Uncategorized

SIERPNIOWE NIEBO. 63 DNI CHWAŁY

Nadeslala Anna Dobrowolska

.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy przyjadą niebawem do Polski – do obejrzenia w kinie filmu “Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”. Będzie mi bardzo miło móc później usłyszeć o Państwa refleksjach, wysłuchać opinii, podzielić się zdaniami.
Poza własną rekomendacją przesyłam poniżej rekomendacje innych:-)
Mamy też stronę na facebooku – zapraszamy do odwiedzin i polubienia nas. Jest nas już ponad 10 000!!!
SIERPNIOWE NIEBO. 63 DNI CHWAŁY
A oto zwiastuny promujące film – prosimy o obejrzenie
Nowszy – Sierpniowe niebo – blisko 500 tys wejść
oraz starszy – już blisko 2,9 mln!!! wejść
Będę wdzięczna za szerzenie tych dobrych informacji,
Ania Dobrowolska

1.     Taka masa świetnych pomysłów mogłaby dać efekt martwej mozaiki a nie pulsującego życiem dzieła , gdyby nie pasja jego twórcy. Tylko najwyższej próby sztuka jest w stanie objąć na raz tyle ważnych wątków nie dopuszczając abyśmy wyszli z kina obojętni.

W czasach wyrachowania i cynizmu to jakości bezcenne.

Tomasz Holuj , malarz , muzyk i poeta

4.     „Jest to film bardzo dobrze przygotowany i merytorycznie, i technicznie, bo przy użyciu oryginalnych zdjęć z akcji, które były toczone w czasie Powstania. Poza tym te wszystkie epizody, które były w filmie, były mi znane, bo byłem w Powstaniu od pierwszego dnia do kapitulacji. Walczyłem na Woli i walczyłem w Śródmieściu, aż do dnia kiedy zostałem ciężko ranny na cmentarzu ewangelickim na Woli. Przeżyłem naprawdę dużo, jestem  naocznym świadkiem, jestem jednym z niewielu, którzy zostali przy życiu. Widziałem szereg innych filmów i reportaży dotyczących Powstania. Sam również jestem autorem kilku z nich – jestem więc ekspertem. Oglądając film patrzyłem przez pryzmat mojej osobistej znajomości tego tematu i tak samo znajomości innych faktów, o których mówi film. Ja uważam, że „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” ma nie tylko wartość historyczną, ale ma tak samo wielką wartość dramaturgiczną, opisu ludzi, ich życia i co się z nimi stało po Powstaniu aż do obecnej chwili. To były bardzo ciekawe epizody, które dały mi naprawdę nie tylko przyjemność, ale też przekonanie, że „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały należy do najlepszych filmów, które były zrobione do tej pory o Powstaniu Warszawskim.”

Janusz Brochwicz-Lewiński

Gryf

Często filmy fabularne opowiadające o wydarzeniach historycznych są tylko rekonstrukcją tych wydarzeń. Film „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały.” Na ich tle jawi się jako film niezwykły. Siła jego oddziaływania na widza skrywa się nie tylko w rekonstrukcji epizodów z czasów walk powstańczych, ukazania postaw i motywacji działań bohaterów tamtego czasu, ale też w odnalezieniu związków wydarzeń powstańczych z wydarzeniami, które mają już miejsce we współczesnym nam czasie. Realizatorzy pokazują całą skalę zachowań i reakcji ludzi nam współczesnych na odkrycie śladów walk powstańczych. Widz na gorąco dokonuje oceny tych zachowań i podświadomie usiłuje odnaleźć w nich siebie. W filmie zwraca uwagę bardzo interesujące splecenie materiałów archiwalnych z kadrami fabularnymi.

Zygmunt Walkowski
historyk, wars

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.