Uncategorized

Krotko i zwiezle ;wiadomosci z Izraela dzien po dniu 20.7 – 21.7


Po uznaniu Sahary Zachodniej: Król Maroka zaprasza Netanjahu na oficjalną wizytę i pisze, że “wizyta otworzy nowe możliwości zacieśnienia stosunków między naszymi krajami”.

Gantz proponuje wznowienie rozmów na temat kompromisu, ale Likud odrzuca warunki

Izrael i USA podpisują milową umowę dotyczącą programu ruchu bezwizowego

Iran zabiega o uwolnienie agentów przez Izrael za Elizabeth Tsurkov

Premier Netanjahu zareagował na przemówienie prezydenta Herzoga w Kongresie. “Ważne przemówienie prezydenta, który wyraził nasze silne i zdecydowane stanowisko wobec Iranu”

Ustawa o “racjonalności” zatwierdzona do ostatecznego głosowania w Knesecie w przyszłym tygodniu, gdy opozycja się oburza

Mężczyzna w wieku 30 lat został poważnie ranny w wyniku pchnięcia nożem w dzielnicy Gilo w Jerozolimie.

Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 5 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń.

Unia Europejska oświadczyła w czwartek, że ustanowiła “nowe ramy dla środków restrykcyjnych” w związku ze wsparciem militarnym Iranu dla wojny Rosji przeciwko Ukrainie i reżimowi Syrii.

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w starciach, które wybuchły w Sychem (Nablus) w środę wieczorem po tym, jak terroryści Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu zaatakowali żydowskich wiernych i ich wojskową eskortę przy Grobie Józefa.

Amerykańska Organizacja Syjonistyczna wyraziła w czwartek sprzeciw wobec ustępstw premiera Izraela Benjamina Netanjahu, które według doniesień miały udobruchać administrację USA.

Urzędnik Unii Europejskiej, który nadzoruje pomoc dla Autonomii Palestyńskiej, wyraził poparcie dla uzależnienia wypłaty funduszy od usunięcia podżegania i antysemityzmu z palestyńskich podręczników.

Szanse Izraelczyków na dołączenie do amerykańskiego programu bezwizowego zależą od miesięcznego okresu próbnego, podczas którego izraelskie władze zaoferują bezpłatny przejazd palestyńskim Amerykanom, którzy są mieszkańcami Judei i Samarii, podał w środę raport.

Rezolucja Kongresu stwierdza, że “Izrael nie jest państwem rasistowskim ani apartheidowym; Kongres odrzuca wszelkie formy antysemityzmu i ksenofobii” przy niemal jednogłośnym poparciu.

Klub piłkarski Premier League Tottenham ogłosił we wtorek podpisanie pięcioletniego kontraktu z 23-letnim izraelskim skrzydłowym Manorem Solomonem.

Izraelski pasażer na pokładzie samolotu linii Easyjet lecącego z Tel Awiwu do Amsterdamu zachował się agresywnie, co spowodowało, że samolot wylądował w Wenecji we Włoszech.

Premierem Izraela Benjaminem Netanjahu ma udać się do Turcji z oficjalną wizytą 28 lipca, potwierdziła w czwartek Kancelaria Premiera.

Oczekuje się, że zwolennicy projektu premiera Izraela Benjamina Netanjahu dotyczącego reformy izraelskiego systemu sądownictwa zgromadzą się w Tel Awiwie w niedzielę wieczorem na kolejnym mega-rajdzie “Marszu Miliona”.

Izraelski parlament przegłosował ustawę zakazującą wywieszania flag OWP lub jakiejkolwiek innej organizacji terrorystycznej na izraelskich kampusach uniwersyteckich.

Były prezydent mówi, że zamierza odesłać do Izraela antyki znalezione w jego posiadłości na Florydzie.

Algieria potępia uznanie przez Izrael suwerenności Maroka nad Saharą Zachodnią

1 142 rezerwistów Sił Powietrznych zamierza zakończyć służbę ochotniczą w proteście przeciwko przeglądowi sądownictwa

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.