Uncategorized

Prawie dwie trzecie Niemców wierzy w kłamstwo, że Izrael popełnia „ludobójstwo” w Gazie

Przyslala Kasia

Hugh Fitzgerald

Największy w historii Niemiec protest poparcia dla Gazy: tysiąceludzi wyszło na ulice Berlina, by domagać się zakończenia ‘ludobójstwa’.

Antyizraelscy demonstranci w Berlinie domagają się „nieskrępowanego dostępu do pomocy humanitarnej” dla mieszkańców Gazy. Ale właśnie tego chcą również Izraelczycy. Przy wsparciu USA powołali do życia Fundację Pomocy Humanitarnej dla Gazy (GNF), która zapewnia dostarczanie ogromnych ilości pomocy humanitarnej, której Hamas nie może już kraść na potrzeby własnych członków ani odsprzedawać cywilom z Gazy po zawyżonych cenach. Od połowy maja GNF dostarczyła mieszkańcom Gazy 175 milionów posiłków. To Izrael uniemożliwia funkcjonariuszom Hamasu kradzież tej pomocy — jak miało to miejsce wcześniej.

Warto byłoby się dowiedzieć, jaki odsetek protestujących stanowili muzułmanie, demonstrujący swoją siłę polityczną. 20 000? 40 000? Na ile „niemiecki” był ten protest?


Mathilda Heller
The Jerusalem Post, 29 września 2025 r. pisze:

Liderka Lewicy, Ines Schwerdtner, powiedziała:
„To, czego dziś doświadczyliśmy, jest imponujące: ponad 100 000 obywateli przybyło do Berlina, by w sposób pokojowy i zdecydowany wyrazić solidarność z Palestyną”.


Wyraziła też „solidarność z ludźmi – zarówno w Palestynie, jak i w Izraelu – którzy sprzeciwiają się skrajnie prawicowemu rządowi”.

Schwerdtner powtarza tezę o stu tysiącach demonstrantów, choć policja ją odrzuciła. Oczernia „skrajnie prawicowy rząd” Izraela, ale nie ma ani słowa do powiedzenia o Hamasie jako organizacji terrorystycznej, której celem jest zniszczenie państwa żydowskiego oraz wypędzenie lub wymordowanie wszystkich jego żydowskich mieszkańców. Czy ci „prawicowcy” – Bezalel Smotrich i Itamar Ben-Gvir – naprawdę są gorsi od masowych morderców z Hamasu?


Głos zabrał też żydowski muzyk niemiecki, Michael Barenboim, który stwierdził, że „ludobójcze intencje Izraela są widoczne dla całego świata” i oskarżył Niemcy o to, że „umożliwiły ludobójstwo poprzez dalsze wspieranie Izraela”.


To absurd. Jakie „ludobójcze intencje” Izraela miałyby być „widoczne dla całego świata”? Michael Barenboim to skrajnie lewicowy syn pianisty Daniele’a Barenboima, który wraz ze zmarłym Edwardem Saidem – palestyńsko-amerykańskim akademikiem i propagandystą sprawy palestyńskiej – założył orkiestrę West-Eastern Divan, zrzeszającą muzyków z Izraela i całego Bliskiego Wschodu. Divan to nie tylko muzyka – orkiestra ma też stanowić sugestię, że „pokojowe współistnienie” byłoby możliwe, gdyby tylko uparci Izraelczycy porzucili sprzeciw wobec „rozwiązania dwupaństwowego”.


Jasne jest, że w Niemczech czeka nas jeszcze wiele pracy, skoro prawie dwie trzecie Niemców wierzy, że Izrael popełnia „ludobójstwo” w Gazie. Rzecznicy Izraela i jego niemieccy zwolennicy muszą przejść do ofensywy i za każdym razem stanowczo obalać to absurdalne oskarżenie, nie pozwalając, by przechodziło ono bez komentarza. Muszą opisywać starania, jakie podejmuje armia izraelska – ulotki, wiadomości tekstowe, automatyczne połączenia – by zminimalizować liczbę ofiar cywilnych. Zadziwiająco wielu izraelskich rzeczników o tym w ogóle nie wspomina.


Powinni też zwracać uwagę, że z 66 000 zabitych mieszkańców Gazy, według danych Hamasu, 26 000 stanowili, zgodnie z danymi IDF, bojownicy Hamasu, a kolejne 19 200 osób zmarło z przyczyn niezwiązanych z działaniami wojennymi – wypadków, chorób – w ciągu 24 miesięcy wojny, przyjmując, że przed wojną notowano w Gazie ok. 800 takich zgonów miesięcznie. Oznacza to, że łączna liczba ofiar cywilnych w wyniku działań wojennych w Gazie wynosi 20 800. To znacznie mniej niż 1% populacji Gazy, wynoszącej 2,2 miliona. Czy to jest „ludobójstwo”? To pytanie należy zadawać za każdym razem, gdy ktoś taki jak – Piers MorganChristiane AmanpourFareed Zakaria i wielu innych – bezrefleksyjnie mówi o „ludobójstwie w Gazie”.


Wreszcie, berlińscy demonstranci skandujący o „ludobójstwie” w Gazie powinni zostać poinformowani, że to Hamas, a nie izraelskie siły zbrojne, dąży do zwiększenia liczby ofiar cywilnych. Hamas rozmieszcza bojowników i broń wśród ludności cywilnej, traktując ją jako żywe tarcze, których obecność często skłania IDF do odwoływania ataków.


Bez względu na to, jak frustrujące może być ciągłe powtarzanie tego, co powinno być oczywiste, i jak nużące jest każdorazowe odpieranie oszczerstw o „ludobójstwie” faktami – liczbą ofiar wśród bojowników i cywilów – zadanie to musi być wykonywane z ponurą determinacją, raz po raz.


Link do oryginału: https://jihadwatch.org/2025/10/nearly-two-thirds-of-germans-believe-the-lie-that-israel-is-committing-genocide-in-gaza

Jihad Watch, 4 października 2025

Kategorie: Uncategorized

Zostaw odpowiedź Czekam na Twoje przemyślenia! Napisz w komentarzu.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.