Uncategorized

Podroz do Sankt Petersburga

Nadeslala Lusia i Fredy Simber

simber Lusiaa  fredy simber

reunion68

Nasza podróż do Sankt Petersburga, 5 dni (noce) .

W zeszłym tygodniu byliśmy w Sankt Petersburgu, który jest około 1 godziny i 15 minut lotem od Sztokholmu. Pojechalismy całkowicie prywatnie.  Nie chcelismy być uzależnieni od ustalonych czasów i chcielismy zobaczyć rzeczy, jakimi sami  jesteśmy zainteresowani.

Pierwszego dnia, widzieliśmy,  katedre Isaka i fortece Peter i Paul,  który dziś jest i Muzeum i wielką fortecę. Ponadto spacerowalismy po letnich ogrodach.

W godzinach wieczornych zalecono nam miłą restaurację o nazwie Teplo. Bardzo dobre jedzenie.

Następnego dnia byliśmy w Eremitage, (bilety zamówione przez Internet). Niezwykle wystawy sztuki współczesnej,  Picasso, Leger i impresionistow, wielu,  francuskich malarzy. Ponadto, zobaczyliśmy sam zamek, wszystko było niesamowite odnowione. Wieczorem byliśmy na obiedzie z muzyka ludowa.

Następnego dnia udaliśmy się na wycieczke do Petrohof, letniego palacu . Było tam mase rzeczy  do zobaczenia, sam palac i ogromne ogrody, prawie jak w Versalu. Wieczorem byliśmy na miejscu o nazwie Manstard, bardzo exkluzywnej na dachu jednego budynku.  Wspaniałe widoki i doskonale jedzenie. Kuchnia miedzynarodowa a kazde danie podawane jak sztuka kulinarna.

Ostatniego dnia chcieliśmy zobaczyć synagoge. Ona ma 120 lat. Lokalny przewodnik powiedział nam, że mają 80 000 członków. W piwnicy jest restauracja, koszerny sklep, sklep z żydowskimi pamiątkami itp. Synagoga została całkowicie odnowiona z pomocą datek od amerykańskich Żydów. Dzialalne jest żydowskie przedszkole i szkoła.  Wieczorem udaliśmy się do słynnego Marijnski teatru, Opery, aby zobaczyć Carmen. Bilety  zamówilismy przez internet.

Nasz hotel Domina Prestige byl bardzo lyxusowy.  Swietny service, elegancki, SPA. Polozenie było super, bylismy pieszo wszędzie. Tam jest bezpieczne, nawt w godzinach wieczornych. Taksówki można zamawiać przez hotel  tzw Trojak Cars.  Dobre samochody i service. Aby dostać się do Rosji trzeba mieć wize.  I aby uzyskać wizę, trzeba mieć zaproszenie. Wyslalismy e-mail do hotelu, i oni wyslali zaproszenie bezpośrednio.  Visa jest droga, 5 dni 550 SEK za osobę.

Ponadto Rosja jest droga, ale doprawdy warto zobaczyc.

Pozdrowienia Luisa i Freddy

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.