Uncategorized

Ciekawostki

nagrodzeniW uznaniu za dbanie o żydowskie dziedzictwo w Polsce przyznano dyplomy i statuetki Laur Pamięci. Na uroczystości w swojej rezydencji w Warszawie wręczyła je ambasador Izraela Anna Azari.

Wiecej  KLIKNIJ TUTAJ

******

 

Zakazane zabytki – nowy absurd Unii Europejskiej

Jeśli Parlament Europejski przeforsuje rygorystyczne prawo, o fotografowaniu wielu znanych obiektów na terenie Unii Europejskiej będzie można zapomnieć  /  fot. Zdjęcie: Radek Pietruszka/Ilustracja: Michał Bieniek  /  źródło: PAP
 Już niedługo Parlament Europejski może zabronić fotografowania znanych budynków, rzeźb czy dziel sztuki na terenie Unii Europejskiej. Przynajmniej do momentu aż wygasną prawa autorskie do ich wizerunku.
*****

Papież Jan Paweł II – pochodzenie

Najczęściej o Janie Pawle drugim słyszymy takie oto zdanie wielki Polak, największy Polak, papież Polak, nasz Polski papież. Zdarzają się też takie słowa Wojtyła wielkim Polakiem był, bo był wielkim Polakiem albo Jan Paweł drugi — Karol Wojtyła, to wielki Polak, co do tego stwierdzenia nie ma wątpliwości i cała masa podobnych stwierdzeń…

Dlaczego o ty mówię… Wszystkie odłamy judaizmu zgadzają się, że osoba, której matka jest Żydówką — jest Żydem, a dzieci każdej kobiety, która jest Żydówką — są Żydami. „Zasada matrylinearności” jest niepodważalnym kryterium i nie zmienia go ani fakt wychowania się w innej kulturze ani związek z inną religią.

Emilia Katz córka Anny Scholz (wymiennie Szolc) i Feliksa Katz pochodzili z Białej, obecnie części Bielska-Białej, skąd przenieśli się do Krakowa. Emilia Katz wyszła za mąż za seniora Karola Wojtyłę w Krakowie. Mieli troje dzieci: Edmunda, Olgę i Karola Józefa, późniejszego papieża. Nazwisko Scholz, to po angielsku Schulze, co jest popularnym nazwiskiem wśród Żydów. Wszystkie te nazwiska i ich odpowiedniki znajdują się na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Bialej skąd pochodzi babka Karola Wojtyły, Anna Maria Scholz. Jej córka Emilia pochodziła z żydowskiej społeczności i wyszła za mąż za katolika. Na zdjęciu w tle widzimy Emilię Wojtyłę Katz wraz z mężem i synem przyszłym papieżem Janem Pawłem drugim.Matka papieża prezentuje typową urodę chazarskich ludów semickich wraz z jej wszystkimi cechami.

Teraz nasuwa się kilka pytań pierwsze z nich o pochodzenie Karola Józefa Wojtyły Katz, skoro jego babcia była Żydówką, to tak samo jej córka musiała nią być, jaki każde jej potomstwo. Dlaczego nigdzie nie mówi się, że Karol Wojtyła jest Polakiem pochodzenia Żydowskiego albo w połowie Polakiem i w połowie Żydem. Może oba stwierdzenia są nieprawdziwe, a Karol Józef Wojtyła Katz, to Polski Żyd. Tekst ma cel jedynie edukacyjny

***

Terapeutyczny potencjał konopi wydaje się być nieograniczony, od łagodzenia bólu po niwelowanie go w śmiertelnych chorobach. Mało tego, używanie konopi daje możliwość w miarę normalnego życia tysiącom chorym na padaczkę, raka i inne okrutne choroby.

Dlaczego osoby reprezentujące medycynę konwencjonalną eliminują konopie, skoro pomaga wielu chorym?

Dowiesz sie jak

KLIKNIESZ TUTAJ

***

Komórki rakowe powstają głównie z nagromadzonych metali ciężkich w organizmie. Należałoby najpierw pacjenta odtruć, natomiast medycyna konwencjonalna proponuje chemioterapie. Niszczy zdrowe komórki, zatruwa organizm, czyli przyczynia się do powstania nowych komórek rakowych.

*****

Projekty – Izrael 2015

System ratownictwa medycznego w Izraelu znacznie różni się od tego, który funkcjonuje w Polsce. Przyczyną tego są m.in. zupełnie inne rodzaje zgłoszeń z jakimi tamtejsze wyjazdowe służby ratownicze spotykają się w swojej codziennej pracy. Samochody „pułapki”, ataki bombowe w centrach handlowych, incydenty terrorystyczne z bronią palną lub chemiczną są bardzo częstymi zdarzeniami w Izraelu. Magen David Adom (Czerwona Gwiazda Dawida) jest najważniejszą organizacją ratowniczą na terenie tego kraju – w Polsce jej odpowiednikiem jest Pogotowie Ratunkowe. MDA jest bez wątpienia jedną z najlepiej zorganizowanych służb ratowniczych na świecie.

Calosc

KLIKNIJ TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.