Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Bangladesz: O nienawiści do Izraela

Izrael, Mossad i Żydzi, widziane jako jedność, są teraz sprawą polityczną w Bangladeszu. Rywalizujące partie polityczne i przywódcy przerzucają się oskarżeniami o “powiązaniach z Izraelem i Mossadem” i wyjaśnianiem, że to ich przeciwnicy mają takie powiązania. Zarówno rząd, jak i największa partia opozycyjna, Partia Narodowa Bangladeszu (BNP) próbują zbić kapitał na istniejącym antagonizmie wobec Izraela wśród populacji, której 90% stanowią muzułmanie.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Trump nie poprze powstania Palestyny

Donald Trump wycofa się z wieloletniego amerykańskiego zobowiązania do ustanowienia państwa palestyńskiego, jeśli zostanie prezydentem. Tę informację podał w wywiadzie dla dziennika Haaretz doradca kandydata Republikanów, David Friedman.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Rozmowa z dr Heleną Datner, córką uratowanego przez rodzinę Radziwanowskich Szymona Datnera

Czy pamięta Pani wydarzenia, których dotyczyła uroczystość wręczenia medali Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata?

Nie było mnie wtedy na świecie. Moje siostry, które zginęły, były dziećmi ojca z pierwszego małżeństwa. Jego pierwsza żona też zginęła w Treblince. Ja urodziłam się już po wojnie.

Ale historia ocalenia ojca przez rodzinę Radziwanow-skich jest Pani dobrze znana?

Caly wywiad KLIKNIJ TUTAJ


Za kulisami niechętnego ślubu Turcji z Izraelem

Wszystkie oznaki wskazują na to, że Turcja i Izrael nie są daleko od powrotu do normalizacji swoich burzliwych stosunków dyplomatycznych. Według tureckiego ministra spraw zagranicznych, Mevluta Cavusoglu, ci byli sojusznicy są o “jedno lub dwa spotkania” oddaleni od normalizacji.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Jaką część naszej kultury poddajemy islamowi?

Taka sama nienawiść, jaka pochodziła od Nazistów, pochodzi od islamistów i ich politycznie poprawnych sojuszników. Nie mamy nawet mglistego pojęcia, jak bardzo kultura zachodnia poddała się islamowi.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Adam Schaff – portret marksistowskiego filozofa

Największy guru powojennej polskiej filozofii marksistowskiej. Jednocześnie człowiek, który od połowy lat 60. był w Polsce regularnie opluwany, a po 1989 roku o wiele większą sławą niż w ojczyźnie, cieszył się za granicą. Mało jest postaci o tak skomplikowanej biografii i osobowości jak Adam Schaff.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

Marian Turski skończył 90 lat. Życzenia wysłali Duda, Obama, Merkel i Rivlin

Jego życia starczyłoby na kilka biografii. Podczas wojny był więźniem łódzkiego getta i obozu Auschwitz-Birkenau. Po wojnie zapisał się w historii polskiego dziennikarstwa, w 1958 r. został kierownikiem działu historycznego tygodnika “Polityka” i pełni tę funkcję do dziś. Jest współtwórcą Muzeum Historii Żydów Polskich.

Cały tekst:KLIKNIJ TUTAJ


gmina żydowska może dochodzić odszkodowania i za zasiedzoną nieruchomość

Gmina żydowska może mieć roszczenie za swoją przedwojenną nieruchomość, którą Skarb Państwa nabył w drodze zasiedzenia na podstawie dekretu z 1946 r. o “majątkach opuszczonych i poniemieckich” – uznał w środę Sąd Najwyższy.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Prawdziwa pretensja Arabów do Żydów

Świat arabski nadal nie akceptuje państwa żydowskiego jakiejkolwiek wielkości i kształtu. Nawet Egipt i Jordania, które podpisały traktaty pokojowe z Izraelem, nie akceptują Izraela jako państwa żydowskiego i nadal propagują antysemicką nienawiść do Izraela.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


KomprimeraHANDEL NIEWOLNIKAMI. WSTYDLIWA TAJEMNICA PAŃSTWA PIASTÓW 
Handel ludźmi mógł być ważnym źródłem finansowania państwa Mieszka I i jego następców w XI wieku – mówią o tym mocne historyczne przesłanki. Słowiańscy jeńcy byli sprzedawani do Bizancjum i krajów arabskich, gdzie niektórzy robili potem kariery polityczne – podkreślali mediewiści w Warszawie podczas dyskusji nad książką archeologa prof. Przemysława Urbańczyka “Zanim Polska została Polską”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Polsko-chińska kooperacja: protokół rozbieżności i nadziei

Wizyta (19-21 czerwca) w Polsce chińskiej delegacji z Xi Jinpingiem, przewodniczącym Chin na czele, w zamyśle Warszawy była drogą do realizacji marzenia: „Polska chińskimi wrotami do Europy”. Czy tak się stanie, pokaże czas, bowiem Chińczycy są realistami, Polacy zaś marzycielami, przy czym składają mnóstwo deklaracji a z ich realizacją jest już znacznie gorzej.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


BDS: pomaganie Palestyńczykom czy promowanie nienawiści?

Ruch Bojkot, Dywestycje, Sankcje (BDS) zajęty jest promowaniem antysemityzmu, a uniwersytety są w awangardzie tego rasistowskiego ruchu.

Niestety, studenci uniwersytetów, związki zawodowe i ludzie z przemysłu rozrywkowego, którzy wierzą, że inwestują swoją energię w poparcie dla narodu palestyńskiego, nie rozumieją, że w rzeczywistości wspierają polityków – zarówno z terytoriów palestyńskich, jak sponsorów terroryzmu – którzy używają Palestyńczyków jako pionki w grze w szachy, w której nagrodami są ropa naftowa, pieniądze i władza.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


ISIS popełniło ludobójstwo na Jazydach, a świat patrzył

“Miało miejsce ludobójstwo i trwa nadal” – oświadczyła niedawno Niezależna Międzynarodowa Komisja Dochodzeniowa w sprawie Syryjskiej Republiki Arabskiej o zbrodniach ISIS przeciwko Jazydom.

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.