Uncategorized

Pierwszy ortodoksyjny slub w synagodze Wroclawskiej

Pomiedzy Katka Reszke i Slawomirem Grunbergem

 slub g 2 slub G  3

reunion 69 .1

Kilkaset osób przyszło w niedzielę na dziedziniec Synagogi pod Białym Bocianem, by zobaczyć ortodoksyjny ślub żydowski pary filmowców Katki Reszke i Sławka Grunberga. W uroczystości mógł uczestniczyć każdy. Uroczystość rozpoczęła się po godz. 14.00, chociaż już od południa przy ul. Włodkowica zebrał się spory tłum gości. Była też muzyka.

Wiecej zdjec znajdziesz jak

KLIKNIESZ TUTAJ

 

Kala (Panna Młoda)

Katka Reszke jest badaczką kultury i tożsamości żydowskiej, dokumentalistką i fotografką, urodzoną i wychowaną we Wrocławiu. Zdobyła tytuł doktora edukacji żydowskiej na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, tytuł magistra kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, oraz dyplom studiów żydowskich z Oxford Centre for Hebrew and Jewish Studies. Jest autorką książki “Powrót Żyda: Narracje tożsamościowe trzeciego pokolenia Żydów w Polsce po Holokauście”. Udziela wykładów w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych w Ameryce Północnej i w Europie. Wśród jej filmów znajdują się takie tytuły jak : “Powroty Szymona”, “Magda” czy “Coming out po polsku”.

Chatan (Pan Młody)

Sławomir Grünberg to wielokrotnie nagradzany reżyser, producent i operator filmów dokumentalnych. Absolwent polskiej szkoły filmowej w Łodzi, twórca ponad 45 filmów dokumentalnych. Sławomir jest oraz zdobywcą prestiżowej nagrody Emmy za film School Prayer oraz stypendystą między innymi Fundacji Guggenheim i Soros Justice Media. Wśród jego filmów znajdują się takie tytuły jak: Perecowicze (The Peretzniks), Castaways (Wyrzutki), The Legacy of Jedwabne (Dziedzictwo Jedwabnego), Saved by Deportation (Uratowani przez Deportację), Coming out po polsku. Dwa filmy, do których był twórcą zdjęć, uzyskały nominację do Oscara: Legacy i Sister Rose’s Passion. Najnowsze filmy Sławomira to Karski i Władcy Ludzkości oraz Powroty Szymona.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.