Uncategorized

Nowa ksiazka- Elementarne wprowadzenie do Szczególnej Teorii Względności, nieco… inaczej

 
Jozef Gelbard
Jozek Gelbard
cropped-12401_372766541624_372764146624_4316281_7761944_n2.jpg

Elementarne wprowadzenie do Szczególnej Teorii Względności, nieco… inaczej przedstawia niekonwencjonalne podejście do zagadnień nauczania STW, w szczególności na poziomie licealnym. Stanowić może zachętę do podjęcia przez nauczycieli prób dydaktycznych o dużych szansach efektywności, między innymi dlatego, że wskazuje na istotne przyczyny niepowodzeń dydaktycznych, odwlekających wprowadzenie teorii względności do programu nauczania; pomimo nieprzeciętnych walorów poznawczych i merytorycznego znaczenia tego działu fizyki.

Autor przez długie lata był nauczycielem fizyki i astronomii w jednym ze szczecińskich liceów. Jest absolwentem Uniwersytetu Poznańskiego.

To praca nowatorska, a w niej specyficzne podejście do omawianych zagadnień toruje też (kto wie) drogę do przewartościowań dotyczących aktualnych dziś paradygmatów obowiązujących w fizyce.

Zawarta w niej swoista filozofia dydaktyczna prowadzić może do zgoła niekonwencjonalnego spojrzenia na rzeczywistość przyrodniczą (nie chodzi o schizmę, a o ostrość widzenia). W tym kontekście praca niniejsza stanowi ideologiczną bazę dla zagadnień stanowiących treść dwóch innych książek tegoż autora, poświęconych astrofizyce i kosmologii, będących wynikiem jego własnych badań, przedstawiających (z grubsza) dość niekonwencjonalny model Wszechświata.

Zamówienia: druktor@druktor.pl  Zbigniew Sośnicki, tel. 48-56-6781019; 48-602771554

Patrz nastepny wpis Pofantazjujmy o wszechświecie

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.