Uncategorized

NIEUNIKNIONA PRZYSZŁOŚĆ – OSTRZEŻENIE


Henryk Grynberg

Pobór będzie się odbywał elektronicznie. Kto nie odpowie na wezwanie, nie będzie mógł prowadzić samochodu, zarejestrować biznesu, pracować jako samo-zatrudniony, otrzymać kredytu ani pożyczki, sprzedać mieszkania, kupić nieruchomości, korzystać ze świadczeń społecznych. Kary te dosięgną także tysięcy osób, które uciekły z kraju. Elektroniczne wezwania będą wysyłane przez rządowy portal do spraw podatkowych, paszportowych, mieszkaniowych, świadczeń społecznych, wizyt lekarskich, ubezpieczeń pracowniczych i niezliczonych innych.

Komisje poborowe otrzymają dowody tożsamości, numery podatkowe, szczegóły praw jazdy numery telefonów, dane z wyższych uczelni, urzędów zatrudnienia, szpitali, policji. Poborowi, którzy usuną swe konta z państwowego serwisu elektronicznego, będą aresztowani i karani. Komisje poborowe mają prawo rejestrować poborowych zaocznie, bez ich podpisu ani badania lekarskiego. Nikt już nie będzie mógł się tłumaczyć, że nie dostał wezwania. Uniemożliwienie sprzedaży nieruchomości utrudni ucieczkę z kraju, a ci co uciekli nie będą mogli pobierać czynszu ani pożyczek pod ich zastaw.

Są to wypisy z artykułu Robyn Dixon we wczorajszym Washington Post o nowej ustawie parlamentu prezydenta Putina. Trzeba o niej wiedzieć, bo przekracza wyobraźnię Orwella. I jeśli prymitywny Putin w zardzewiałej Rosji może coś takiego zrobić, to może każdy głupi u władzy. Jest to również OSTRZEŻENIE dla pół-inteligencji XXI wieku na amerykańskich kampusach: oto co się dostaje za obalenie demokratycznych instytucji.

PS HITECH = WŁADZA TOTALITARNA

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Mocne, dobre, ważne i pozdroienia
    Leszek Kantor, Szwecjs

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.