Uncategorized

 CZY TĄ TAJNĄ BRONIĄ IDF ZNISZCZY HAMAS?


Dawid Mark

Jednym z pytań dotyczących zbliżającej się kampanii naziemnej IDF mającej na celu wyzwolenie Strefy Gazy od jej islamskich nazistowskich okupantów jest to, jak żołnierze IDF poradzą sobie z rozległym systemem podziemnych tuneli znanym jako “Gaza Metro”.

Sieć tuneli ma prawie 500 km pajęczyny ukrytych ścieżek i obszarów z pułapkami. Większość uważa to za znacznie trudniejsze niż amerykański atak na Mosul w Iraku.

Aby przeciwdziałać wykorzystywaniu tych obiektów przez terrorystów, IDF opracowały coś, co nazywają bombą gąbkową. Bomba ta jest zbudowana tak, aby neutralizować niespodzianki w systemie tuneli. Gary Ramah opisuje bomby gąbkowe w następujący sposób:

“Bomby gąbkowe” są unikalną i innowacyjną bronią opracowaną przez IDF. Wyróżnia je niekonwencjonalny charakter – nie zawierają materiałów wybuchowych. Zamiast tego są specjalnie zaprojektowane do uszczelniania przejść lub wejść do tuneli, zapobiegając potencjalnym zasadzkom bojowników wychodzących z tych ukrytych ścieżek”.

“Mechanizm tych urządzeń polega na nagłym uwolnieniu substancji podobnej do piany, która szybko rozszerza się i twardnieje. Podczas gdy IDF milczy na temat specyfiki tych bomb, ich strategiczne wykorzystanie zaobserwowano podczas ćwiczeń przeprowadzonych w 2021 roku. W bazie wojskowej Tze’Elim w pobliżu granicy ze Strefą Gazy znajduje się nawet pozorowany system tuneli, w którym te urządzenia zostały wykorzystane podczas szkolenia”.

IDF będzie korzystać z szeregu zaawansowanych technologicznie broni i sprzętu do poruszania się po tunelach. “Aby skutecznie poruszać się po tym podziemnym polu bitwy, IDF zorganizowały wyspecjalizowane jednostki rozpoznania tuneli. Jednostki te są wyposażone w szereg zaawansowanych technologii, w tym czujniki naziemne i powietrzne, radary penetrujące grunt i specjalne systemy wiertnicze do lokalizowania tuneli. Co więcej, mają dostęp do sprzętu, który umożliwia im widzenie w całkowitej ciemności, ponieważ standardowe okulary noktowizyjne opierają się na świetle otoczenia, którego często brakuje pod ziemią”.

Nawet z tym wszystkim, IDF będzie miało przed sobą nie lada zadanie.

  CZY TĄ TAJNĄ BRONIĄ IDF ZNISZCZY HAMAS?

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

  1. A co z naszymi porwanymi w tunelach?
    To akcje mozna przeprowadzic wtedy kiedy
    bedzie wiadomo gdzie oni sa ukryci.
    Stefcia

  2. Zgadzam sie z ml. Nie mowic nic nikomu i robic swoje.

  3. Tunele potrzebują wentylacji, to jest ich słaby punkt.

  4. Nie zdradzac za nic tego nikomu, rowniez Ameryce, te wiadomosci o tajnych bazach izraelskich na Negevie mogly byc od domowych zdrajcow jak Kam czy Blau, ale mozliwe ze zza Atlantyku tez

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.