Uncategorized

Krotko i zwiezle wiadomosci z Izraela dzien po dniu 4.3 – 5.3Sześć krajów europejskich ( Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Polska i Hiszpania) we wspólnym oświadczeniu.potępiły ostatnie ataki palestyńskich terorystow którzy zabili izraelskich obywateli 


Protesty przeciwko reformie sądownictwa rozpoczęły się w dziewiątą z rzędu sobotę, gdy tysiące Izraelczyków wiecuje w całym kraju.


Saadah Masoud, 29 lat, został skazany na 18 miesięcy więzienia po przyznaniu się do winy w sprawie federalnego zarzutu konspiracji w serii antysemickich ataków w Nowym Jorku.


Palestyńczyk ostrzelał przejeżdżający samochod na południe od Wzgórz Hebronu i lekko ranił Izraelczyka


Szef organu nadzoru nuklearnego ONZ powiedział po spotkaniach z irańskimi urzędnikami w Teheranie, że jakikolwiek atak wojskowy na obiekt nuklearny jest nielegalny.Stu dwudziestu amerykańskich przywódców żydowskich podpisało się pod oświadczeniem przeciwko wizycie ministra finansów Bezalela Smotricha w USA mówiąc, że skrajnie prawicowy szef partii Religijny Syjonizm z historią podżegających uwag “nie powinien mieć glosu w naszej społeczności”, szczególnie po tym, jak wezwał do “wymazania” całego palestyńskiego miasta na początku tego tygodnia.


Minister finansów Bezalel Smotrich oświadczył, że jego wezwanie na początku tego tygodnia do “wymazania” miasta Huwara na Zachodnim Brzegu było “przejęzyczeniem” dokonanym w ” atmosferze burzliwych emocji”.


Prokuratorzy w tym tygodniu przedstawili zarzuty syryjskiemu mężczyźnie oskarżonemu o szpiegowanie Izraela dla grupy terrorystycznej Hezbollah, w tym śledzenie ruchów wojsk wzdłuż granicy.


Izraelski przegląd sądownictwa: Co planuje koalicja i na czym stoi? Plan da politykom prawo do mianowania sędziów, zablokuje sądom wgląd w prawie wszystkie ustawy i nominacje ministerialne; koalicja chce go zrealizować w ciągu miesiąca


Iran zasygnalizował “gotowość” do współpracy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej, po tym jak w zeszłym miesiącu ONZ-owski organ nadzoru nuklearnego znalazł w Republice Islamskiej uran wzbogacony do 83,7%.


Izraelczycy demonstrujący w Tel Awiwie przeciwko rządowemu planowi reformy sądownictwa przeciwstawili się nakazom policji i próbowali zablokować główne drogi i autostrady, co doprowadziło do sporadycznych starć.


Newsweek uznał Jerozolimskie Centrum Medyczne Hadassah za światowego lidera w dziedzinie onkologii i po raz piąty z rzędu za jeden z najlepszych szpitali na świecie w dziedzinie kardiologii i zaawansowanych technologii.


Izrael odrzucił w niedzielę jako “niegodne” komentarze szefa ONZ ds. nadzoru jądrowego, że jakikolwiek izraelski lub amerykański atak na irańskie obiekty nuklearne byłby nielegalny


Prokurator generalny Gali Baharav-Miara sprzeciwił się w niedzielę proponowanej ustawie partii Likud, na czele której stoi premier Benjamin Netanjahu, proponującej zezwolenie urzędnikom publicznym na otrzymywanie darowizn


Shufersal największa izraelska sieć supermarketów przeznacza 28 mln NIS na otwarcie holenderskiej sieci SPAR w Izraelu


Prawie wszyscy rezerwiści z eskadry odrzutowców myśliwskich izraelskich sił powietrznych w niedzielę powiedzieli, że nie pojawią się na jednym z zaplanowanych szkoleń w tym tygodniu, w proteście przeciwko rządowemu planowi radykalnego ograniczenia władzy sądowniczej w kraju.


Izraelska delegacja medyczna odwiedziła niedawno Niemcy, aby przeszkolić personel dużego berlińskiego szpitala w zakresie dalszego funkcjonowania w czasie wojny, a w szczególności podczas ataków rakietowych.


Polityczna wojna o rozpoczęcie negocjacji w sprawie programu reformy sądownictwa trwa nadal i przywódcy opozycji odrzucili nową, popieraną przez rząd propozycję rozmów w tym tygodniu pod auspicjami prezydenta.


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.