Uncategorized

demonstracje Żydów etiopskich

 

demonstracjeNetaniahu zaprosił przywódców Żydow etiopskich na rozmowe.Zaprosił też tego żolnierza pobitego przez policjantów. Postanowił ustanowić także komisję złożoną z ministrów, pod jego przewodnictwem, do kontrolowania wykonania projektów (już istniejących) dla rozwiązania problemów Żydów etiopskich. Czyli zrobił dokładnie co trzeba, aby odebrać powód do demonstrowania dziś i jutro. Pojutrze zobaczymy. Jest to wojna lewicy przeciw prawicy, nie olim z Etiopii. Izrael nie jest krajem rasistowskim, czarni Żydzi spotykają się dokładnie z takim samym traktowaniem (przez państwo i przez społeczeństwo), jak wszystkie alije przed nimi. Państwo ogromnie dużo pomaga i zawsze pomagało wszystkim nowym olim. Nowi olim nigdy nie byli i obecnie też nie są mile traktowani przez sporo indywiduów, ale nie jest to wynikiem polityki rasistowskiej państwa, lecz charakteru poszczególnych typów. Czarny kolor skory Zydów z Etiopii jest pretekstem do oskarżania Izrael o rasizm. Czy nie ma rasizmu w Izraelu? Owszem jest, bo są rasisci, także wśród Żydów, ale państwo jest absolutnie pozbawione tego charakteru.

Co dalej? chyba to samo co z wszystkimi poprzednimi alijami: ustawiają sobie życie jak wszyscy, zawsze narzekając i co jakiś czas demonstrując. Miejmy nadzieje że ich problemy będą rozwiązywane przez tę komisję, którą postanowiono ustanowić i że lewicowi i anarchistyczni podżegacze będą mieć coraz mniej chętnych do brutalnych demonstracji.

Netaniahu powiedział na zakończenie spotkania: ” Stańmy jak jeden mąż przeciw objawom rasizmu, potępiajmy je i działajmy aby je wyeliminować. Komisja ministrów, pod moim przewodnictwem, będzie promować plany dla rozwiązania problemów przedstawionych w tym spotkaniu w zakresie edukacji, mieszkaniowym, kulturalnym, religijnym, zatrudnienia i innych.”

Olga Degani

reunion 69

 

artykuł po polsku:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/23-demo … wie/w8t1nf

i dopełnienie tego, co w polskim artykule „zapomniano” podać:
http://www.kikar.co.il/170062.html
(art. po hebrajsku)

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.