Uncategorized

Nasze dzieci – Sara Sommerfeld


SHOW BIZNIZ – PÅ JIDDISCH

Showbizniz Poster
Sara Sommerfeld

O PRZEDSTAWIENIU

Z powagą, humorem i autoironią Sara opowiada swoją osobistą historię dorastania jako wnuczka ocalałych z Holokaustu rodziców, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia rodzinnej Polski w 1968 roku.

Zabawny spektakl o żydowskim dziedzictwie, aktorskich marzeniach i poszukiwaniu języka jidysz – jednego z języków mniejszości narodowych Szwecji.

Sara ożywia język swoich przodków, odgrywając role, które miała w jidysz: Szekspira, Moliera i Strindberga, zmieszane z piosenkami z musicalu Grease, Annie get your gun i Skrzypka na dachu.

Sara o przedstawieniu:
Moja babcia przeżyła Holokaust. Ona i cała moja rodzina mówiła w jidysz. Ale wraz z jej pokoleniem język zniknął. Teraz chcę go ożywić! Jak by to wyglądało, gdyby jidysz został zachowany w mojej rodzinie?

Gdyby pozwolono rodzinie żyć i gdyby mówienie w jidysz po wojnie nie było niebezpieczne ani haniebne? Jako aktor nie mogę znaleźć lepszego sposobu na poznanie języka niż teatr!

Ale przede wszystkim “Show Bizniz – in Yiddish” to spektakl o tym, jak na moje życiowe wybory wpłynęło bycie imigrantem w drugim pokoleniu i odziedziczenie ran Holokaustu.

Sara Sommerfeld pracuje jako aktor w filmie, telewizji, teatrze i teatrze radiowym od 1989 roku i kształciła się w Akademii Teatralnej w Göteborgu w latach 1997-2001. Nominowana do nagrody Guldbagge dla najlepszej aktorki na Nordyckim Festiwalu Filmowym w Haugesund i zaproszona na Biennale Teatralne.

Sara wzięła udział w około 50 produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz zagrała około 20 głównych ról w Teatrze Miejskim w Sztokholmie, Teatrze Miejskim w Göteborgu i Teatrze Dramatycznym w Malmö. Ostatnio Sara zagrała główną rolę kobiecą w Rain Man w Oscar Theatre.

W 2015 roku Sara zadebiutowała jako reżyserka filmem dokumentalnym My Grandmother and the Holocaust (stypendium Fundacji Bindefeld na rzecz pamięci o Holokauście i wkład TV4 w nagrodę telewizyjną Kristallen). http://www.sarasommerfeld.com

Spektakl jest produkowany przez Sara Sommerfeld AB przy wsparciu Szwedzkiej Rady Sztuki.

  • Aktorstwo Sary Sommerfeld jest wspaniale 
  • Spektakl jest dobrze napisany i wyreżyserowany. 
  • Spektakl ma ważne przesłanie. 
  • Jeśli szukasz spektaklu, który jest jednocześnie poruszający, inspirujący i kulturowo wartościowy, Show Bizniz – på jiddisch jest doskonałym wyborem.

Blog byl na premierze i …

Czwartek 9 listopada o 19.00 Dramaten

Kup bilety


Piatek 17 listopada o 19.00 DRAMATEN

Kup bilety


Sobota 18 listopada o 13:00 Dramaten

Kup bilety


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.