscy żołnierze udaremnili próbę przemytu narkotyków przez granicę z Egiptu. Przejęto 27 kg narkotyków o wartości rynkowej ponad 1 mln szekli.


Bułgarska policja zatrzymała pięć osób w związku z zamachem bombowym, w którym w miniony weekend zginęło sześć osób w największym mieście Turcji – poinformowała w sobotę bułgarska prokuratura.


Christophera Wraya FBI mówi, że amerykańscy Żydzi są zagrożeni „ze wszystkich stron” w związku ze wzrostem antysemityzmu


Rosja osiągnęła porozumienie z Iranem, aby rozpocząć produkcję dronów kamikaze 


Po uderzeniu tankowca należącego do Izraela, Stany Zjednoczone wysłały 100 bezzałogowych statków do Zatoki Perskiej


Palestyński prezydent Mahmud Abbas przybył w sobotę do Dohy, aby wziąć udział w ceremonii otwarcia mistrzostw świata,


 Szef religijnej partii syjonistycznej Bezalel Smotrich nie bedzie ministrem obrony , nawet jeśli oznaczałoby nowe wybory


Pierwszy w historii bezpośredni komercyjny lot między Izraelem a Katarem wystartował w niedzielę rano, przywożąc na Mistrzostwa Świata około 180 izraelskich i palestyńskich fanów piłki nożnej.


Szef sztabu Sił Obronnych Izraela generał broni Aviv Kohavi przybył w niedzielę do Stanów Zjednoczonych z pięciodniową wizytą, która będzie koncentrować się na irańskim programie nuklearnym


MK Almog Cohen z frakcji Religijnych Syjonistów Itamara Ben-Gvira powiedział w niedzielę, że wierzy, że nowy rząd zostanie zaprzysiężony już pod koniec tego tygodnia. 


Premier Yair Lapid zwołał w niedzielę ostatnie posiedzenie gabinetu swojego rządu, mówiąc ministrom: „Wrócimy do tego pokoju szybciej niż myślisz”. 


Emir Kataru, szejk Tamim bin Hamad al-Thani, przemawiając podczas ceremonii otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej, powiedział, że wydarzenie zgromadziło ludzi wszystkich narodowości i wyznań


Bahrajn — Stany Zjednoczone wzmacniają infrastrukturę obronną na Bliskim Wschodzie w czasie napięć z Iranem


 Izrael zatwierdził propozycję przeznaczenia 3,5 miliona szekli (1 milion dolarów) na udokumentowanie zeznań ocalałych z Holokaustu na całym świecie.


Liczba żydowskich członków Kongresu USA ma wzrosnąć z jednego do trzech po stronie republikanów. To niewiele, zwłaszcza w porównaniu z 26 członkami Żydowskiej Izby Demokratycznej i 9 senatorami w ustępującej kadencji


Mike Pompeo: „Antysyjonistyczne uprzedzenia są głęboko zakorzenione w administracji Bidena”


Ksenia Sobczak, rosyjska osobowość medialna i córka mężczyzny znanego jako mentor prezydenta Władimira Putina, uciekła z Moskwy we wtorek wieczorem, używając izraelskiego paszportu. Przebywa obecnie na Litwie

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.