Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 26.6 – 27.6Senator Ted Cruz: „Joe Biden ma patologiczną obsesję na punkcie osłabiania Izraela” Republikański senator skrytykował decyzję administracji Bidena o zaprzestaniu finansowania i udziału w badaniach w Judei i Samarii.


Trzech pracowników ONZ zostało złapanych na granicy izraelsko-jordańskiej z płynną kokainą w opakowaniu perfum.Izrael zezwoli mieszkańcom Gazy na loty do Turcji z lotniska Ramon


Izrael potwierdza doniesienia o udaremnionym ataku na Cyprze


Po ostrych uwagach: izraelski minister spraw zagranicznych wzywa ukraińskiego ambasadora do udzielenia upomnienia


Siły Obronne Izraela w niedzielę wzmocniły Zachodni Brzeg dwoma dodatkowymi batalionami po niedawnej serii ataków osadników na palestyńskie wioski i miasta.


Izrael ma uzyskać inwestycje o wartości do 900 mln euro w formie funduszy i pożyczek z sektora pożyczkowego Unii Europejskiej, aby pomóc sfinansować zasilany energią odnawialną zakład odsalania w Galilei Zachodniej i projekt kolejowy w Tel Awiwie, a także projekty biznesowe ukierunkowane na klimat.


Nowy sondaż pokazuje, że większość izraelskiego społeczeństwa uważa, że ​​Prawo powrotu powinno zostać zmienione, aby zapobiec imigracji nie-Żydów.

Smotrich do Netanjahu: Oficjalnie sprzeciw się powrotowi USA do UNESCO Premier nie wypowiedział się jeszcze na temat decyzji administracji Bidena o przywróceniu członkostwa w tej antyizraelskiej organizacji.


Danon do Netanjahu: Na co czekasz, żeby Jenin stał się Gazą? MK Likudu żąda akcji militarnej po wystrzeleniu rakiety z Jenin.


Podczas rutynowej operacji IDF dron IDF rozbił się na terytorium Libanu. Według IDF nie ma obaw o wyciek danych wywiadowczych.


Minister obrony Yoav Gallant i jego albański odpowiednik, minister obrony Niko Peleshi, podpisali między swoimi placówkami pierwsze tego rodzaju porozumienie w sprawie obrony.


Izrael zatwierdził plany budowy tysięcy nowych domów w żydowskich osiedlach na Zachodnim Brzegu – ruch, który groził pogorszeniem coraz bardziej napiętych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. 


Prezydent Rosji Władimir Putin odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim, który wyraził pełne poparcie dla rosyjskich przywódców po nieudanym buncie Grupy Wagnera


Gal Gadot jako pierwsza Izraelka otrzymała gwiazdę Hollywood Walk of Fame


Premier Benjamin Netanjahu ma odwiedzić Chiny w przyszłym miesiącu


Duże rabinackie forum polityki społecznej zdecydowanie potępia administrację Bidena za niezaproszenie ministrów Smotricha i Bena Gvira na obchody 4 lipca w ambasadzie USA.


Minister spraw zagranicznych Omanu skontaktował się z izraelskim MSZ w celu skoordynowania wizyty na Wzgórzu Świątynnym w nadchodzącym tygodniu.


Departament Stanu potwierdza, że federalne wsparcie budżetowe dla UNRWA osiągnie rekordowy poziom 223 milionów dolarów w 2023 roku.


Aktywiści atakują dowódcę IDF podczas wizyty kondolencyjnej


Premier Benjamin Netanjahu powiedział rano, że Izrael przygotowuje się na dzień po śmierci przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej MahmoudaAbbasa. “. Potrzebujemy Autonomii Palestyńskiej. Nie możemy dopuścić do jej upadku. Jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem działalności przez Autonomię Palestyńską. Tam, gdzie udaje się jej funkcjonować, wykonuje one pracę za nas. Nie jesteśmy zainteresowani jej upadkiem.”


Łotewska Agencja ds. Inwestycji i Rozwoju oraz Urząd ds. Innowacji w Izraelu podpisały w środę umowę o współpracy w celu wspierania projektów dwustronnych w zakresie innowacji i rozwoju technologii.


Premier Benjamin Netanjahu spotyka się z ponadpartyjną delegacją Kongresu USA pod patronatem AIPAC w celu omówienia zagrożenia ze strony Iranu.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.