Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebram Adam Mer

Turcja: mały problem Europy

  • Tymczasem Europa daje sygnały, choć powoli, że może budzi się ze snu o “Turcji-moście między cywilizacjami”. Minister spraw zagranicznych Niemiec, Frank-Walter Steinmaier powiedział, że stosunki jego kraju z Turcją pogorszyły się do tego stopnia, że te dwa kraje właściwie “nie mają podstawy” do rozmów.
  • “Włochy powinny zająć się mafią, nie zaś moim synem” – powiedział Erdogan. Jak zwykle, nie rozumie on fenomenu niezależnego sądownictwa w kraju europejskim. Myśli, że podobnie jak w arabskim szejkanacie, prokuratorzy mają obowiązek cofnąć oskarżenie na rozkaz premiera.
  • Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Szwecja: Letnie inferno napaści seksualnych

Prawie wszyscy sprawcy napaści seksualnych, którzy atakowali w grupach i którzy zostali zatrzymani, są obywatelami Afganistanu, Erytrei i Somalii – trzech z czterech największych grup imigrantów w Szwecji zaliczanych do kategorii “dzieci-uchodźców bez opieki.”

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***’

Zmęczona puczem Turcja – zagubiona i niepewna

Turcja chwaliła się kiedyś posiadaniem drugiej co do wielkości armii w NATO, wyposażonej w najnowsze systemy broni. Tej potężnej armii brak teraz dowództwa: po nieudanym zamachu stanu z 15 lipca ponad 8,5 tysiąca oficerów i żołnierzy, w tym 157 z 358 generałów i admirałów zostało usuniętych z tureckiej armii. Najwyżsi dowódcy, wobec których zastosowano czystkę, stanowili 44% całej struktury dowodzenia. Premier Binali Yildirim powiedział, że stocznie wojskowe i fabryki broni zostaną przekazane władzom cywilnym; wyższe szkoły wojskowe i akademie wojenne zostały zamknięte; szpitale wojskowe zostaną przekazane ministerstwu zdrowia; a żandarmeria, kluczowa siła w działaniach antyterrorystycznych oraz gwardia nadbrzeżna przejdą pod nadzór ministerstwa spraw wewnętrznych.

Calosc TUTAJ

*****

Drugi największy w Europie cmentarz żydowski znajduje się w Łodzi

Wielcy łódzcy fabrykanci, rabini, lekarze, prawnicy czy architekci spoczywają na drugiej największej w Europie żydowskiej nekropolii przy ul. Brackiej w Łodzi. Na tym zabytkowym cmentarzu pochowanych jest ok. 160 tys. osób, w tym ponad 43 tys. ofiar łódzkiego getta.

Na łódzkim cmentarzu podziwiać można m.in. największe mauzoleum, jakie znajduje się na cmentarzach żydowskich na świecie – monumentalny grobowiec Izraela Poznańskiego.

Obecnie trwają starania o wpisanie łódzkiego cmentarza żydowskiego na Listę Światowego DziedzictwaUNESCO. Byłby to pierwszy obiekt w Polsce związany z historią i kulturą żydowską, który trafiłby na tę listę. 

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Żydzi obsadzają nawet Stolicę Apostolską

Ochrońmy Kościół, Europę i całą kulę ziemską przed żydowskim imperializmem, który jest złem w czystej postaci – wzywa znany ksiądz nacjonalista Jacek Międlar na prawicowym portalu wdolnymslasku.com. – Do wielu ludzi ks. Międlar przemawia – tłumaczy związany z portalem poseł PiS Jacek Świat.
******

Przewodnik po leksykonie palestyńskim

Co robisz, jeśli nie lubisz Izraela, ale masz tylko jedno ujście dla tej niechęci: wyrażanie jej w mowie i piśmie?

No cóż, jeśli jesteś Palestyńczykiem, możesz zawsze wymyślić własną terminologię – taką, która rzuca negatywne światło na Izrael i wszystko z nim związane. To jest właśnie droga, jaką przez ostatnich kilkadziesiąt lat przyjęli Palestyńczycy, tworząc własną terminologię i zwroty, kiedy mówią o Izraelu.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

****

Papież i Święta Wojna

Zachód, który jest obecnie terroryzowany przez dżihadystów, pozwolił się osłabić. Kombinacja poprawności politycznej, obawa przed obrazą, obawa walki i niechęć do rozregulowania iluzorycznej stabilności doprowadziły do niewyobrażalnej liczby możliwości dla dżihadystów.

Calosc TUTAJ

*******

Wystawa, film, warsztaty o Janie Karskim na Festiwalu Warszawa Singera

Wystawa ilustrująca życie i dorobek legendarnego emisariusza, unikatowy pokaz filmowy oraz warsztaty street-artu – imprezy organizowane przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego znajdą się w programie Festiwalu Warszawa Singera. Muzeum Historii Polski jest jednym z partnerów wydarzenia.

Wystawa „Jan Karski. Człowiek wolności”, składająca się z 22 plansz, ukazuje życie i dorobek emisariusza. Jest też okazją do pokazania historii Polski w latach 1939-45, zwłaszcza w kontekście relacji polsko-żydowskich.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

 

Marzyciele powtarzają nadal po angielsku: “Hamas i Izrael, Izrael i Hamas. Może któregoś dnia… kto wie”. A potem płynie arabskojęzyczna prawda: “Śmierć dla Izraela, zawsze!”“Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie”

******

Odkryj żydowski Paryż północy z aplikacją „Warszawa Warsze”

Plac Grzybowski, plac Żelaznej Bramy, Tłomackie, Rymarska, Przejazd czy Nowolipki – Muzeum POLIN uruchomiło nową aplikację mobilną „Warszawa, Warsze”, będącą rozwinięciem wystawy o tym samym tytule. Umożliwia ona poznanie żydowskiej Warszawy – jej codziennego i klubowego życia. Przy wtórze żydowskich melodii odkrywamy wielowarstwową strukturę Paryża północy, jak określała miasto nad Wisłą jidyszowa piosenka w wykonaniu Oli Lilith – Cederbaum.

****

Music Around The World – Best Songs Of All Time

KLIKNIJ TUTAJ

****

Google rusza z nowym komunikatorem do wideorozmów – Google Duo

Google wystartowało dziś z nowym komunikatorem – Google Duo, który ma służyć do przeprowadzania rozmów wideo. Aplikacja jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store.

   Calosc KLIKNIJ TUTAJ
 ******
Ziemia ma niedaleką bliźniaczkę
Pogłoski o odkryciu planety podobnej do Ziemi, która krąży w “strefie życia” wokół najbliższej Słońcu gwiazdy, rozeszły się dwa tygodnie temu. Właśnie oficjalnie je potwierdzono: Proxima Centauri ma planetę podobną do Ziemi. To spełnienie marzeń wielu autorów science-fiction i potencjalny cel pierwszej podróży międzygwiezdnej. To tylko 4,25 lat świetlnych stąd!
****
„Betar”- Żydzi wyklęci
Komunistyczne rządy doprowadziły do usunięcia z polskiej historiografii i pamięci wielu ważnych wydarzeń oraz postaci. Ale czy możliwe, że przez dziesiątki lat kompletnie przemilczano istnienie największej narodowo – radykalnej organizacji II Rzeczypospolitej? Niestety tak, ale na szczęście duet Robert Kaczmarek – Piotr Gontarczyk, po raz kolejny uzupełnia swoim wspólnie zrealizowanym filmem, historyczną białą plamę.
*****
“Uderzy w historyków, jest bliski negowaniu Holocaustu”
Izraelski Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem ostro krytykuje zaakceptowaną przez polski rząd ustawę. Proponuje ona m.in. kary więzienia za stosowanie sformułowań typu “polskie obozy zagłady”, ale także za “publiczne i wbrew faktom przypisywanie Rzeczypospolitej Polskiej lub narodowi polskiemu udziału, organizowania lub współodpowiedzialności” za zbrodnie III Rzeszy.
*******
Największe na świecie skrzyżowanie dróg wodnych – budowa trwała ponad 80 lat.
HUMAN, a film by Yann Arthus-Bertrand. – “Człowiek” film Yanna Arthusa-Bertranda
What is it that makes us human? Is it that we love, that we fight ? That we laugh ? Cry ? Our curiosity ? The quest for discovery ? Driven by these questions, filmmaker and artist Yann Arthus-Bertrand spent three years collecting real-life stories from 2,000 women and men in 60 countries.
The VOL.1 deals with the themes of love, women, work and poverty.
The VOL.2 deals with the themes of war, forgiving, homosexuality, family and life after death.
The VOL.3 deals with the themes of happiness, education, disability, immigration, corruption and the meaning of life.
***
“Człowiek” Yanna Arthusa-Bertranda. Genialny fresk o tym, że wszyscy jesteśmy tacy sami

Zdrowie jest wazne…ile go cenic

trzeba, ten tylko sie dowie, kto je stracil…

…ale :
 
Najważniejsza jest miłość, bo tylko miłość do ludzi może uratować ten świat – mówi w pewnym momencie filmu jeden z bohaterów. Bertrand, który od 40 lat fotografuje ludzi i ziemię, najwyraźniej pokochał ludzkość. I jego najnowszy obraz jest wyrazem tej ślepej miłości.

…serdecznie

Was

pozdrawiam

Kochani – gdziekolwiek jestescie – prosto z Ziemi Obiecanej

*********

pierwsze taksówki Ubera bez kierowcy
Debiut wersji próbnej autonomicznego samochodu stworzonego przez Volvo oraz Ubera ma się odbyć już w tym miesiącu. Na ulice miasta Pittsburgh w stanie Pensylwania wyjadą niestandardowe modele volvo XC90s, póki co nadzorowane jeszcze przez człowieka.

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.