Uncategorized

Adar cz.1

braun

Zosia Braun –  Izrael

cropped-12401_372766541624_372764146624_4316281_7761944_n2.jpg

ADAR -Nowy miesiac w zydowskim kalendarzu – zaczyna sie w poniedzialek 12.2.2013

Miesiąc Fortuny i błogosławieństwa

Adar jest dwunastym i ostatnim miesiącem w roku, który rozpoczyna się hebrajskiego z Nissanem, „Poczatek wszystkich miesięcy.”

W języku hebrajskim litery nazwy litery nazwy miesiaca Adar:, „Aleph” (א), „Dalet & Reish” (דר). Kabbalah naucza, że litery „Aleph” symbolizuje „alufo” – Master of the Universe – który odnosi się do Stwórcy, jak i zdolność do uczenia się i zbadać głęboko: „Aleph”, z hebrajskiego słowa „Ulpan” i „limud „[intensywne badania i nauka]. W miesiacu Adar otrzymujemy dodatkowe sily (informacje, wiedze) do realizacji głębokich i ważnych planow, które chcemy osiagnac.

FORTUNA/Szczęście –RADOSC

W zydowskim kalenadarzu ADAR jest uznawany za szczesliwy/wesoly miesiac.
Jest powiedziane: „Kiedy zaczyna sie miesiac Adar nalezy zwiekszac Radosc i Szczescie”. Mamy podnieść i wzmocnić wszystkie dobre i pozytywne rzeczy w sposób radosny. Dlatego w miesiącu Adar, to jest w zwyczaju robić jeszcze więcej rzeczy radosnych niż zwykle, w każdej sferze życia.

W tym roku mamy szczęście mamy rok przestępny,skladajacy z dwóch miesięcy: Adar Adar Aleph i Adar Beit. Oznacza to, że mamy 60 dni miesiaca Adar; 60 dni nieokiełznanej radości, które mogą zaradzić i wyeliminować wszelkie i wszystkie możliwości smutku.

Jedna z interpretacji nazwy święta Purim (w tym roku wypada 24 Lutego) jest to, że pochodzi od wyrazu PUR tzn ‘wygranie losu na loterii”
W ksiazce: „Book of Creation”, wczesne dzieło, którego autorstwo kabalistyczna jest przypisana do pierwszego patriarchy Abrahama, miesiąc Adar jest w porównaniu do poczucia śmiechu. Ta praca poprzedza święto Purim przez setki lat, i wyjaśnia, dlaczego Adar należy uznać najszczęśliwszym ze wszystkich miesięcy i dlaczego został wybrany do swietowania Purim (Najweselsze Zydowskie Swieto)
Nasz najwiekszy prorok Mosze urodzil sie i odszdl siodmego dnia w miesiacu Adar.

Znak zodiaku w miesiącu ADAR
Midrasz tłumaczy, że szczęście narodu żydowskiego jest zwiekszone w ciągu tego miesiąca. Wierzymy, ze jest to dobry miesiac do robienia interesow.
W zodiaku, znak Adar to RYBY. Kabała uczy, że ryby symbolizują błogosławieństwo bo Zle Sily (Evil Eye) nie moga im zaszkodzić. Wynika to z faktu, że są one zawsze pokryta wodą, który jest źródłem szczęśliwego życia i zawsze sa chronione.

Zycze wszstkim Czytelnikowm Radosci i Pomyslnosci w miesiacu ADAR,
Zosia Braun z Tel Avivu.

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Przepraszam za pomylke.
    Faktycznie w tym roku jest tylko jeden miesiac ADAR. Zycze jednak podwojnej RADOSCI!
    Zosia

  2. W tym roku jest tylko jeden miesiac ADAR. Po za ta malo znaczaca niedokladnoscia, to piekny artykul i bardzo mi sie podobal. Sprobuje byc Radosny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.