Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 20.6 – 21.6


Nie będzie bezpośrednich lotów między Izraelem a Arabią Saudyjską podczas zbliżającej się pielgrzymki hadżdż , powiedział w poniedziałek doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Tzachi Hanegbi.


Irański wywiad wymienia 20 krajów, w tym Izrael, które, jak twierdzi, były zaangażowane w protesty po śmierci Mahsy Aminiego.


Żołnierze IDF zastrzelili terrorystę, który rzucił bombę zapalającą w kierunku izraelskich samochodów w rejonie Betlejem


Gallant podczas tajnych negocjacji: “Obecnie nie ma potrzeby przeprowadzania operacji wojskowej w północnej Samarii


Partie Hadash i Ta’al potępiają operację antyterrorystyczną IDF w Jenin.


Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły wznowienie przez Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie stosunków dyplomatycznych i ponowne otwarcie ambasad.


Dwóch terrorystów przyjechało na stację benzynową przy osiedlu żydowskim Eli w środkowej części Samarii. Terroryści otworzyli ogień do ludzi będących w restauracji na stacji benzynowej, gdzie zabili trzech Izraelczyków i zranili kolejne 4 osoby. Następnie wyszli i zastrzelili czwartego Izraelczyka, który tankował samochód. Jeden z cywilów odpowiedział ogniem, zabijając jednego z napastników. Drugi terrorysta zbiegł. Przybyli na miejsce zdarzenia żołnierze zablokowali okoliczne drogi i rozpoczęli pościg. W działania zaangażowano śmigłowiec. Samochód terrorystów odnaleziono porzucony w pobliżu punktu kontrolnego Bekaot. Podczas dalszego pościgu odnaleziono i zastrzelono drugiego terrorystę.


Protestujący Druzowie zablokowali skrzyżowania Rame i Eliakim w północnym Izraelu, w proteście przeciwko instalacji turbin wiatrowych na północny Wzgórz Golan


Hamas opublikował obszerną pochwałę ataku strzeleckiego, w wyniku którego zginęły cztery osoby w Eli Junction, i rozdał słodycze, aby to uczcić.


Specjalny koordynator ONZ ds. procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie Tor Wennesland w tweecie potępił atak na osadę Eli na północnym Zachodnim Brzegu.


Ben-Gvir: „Czas rozpocząć operację wojskową na Zachodnim Brzegu”


Olena Zełenska z Ukrainy odwiedziła Yad Vashem podczas wizyty w Izraelu


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 6. poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń


Niecałą godzinę po tym, jak palestyńscy terroryści zabili czterech Izraelczyków i zranili kolejnych czterech, Amnesty International napisała na Twitterze :  Izraelski apartheid wobec Palestyńczyków jest zbrodnią przeciwko ludzkości”.


Izrael sprzeda setki swoich czołgów podstawowych Merkava Mark II i III dwóm zagranicznym armiom, przynajmniej jednej z nich w Europie. Po raz pierwszy czołg będzie sprzedawany w Europie.


Żandarmeria wojskowa aresztowała wielu żołnierzy IDF, którzy w mundurach, wychwalali i gloryfikowali terrorystów z Dżeninu – po operacji, w której rannych zostało siedmiu żołnierzy IDF , z których jeden był w średnim lub ciężkim stanie.Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

 1. “Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 20.6 – 21.6
  Charedi, członek koalicji premiera Benjamina Netanjahu, skrytykował społeczność LGBTQ w wywiadzie, mówiąc, że jest to poważniejsze zagrożenie dla Izraela niż islamistyczne grupy terrorystyczne”

  Rzeczywiscie społeczność LGBTQ to poważniejsze zagrożenie dla Izraela niż islamistyczne grupy terrorystyczne, ale przeciez jest na to proste rozwiazanie:
  zwolnic społeczność LGBTQ ze sluzby wojskowej placic im tyle samo za siedzenie w kawiarniach ile placi sie religijnym ze siedzenie w yeshiwot.
  A jesli juz mowimy o Charedim – tutaj po hebrajsku o Bney David – dlugie ale ciekawe jaka przyszlosc szykuja Izraelowi religini sjonisci:
  https://youtu.be/4eSBQR-Evfc

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.